Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod santilub 29. 7. 2015 07:29

Otázka pro Nikonisty : to je u Nikonu nějaké pravidlo,že se foťáky dolaďují aby správně ostřily až po koupení zákazníkem?Nebylo by jednodušší prodávat je seřízené?Nebo to má Nikon tak,že podporuje lidový um akcí dodo (dodělej doma)?
Ptám se,protože to neznám...ani na Minoltách,ani na Soňácích.Tam vše funguje hned.Možná se mohu cítit poškozen firmou Sony,že mi neumožňuje rozvíjet si zručnost v dodo..
Pánové,neberte tento můj příspěvek až tak vážně,nebrunátnějte,v klidu a pohodě.Pokud jsem se dotkl ega někoho z vás....sorry.
Dovolená,po dobré snídani,kafíčko před sebou....prostě nálada na pošťouchnutí, .... :D :D :D
Pěkný den všem
santilub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 29. 7. 2015 08:09

Ono to není tak černobílé.

Viděl jsem spoustu blbě zaostřených fotek z údajně perfektně zaostřujících Pentaxů, Canonů a Sony a pamatuji si, jak tady někdo viděl BF na Sony A7r v kombinaci z Otusem 55/1,4. Spousta lidí to nevidí a spousta lidí to neřeší. Někdy i správně, protože koncentrovat se na perfektní zaostřování na řasu a pak ten snímek zabít barvami, světlem nebo kompozicí je škoda.

Na Reikan Focal jsou statistiky, jak který model od různých značek zaostřuje. Nikon určitě není nejhorší. A není tam u zrcadlovek žádná kombinace tělo a objektiv, která by fungovala perfektně bez doladění, napříč značkami.

U bezzrcadlovek je dobré u statických objektů, ale jak se to začne hýbat, je problém.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 29. 7. 2015 11:30

Tak zase ja mam skusenost, ze kombinacia OMD10 + 75/f1.8 stihala preostrovat velmi slusne.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blacksquare 29. 7. 2015 12:14

Pemar: BF na bezzrcátku s manuálním objektivem? To mi prosím tě vysvětli :)
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 29. 7. 2015 12:45

Mam dva napady, jak to vysvetlit, aby se to dalo uznat. Ale uvidime, co vymysli pemar :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lotrandor 29. 7. 2015 12:46

S tím manualnim problém nemam, to je možný, bezzrcatko nevím, tam by mělo byt zaostření na snímač nebo ne
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 29. 7. 2015 13:12

Nemá otus pre A7 verziu s AF?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 29. 7. 2015 14:43

pemar píše:Tak koukám, že A7r II má vylepšenou závěrku
Nielen že má elektronickú prvú lamelu, ale aj iný zvuk:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 29. 7. 2015 16:36

Těch vysvětlení toho, jak je možné, že Sony A7r s Otusem 55/1,4 zaostřily blbě, je více, asi nejpravděpodobnější je chyba fotografa, že zaostřovací bod umístil nesprávně. Z mého pohledu je to problém vždy, když zaostřuji přes live view, ten zaostřovací obdélník je často moc velký. U Sony se to dá nastavit, nevím, jak to bylo nastavené.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 29. 7. 2015 18:35

Jelikož je Otus manuálně ostřicí objektiv, tak mě nenapadá, jaký vliv má velikost ostřicího bodu na přesné zaostření.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 29. 7. 2015 18:49

Je sice manualny ale mozno pemar mysli signalizaciu ze je zaostrene a pri tom je tam BF/FF .
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 29. 7. 2015 19:00

Od toho má Sony focus peaking, který mi přijde mnohem užitečnější než nějaká signalizace
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 29. 7. 2015 19:11

suhlas, ja ho pouzivam. aj ked som stale neprisiel na to co tie 3 stupne intenzity (citlivosti) znamenaju, ako funguju
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 30. 7. 2015 07:36

Když jsem si hrál s přesností zaostření Zeiss objektivu, nejhorší bylo na D7100 potvrzení přes AF, (které používám nejraději a nejčastěji), přes kontrastní ostření to bylo lepší, ale i touto metodou některé fotky nebyly zaostřené 100% přesně, focus peaking jsem nezkoušel, ale očekávám plus mínus stejný výsledek jako u kontrastního ostření. Ještě o něco lepší výsledek jsem dosáhl manuálním ostřením na obrazu zvětšeném na monitoru a úplně nejlepší výsledek jsem dosáhl přes focus bracketing (to mi doporučovali na podpoře od Carl-Zeissu).

Na A7r jsem zkoušel zaostření na cca 6 metrů na Reikan terč, výsledek byl podobný jako ostření přes live view u D7100.

Výsledek přes focus bracketing byl sice jednoznačně nejlepší, ale v praxi člověk dělá kompromis, tato metoda je nepraktická, protože se vám objekt zájmu obvykle hýbe, pak vychází na A7r lépe třeba ten focus peaking., D7100 ho nemá. Navíc zrcadlovky i bezzrcadlovky dělají obrovské pokroky, třeba A7r v druhé generaci, a to nemluvím o tom, co má přijít, třeba na D5, takže nejlepší řešení je počkat na přicházející generaci, ta současná měla/má řadu nedostatků, brzdou byly i procesory a další elektronika.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod santilub 30. 7. 2015 08:52

Nebo si počkat na přespříští,přespřespříští generaci :D ....všechny generace minulé budou o krok jinde...Otázka je,zda v dobrém,nebo špatném.....A tak,místo fotografování a hraní si,budeš jen čekat na tu další,dokonalejší generaci....Doživotní čekač 8-D 8-D 8-D
Proč si nekoupit foťák,aspoň trochu podle toho,co chci hlavně fotit a neřešit pí..viny...?
santilub
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků