Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 1. 2018 16:09

Casto zalezi od velkosti AF bodu a toho, kde sa nachadza.
AF oblast vyznacuje polozka "Phase Detect Area" v menu.
Po vyse dvoch rokoch pouzivania Sony mam vpodstate neustale nastaveny AF-C a Flexible Spot.
Zadnym kolieskom menim velkost S/M/L - tie vacsie M/L su velmi rychle a spolahlive, mam ich nastavene vzdy pri beznom foteni. Malicke S davam len obcas, ak treba zaostrit na nieco velmi male.

Kedysi som kombinoval rozne nastavenia, no akurat to cloveka dopletie :D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirtap 19. 1. 2018 19:43

Dík, dnes už to fungovalo bezchybně, ještě jsem sice nestáhnul fotky do pc, ale už to ostřilo přesně tam kde jsem chtěl. To AF-C budu muset ještě odzkoušet, teď jsem to jel na AF-S a šlo to, tak jsem byl zvyklý i z canonu.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 19. 1. 2018 21:39

Asi zatím mně štve jen jedna věc, fotky stahuju kablem, většinou přes import v zoneru, u canonu jsem dal fotky "přesunout" a hotovo, karta byla čistá a připravena na další focení, jednou za čas jsem formátoval. U A7 to nejde, jde jen kopírovat, a pokud se fotí víc dní, tak pak cypatě mazat po jednotlivých dnech, nejde smazat vše najednou, teda jde formátováním, ale jaksi žiju v přesvědčení, že časté formátování není pro kartu zrovna to pravé. Nebo se pletu a jde to obejít to kopírování? Jinak dnes cca 4 hod. focení venku, střídavě hledáček i displej, 385 fotek a baterie má 53% (poprvé nabitá)
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 1. 2018 22:04

Formatovanie urcite nie je problem, aspon za 10r som si to nevsimol. Sony ma trocha komplikovanejsiu pracu s kartami, to vymazavanie je menej pohodlne. U mna je to fajn, lebo fotenia mam rozdelene na akcie a po kazdom uz klasicky fotky nahram, skontrolujem, zalohujem a potom mazem (alebo formatujem) kartu. Aj vyse 200x rocne

Co sa tyka vydrze, tak ta zalezi dost od sposobu a dlzky fotenia. U A7R2 je to medzi 250 - 1200 foto, u A7R3 medzi 500-5000 foto. Dlhe fotenie s prestavkami, kontrolou zaberov, zimou a pod. zozerie viac, ako napr. fotenie sportu ci rychlej akcie, kde sa daju nasekat sialene mnozstva fotiek.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 19. 1. 2018 22:14

Tady je srovnani pixelshiftu od Pentaxu a Sony:

https://www.youtube.com/watch?v=g3cXnnmfi4w

Nejak se mi nezda, ze by to Sony nechala tak nedodelane a ze to je opravdu tak, jako na videu. Je tu nejaky Sony uzivatel, ktery by to vyvratil?
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zeratulcz 20. 1. 2018 09:27

Ahoj, tak jsem si tu kravinu uz taky poridil. :D Neda mi to, se nepochlubit :D
Zatim se hraju s nastavenim. Trochu me zarazi, ze kdyz si nastavim prostredni tlacitko kolecka na funkci zamknuty autofokus (sledovani objektu), tak se autofokus zamyska i pri ostreni pres displej. Pres displej bych chtel, ale nastavovat konkretni bod, jako je tomu ve vychozim nastaveni.
Přílohy
C263A29F-710D-4965-A35C-3515E80D6088.jpeg
Zeratulcz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 20. 1. 2018 12:53

Gratuluji k nové hračce, ať Ti dobře slouží a doufám, že se taky podělíš se zkušenostmi...
Já se pořád rozhoduji jestli zůstat u Canonu (koupit 5D Mk IV - cca stejná cena, popřípadě jetou 1Dx II), anebo to rozetnout a jít do A7 mk III + adaptér Metabones na EF.
APSC EOS 7D jsem už prodal, zatím mě nic nehoní a uvidím jak se situace vyvine 8-)
Plánuješ dokoupit grip ? Co jsem Sony zkoušel, tak si to bez gripu neumím představit.
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 20. 1. 2018 15:50

cport píše:Tady je srovnani pixelshiftu od Pentaxu a Sony:

https://www.youtube.com/watch?v=g3cXnnmfi4w

Nejak se mi nezda, ze by to Sony nechala tak nedodelane a ze to je opravdu tak, jako na videu. Je tu nejaky Sony uzivatel, ktery by to vyvratil?


neviem, čo ukazoval v tom videu s pixelshift na Pentaxe, ale Lightroom vždy načíta iba prvú fotku zo štyroch v DNG z Pentaxu a iba s tou prvou fotkou užívateľ pracuje, to je tak všetko.
Obrázek
prvá fotka bez PS (43MB) a druhá s PS (162MB) - žiadny rozdiel, ani v exporte do TIF ani JPG nie je žiadny rozdiel v obraze.

takže aj Sony A7RIII aj Pentax K-1 potrebujú na spracovanie pixelshift RAWov natívny program od výrobcu.
škoda je iba to,že Sony to fotí na viac súborov (organizácia na disku), snáď to v dákom firmware budú spájať v jeden súbor.
a určite Sony vo svojom editore na PC rozšíri možnosť zosvetlovať o viac ako +2EV (technický problém fotáku to isto nie je)
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zeratulcz 20. 1. 2018 19:13

pavelmeli: grip kupovat nebudu. Jsem zvyklý na malé foťáky. Na R3 jsem přešel z a6300 a vzdycky mi to vyhovovalo. R3 je pro mě už velký foťák a docela i nápadný. Ten 24-70GM je brutálně těžky, celý foťák váží 1,6Kg, takže asi začnu cvičit předloktí. Tohle už moc na výlety není.
Zeratulcz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 20. 1. 2018 23:55

lennyl_2 píše:
cport píše:Tady je srovnani pixelshiftu od Pentaxu a Sony:

https://www.youtube.com/watch?v=g3cXnnmfi4w

Nejak se mi nezda, ze by to Sony nechala tak nedodelane a ze to je opravdu tak, jako na videu. Je tu nejaky Sony uzivatel, ktery by to vyvratil?


neviem, čo ukazoval v tom videu s pixelshift na Pentaxe, ale Lightroom vždy načíta iba prvú fotku zo štyroch v DNG z Pentaxu a iba s tou prvou fotkou užívateľ pracuje, to je tak všetko.
Obrázek
prvá fotka bez PS (43MB) a druhá s PS (162MB) - žiadny rozdiel, ani v exporte do TIF ani JPG nie je žiadny rozdiel v obraze.

takže aj Sony A7RIII aj Pentax K-1 potrebujú na spracovanie pixelshift RAWov natívny program od výrobcu.
škoda je iba to,že Sony to fotí na viac súborov (organizácia na disku), snáď to v dákom firmware budú spájať v jeden súbor.
a určite Sony vo svojom editore na PC rozšíri možnosť zosvetlovať o viac ako +2EV (technický problém fotáku to isto nie je)


Ok, diky, tak to by to vysvetlovalo. O LR nevim, ale v RawTherapee by ten pixelshift mel jit z rawu prelouskat i od Pentaxu.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 21. 1. 2018 00:27

A7RIII+sigma 135/1,8 - iso 12800 (ten náhled je šílený :) )
Přílohy
_DSC1007_302.jpg
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KarelV. 21. 1. 2018 00:52

No ono je šílené i to přeostření po rozkliknutí... ;-)
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 21. 1. 2018 01:03

Nevím na čem na to koukáš, ale na mém monitoru je to v pořádku, i na mobilu, kam jsem se schválně podíval, ale neříkám, že to není možné, tohle jsem nijak zvlášť nedoostřoval.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 21. 1. 2018 01:59

Vidím to jako Karel, po rozkliknutí na plnou velikost jsou na sloupu ale i na tváři modelky vidět artefaktyjen si nejsem jistej jestli je to přeostřením, odšumem nebo obojím.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 21. 1. 2018 07:52

Ani jsem to neodšumoval, nicméně jak jsem říkal, já na svých zařízeních nic nevidím :( požádal jsem kolegu aby se mi na to kouknul, jestli je to jen tady nebo i jinde na webu.
Kirtap
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků