Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 2. 2018 12:37

Davidof píše:Dtto Olympus OMD EM1 m II

Podle mě se snaží eliminovat pohyb foťákem při zmáčknutí spouště, což může být pro lehčí sestavy i pravda.

Ale starý (mladý) kozáky to musí jen nas..t, protože kromě jiného ovládání ještě fotí, i když nechtějí ... ;-)


No napriklad E-M1 ani MK II mi vobec nevadila. Asi to ma kazdy nastavene inak :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 2. 2018 13:03

Třeba je G9 ještě citlivější, já jsem ji ještě (radši ... ) v ruce nedržel :-)

Pamatuju si, že si citlivosti spouště všimli při uvedení EM1m2 na trh.

Moje žena má nastavenej Back button focus, a já ne, takže jsem u jejího foťáku bezradnej a radši na něm nic nemačkám ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod metatron 15. 2. 2018 19:26

A u mna sa to zacina zamotavat ... zbavil som sa a7 a pokikoval po a7 ll, ale dnes som mal konecne v ruke xt-20 a... fuha, mam problem :) velmi sa mi paci, rozmerovo super, tie f2 sklicka su male ako hracky skoro, ani 35/1.4 nie je velke sklo... nestihol (zabudol) som si vyskusat eyeAF ale tak snad to funguje. Akurat mi chybal grip, ale vraj k tomu existuje L-plate s gripom. Mate s tym niekto skusenosti ?

Skusal som ho setakom 18-55 a ten je tiez skvely. Sice trosku ostrenie "dychalo" ... ale dost rychlo, nic co sa neda prezit myslim
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 15. 2. 2018 21:02

Tak fuji má slušné portfólio pevných skiel, kdežto u sony skončíš často pri zeissoch za raketu.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 15. 2. 2018 21:26

Měl jsem na X-T10 kovový neorigo grip MHG-XT10 s Arca-swiss profilem. Úchop je s tím solidní a je tam otvor na dvířka baterie, takže je praktičtější, než rychloupínací stativová destička, která u téhle třídy těl blokuje dvířka baterie a karty. Nevýhodou gripu je vysoká hmotnost a materiál, není pogumovaný ani nic jiného, takže v zimě dost studí. Originální grip pogumování má a je lehčí, ale stojí ranec.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 2. 2018 16:14

Len doplnim ku komentu metatrona - prechod z A7 na A7II nema velky vyznam - AF a obraz maju prakticky rovnako slabe. Na konci februara asi predstavia A7III, tak ten snad (konecne) dostane poriadny snimac, zaostrovanie a bateriu, ktora vydrzi aj pracovne nasadenie.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Titan_66 16. 2. 2018 17:30

Metatron:

Já si pořídil neofiko grip pro x-t20, před rokem asi za 600kč, teď je to tam snad i levnější, je to z hliníku. Lehký, ale zároveň pevný. Je pak jak tank :) Pak i pro stativ je to přesně uprostřed a neblokuje to už dvířka k baterce. Úchop je pak super pro větší ruce. Bez gripu bych to asi už nedal :)

https://www.ebay.com/itm/Quick-Release- ... SwdjNZEV8c
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 2. 2018 20:05

Taky jsem měl tenhle, ale nepovažuju ho za lehký relativně k tělu X-T10. Lehký grip je ten, který jsem měl k X-E1.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod metatron 17. 2. 2018 17:45

Co sa tyka rychlosti ostrenia, je ta 35/1.4 fakt o dost pomalsia ako setaky povedzme ? myslim na xt-20

este premyslam nad setakom 16-50 ci 18-55 ... rozdiel jednej clony neviem ci je az taka spasa... aj ked, sa to vzdy oceni v hranicnycg svet.podmienkach.

sirokac by bol asi Samy 12/2.

k tomu este 35/1.4 a 50/2

Inak ako ste spokojny s eye-af?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 2. 2018 19:07

35/1,4 je pomalejší a hlučnější. V sériovém snímání je lepší se držet nižšího fps a i tak bude ostrá první fotka a pak sem tam některá (X-T2, chůze, oblačno, takže nic moc světlo). Já to teda nějak neprožívám a objektiv je to podle mě přesto výbornej.
18-55 je ostřejší, pokud to máš na krajinky.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 19. 2. 2018 16:57

bob222 píše:Tak fuji má slušné portfólio pevných skiel, kdežto u sony skončíš často pri zeissoch za raketu.


Tak to bych takto netvrdil (porovnavam ceny na Megapixel)

- 16mm - Fuji 28K / Sigma 11K
- 30-35mm - Fuji 11k / Sigma 9K (navic F2 vs F1.4). Porovnatelne f-stop u Fuji za 15K
- 50mm - Fuji 13,5K / Sony 9K (navic F2 vs F1.8) navic stabilizovane, prijde asi ted Sigma 50mm 1.4 a cena kolem 10K

Za tech 28k od Fuji mam prakticky 3 skla od Sigmy s vybornou kvalitou a lepsi svetelnosti...Slo by pokracovat.
Pokud koupim vsechny 3 Fuji skla, tak to mame cca 52-57 a u Sony (Sigma objektivy) 30 tisic (pres 20-25 tisic rozdil :roll: )
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 19. 2. 2018 18:24

No, to spíše do Samyang, Mitakon, Meike, Lensbaby či 7Artisans skel např. má cenu investovat než do Sigmy, kde několikrát prohlásilo jejich vedení, že do vývoje objektivů pro Fuji nechtějí vůbec investovat v nejbližší době.
Spekuluje se o Tamronu pro Fuji. Ale nevím jak velká povídačka to je.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 19. 2. 2018 19:32

Fuji X je jediný CsC systém, který několik let po sobě zajímavě roste = zvyšují se počty prodaných fotoaparátů a ne jen podíl na zmenšujícím se trhu (případ m4/3 a Sony). Tudíž, jestli se něco nezmění, začne Sigma dělat i pro ně.

...Sigmy k Sony jsou, optika je taky celkem dobrá, ale za design by někdo zasloužil cenu Slintajícího Vogona. Ty bych koupil leda se zavřenýma očima ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 2. 2018 20:12

Tak si teraz predstav tie Sigmy pre Fuji ? SONY ma este pomerne moderny design a tie Sigmy tam podla mna vobec nevyzeraju tak tragicky, ale aktualne Sigmy na Fuji ? No hnus ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 19. 2. 2018 22:17

Devil007cz píše:
bob222 píše:Tak fuji má slušné portfólio pevných skiel, kdežto u sony skončíš často pri zeissoch za raketu.


Tak to bych takto netvrdil (porovnavam ceny na Megapixel)

- 16mm - Fuji 28K / Sigma 11K
- 30-35mm - Fuji 11k / Sigma 9K (navic F2 vs F1.4). Porovnatelne f-stop u Fuji za 15K
- 50mm - Fuji 13,5K / Sony 9K (navic F2 vs F1.8) navic stabilizovane, prijde asi ted Sigma 50mm 1.4 a cena kolem 10K

Za tech 28k od Fuji mam prakticky 3 skla od Sigmy s vybornou kvalitou a lepsi svetelnosti...Slo by pokracovat.
Pokud koupim vsechny 3 Fuji skla, tak to mame cca 52-57 a u Sony (Sigma objektivy) 30 tisic (pres 20-25 tisic rozdil :roll: )

A teraz porovnaj zoomy. :) inak stále myslím, že keby nebolo sigmy, tak na sony vešiaš len výbavu v astronomickej cene alebo par základných nič moc skiel. Skús porovnať dlhé sklá v porovnateľnej kvalite. Netvrdím že fuji je lacná, ale má portfolio skiel vo vyrovnanej kvalite.
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků