Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kirtap 22. 12. 2017 23:47

Pavel: osobně nemám problém s hledáčkem EVF. Zkoušel jsem i ostatní objektivy, a funguje tamron, C 24-70 i C 100/2,8 macro. Program od sony se mi moc nelíbí, jej nějaký pomalý, na další věci musím postupně, jsem celkem konzerva, zatím stačí, že to umí fotit :)
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 23. 12. 2017 22:58

Díky za postřehy Patriku a budu čekat další, až se tím prokoušeš... Já jsem zkouknul tak dvě desítky představovaček a porovnávaček na YT a zatím to vypadá slibně. Možná to uspíším :)
Co Ondro, ještě nic ?

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 12. 2017 11:09

Dufam ze zaciatkom januara bude. Jeden A7R2 mi doma zatial ostal a ten sluzi perfektne, aj ked ma nacvakane uz 190tis fotiek. Po nieco vyse 2r sa na oboch A7R2 objavil vlastne iba jeden problem - dvierka na pamatovu kartu mali dost natesno nalepenu gumu a ta sa casom derie, najma pri intenzivnejsom pouzivani.
EVF mi vadil prvy mesiac-dva, kym som si nezvykol na iny pohlad. Sony casom vyladilo chaoticke zmeny jasu a s umelym svetlom tiez nema problemy. OVF u DSLR mi v poslednej dobe skor vadili kvoli ich velkosti a svetlosti (proste su to cierne diery). Keby mam este niekedy pozerat do optickeho hladacika, tak by to bol asi len ten v Leica M fotoaparatoch :))
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirtap 29. 12. 2017 13:24

Potřeboval bych pomoc, co musím zapnout u A7R abych něco viděl při focení se záblesky :( Děkuji předem.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 29. 12. 2017 14:43

Live View Display - Setting Effect ON/OFF - pri nastaveni na ON je vidiet nahlad podla nastavenej expozicie = v studiu bude cierny obraz. Skus to vypnut :)

Edit: tu je nejake video k tomu (a vidiet tam aj "funkcnost" histogramu ak sa to vypne):

Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirtap 29. 12. 2017 16:37

Super, díky to je ono.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 12. 1. 2018 01:07

Měl bych další dotaz :( - je možné aby odpalovač pro Sony kompatibilní s A7RII nefungoval s A7RIII? Jde konkrétně o TR-X32. Testovací tlačítko odpálí blesk, ale nereaguje na stisk spouště, foťák zapne bezdrátovou funkci a i nastavuje hss podle rychlosti ale to je vše :(
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 12. 1. 2018 07:21

Skúsil si pozrieť novší firmware?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kirtap 12. 1. 2018 08:45

jj, i jsem ho pro jistotu přehrál ale je to stejné.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 17. 1. 2018 13:51

Problém vyřešen, z nějakého důvodu selhal upgrade firmware v přijímače. Dnes jsem si řekl, že to ještě jednou vyzkouším, při kontrole čísla verzí jsem zjistil, že v přijímači zůstal původní, navíc mají jiné číslování, tak jsem si toho prvně nevšiml. Po opětovném přehrání to najednou začalo fungovat.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 18. 1. 2018 20:21

Jen tak na zkoušku ostření které ještě stále nemám dobře nastavené jsem cvaknul syna s obj. 70-200, iso 320,1/250 F 2,8, f 200
_DSC0668_102.jpg
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 18. 1. 2018 21:08

Coskoro sa zacne predavat Meike grip pre Sony A7R3/A9 za cca 120€ aj s par funkciami navyse: https://www.dpreview.com/news/128346352 ... ess-remote
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirtap 18. 1. 2018 21:39

To zní zajímavě, nechtělo se mi dávat 4000 za kus plastu od sony
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 19. 1. 2018 09:45

Kirtap co nemas nastavene na ostreni ?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 19. 1. 2018 10:17

Při pokusu zaostřit se AF chytil ale hned začal přejíždět sem tam a bylo celkem těžké něco cvaknout. Večer jsem to zkoušel přenastavit a snad by to už mělo fungovat. Dnes mám fotit tak to otestuju. Canon to má trochu jinak.
Kirtap
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků