Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod smikoto 2. 11. 2017 15:07

Hoďte pak tipa kde budete kupovat. Nejspíš se přidám.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 11. 2017 18:32

Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sesty 23. 11. 2017 13:43

Prosím o pohled na věc. Byl jsem rozhodnutý pořídit SONY FE 85 1.8 ale ještě malinko zvažuji Samyang 85 1.4

Nemám bohaté zkušenosti s takovou světelností takže nevím jak moc mám zohlednit tu světelnsot 1.4 nad jistou kvalitou objektivu Sony a automatického stření. U toho Sony vím, že nebude sebemenší problém na plnou díru, u Samyangu nevím tak abych pak nefotil stejnak na 1.8 a víc.

Je to k tělu A7R a pod tím mám Sony 55 1.8 a 28 2.0
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 23. 11. 2017 16:18

Sety: já mám Samyang 85/1,4 na Pentaxu a jelikož mám rád manuální ostření,
tak mi vyhovuje a jsem s ním hodně spokojen. Je skvělý na portréty ale s plně
odcloněným je kumšt zaostřit k vůli hloubce ostrosti, ta je snad jen 5mm. Vyzkoušel
jsem ho i na hokeji a basketu ale tam je lepší si předostřit, ručně se to moc nestíhá.
A nebo využít hyperfokální vzdálenost a v ní fotit. Já ho převážně využívám v terénu
na krajinu a ve městě. Za ty prachy stojí za to. Obrazový výstup je skvělý a bokeh se
mi také líbí. Samotné zpracování objektivu je také na vysoké úrovni, nikde žádné vůle
nebo viklání. Jen ta sluneční bajonetová clona, co dodávají v balení stojí za prd. Mám
stále pocit, že spadne. Lepší je si pořídit gumovou, šroubovací. Takže záleží na co ho
chceš používat. Můj názor je, že každý fotograf by měl vlastnit alespoň jedno manuální
pevné sklo a trochu zpomalit a potrénovat si trpělivost a mít více času na kompozici...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 23. 11. 2017 20:38

Na ake fotenia by to bolo? FE 85/1.8 bude mat miernu vyhodu napriklad aj vo farbach, ktore budu ladit s 28/2 a 55/1.8 - navyse ma pre mna este trocha zaujimavejsi obraz, nez spickovy 55/1.8 a zaroven menej aberacie.
Tiez som kedysi planoval viac manualnych skiel na Sony, lebo je to s nimi neuveritelne jednoduche. Doma mi ale ostal iba nejaky adapter a 4 AF objektivy :)
Samyang 85/1.4 je kvalitny, moderny objektiv, urcite bude fajn na Sony - kameramani ho pouzivaju celkom dost. Ja by som ale bral AF - najma pri tej kvalite, aku dostanem z A7R2.

*este doplnim, ze lahke f1.8 a f2 objektivy aj tak postupne menim za f1.4 - proste bez toho nejak neviem fungovat, privelmi som sa na take naucil na Canone (kde bolo zaostrovanie s nimi skor o stasti, teraz ma to bavi viac). Posledny vymenim asi Batis 85/1.8 za pomerne velky 85/1.4 G Master.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sesty 24. 11. 2017 10:58

Děkuju moc oběma. Mám v podstatě dvě využití.

1. rodina, hlavně čtyřletá dcera. Focení čistě nekomerční, výstup internet full HD, max. fotokniha A4 (A3). Tady chci samozřejmě využít potenciálu plné díry. Zde by se AF hodilo, dcera je pořád v pohybu, ale je fakt, že A7R první generace není v ostření žádný rychlík a focení s AF nebo manuální má asi tak stejný odpad.

2. Krajina - architektura, částečně komerční, některé fotky prodávám na fotobankách, nebo fotografie využívám pro různé montáže. Zde si potrpím na kvalitu obrazu, hlavně ostrost, fotím na vyšší clony kolem 8 a ostřím převážně ručně.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 24. 11. 2017 11:12

Dovolím si par slov, aj ked nemam Sony FE 85/1,8, vazne o nom uvazujem.
Podla mna v 1. pripade možeš u Sony skla využiť aj EYE AF, aj do buducna, myslím, že je to velmi prijemná funkcia.
v 2. prípade by som sa pozrel aj na chovania v protisvetle, ako vykresluju slnko (luče, hviezdičky) .. nejaké porovnania na nete. Ja som to ešte nehladal, len ma to tak napadlo. Ostrosť na f8 by podla mna nemal by problem
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 25. 11. 2017 10:27

Děkuju všem.

Vypadá to, že zatím nebudu experimentovat a vsadím na jistotu, tedy Sony FE 85 1.8

Na druhou stranu časem na nějaký manuální samyang stejně dojde, protože dělá i skla, kde není u sony ekvivalent.

Ještě jednou díky a pěkný víkend přeju.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 25. 11. 2017 11:05

Vcera bol este za 510 eur, alebo tak nejak.

https://www.amazon.fr/Sony-SEL-85F18-Ob ... ccb07b450c
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 25. 11. 2017 13:53

na eglobal byl za 502, ale ještě jsem tam nikdy nic nekupoval a nerozhoupal jsem se k tomu
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 27. 11. 2017 22:27

Sony A7R III se mi podle testů moc líbí a to až natolik, že jsem si od kamaráda půjčil jeho 7RII a trochu si s ní pohrál. No jsou tam věci které mi až tak úplně nesedí (zkouslo by se), především televize proti hledáčku OVF, ale jinak je to fajnová mašinka a s gripem se to dá i držet...
Zaujal mě natolik, že jsem stopnul investici do dalšího Kanoňáckýho skla (85/1.4 L IS) a počkám do jara, co ukáží první zkušenosti běžných fotografů. Vím, že jsou nějaké adaptéry, které umožňují použití objektivů Canon na FF tělo Sony, ale vůbec se v tom nevyznám - A mounth, nebo E Mounth cenové rozpětí od 3k do 25k, což je už docela rozdíl. Má někdo v tomto zkušenost a přehled? Vím že Ondra Bobek z Canonu 6D přesedlal, což by byl u můj případ, ale samozřejmě do začátku, bych si rád ujasnil, jakou část sklenářství co mám bude využitelná (je to však hudba budoucnosti) :)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 27. 11. 2017 22:59

Na nehejbaci veci staci adapter Sigma MC11, na hejbaci je lepsi Metabones V. Ten s novym fw podporuje i EyeAF. Pokud nefotis zrovna sport, tak budou Canon skla na Sony fungovat naprosto bezchybne, v presnosti ostreni dokonce lip nez na “nativnim”tele :) Finguji stara i nova skla vcetne stabilizace.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 27. 11. 2017 23:55

Díky Martine za nasměrování :) Občas vyfotím i sportovní událost, takže se zaměřím na Véčko.

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zeratulcz 19. 12. 2017 21:39

Tak co? máte už někdo R3 doma?
Já jsem zatím nikde neobjednal, protože jsem čekal, jestli se neobjeví nějaké problémy s přehříváním atp. ale zatím to vypadá ok.
Takže asi hned po novém roce objednám.
v ČR vím jenom o dvou eshopech. (Megapixel a Fotoškoda)
Zeratulcz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 19. 12. 2017 22:24

Já jsem se zasekl při rozhodování mezi Sony 7RIII, Canonem 5D MkIV a málo jetou 1DX. U Canonech mám jasno a vím co můžu čekat, ale Sony si musím pořádně osahat. Měl jsem možnost si zkusit 7RII s gripem, docela to šlo, ale pořád nemůžu rozdejchat tu televizi :-- . 7RIII má větší rozlišení hledáčku, tak uvidím...
Na 5D IV jsou teď docela dobré slevy a s gripem se dá pořídit za cca 70K a za podobnou cenu je v USA i 7RIII (syn by mi vybraný foťák přivezl z Portlandu), ale bez gripu a redukce na Canon objektivy, no prostě dilema. Teď není moc času, ale mezi svátkami budu v Praze, tak to prubnu.
P.
pavelmeli
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků