Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Skulivert 20. 7. 2017 17:57

jestli Fuji prida stabilizaci na snímač tak casem asi prejdu, to by bylo fajn... jinak instantní tiskárny má i Canon, Polaroid a tuším LG, ale do těch se to musí prohnat přes mobil/tablet... Canon by možná mohl umět i tiknout přímo, kapesní ale moc nebude, na "okamžité rozdávání" bude nejlepší asi ta od Fuji, docela by mě zajímalo jak tiskne, v porovnání s instax fotoaparáty, když se na ni pošlou kvalitní data z X rady, nemůžete někdo porovnat?
Naposledy upravil Skulivert dne 20. 7. 2017 20:51, celkově upraveno 1
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 20. 7. 2017 19:34

Asi půjdu do té malé tiskárny od Fuji. Viděl jsem tisky z toho včera a dalo se to. Na takové to rozdávání lidem to plně musí stačit. Taky nemusím tisknout hned po každém rozhovoru. Záleží na člověku. Někdo to neřeší. Někdo moc chce.

Jinak já X-Pro2 odevzdal dnes odpoledne na reklamaci (Megapixel). Možná mám štěstí na vadný kus. Ve zkratce - po zahřátí těla fotoaparátu na provozní teplotu (cca 50-100 snímků) se bez varování vypne, resp. než vychladne, tak jej nelze opětovně spustit. Vyzkoušeno asi vše: jiné baterie (od Fuji bez či s "S"), nový firmware, reset do továrního nastavení, focení s častým vypínáním, jiné SDHC karty atp. Původně jsem si myslel, že to je těmi vedry v posledním měsíci (leč by to mělo zvládnout i Afriku celodenně), ale začalo to "blbnout" už i v klimatizovaných místnostech při práci. Tak jsem zvědav na výsledek.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 3. 9. 2017 16:30

Obrázek
https://www.megapixel.cz/foto/344109

Jsem si v týdnu udělal výlet do Polska, abychom tam s kamarádkou nafotili pár snímků s liškou :)

Vzal jsem sebou i tu tiskárnu, tak jsem pak jako pozornost vytiskl naší hostitelce jednu momentku, tak měla radost :)
Obrázek
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 3. 9. 2017 19:02

dadajax
pěkné...

tohle znáš? :-)
https://www.megapixel.cz/foto/331344
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 3. 9. 2017 19:08

Ta je taky super :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 20. 9. 2017 18:28

Vlastníci Fuji, co momentálně používáte k plné radosti na zpracování RAFů?
Zachytl jsem hodně různých článků a nedobrém processingu v LR, zvlášť se ještě řešilo ostření ("worms") . Článků a diskusí spousty různého stáří, jak to teď řešíte?
Naposledy upravil ondrasheq dne 20. 9. 2017 18:38, celkově upraveno 1
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 20. 9. 2017 18:38

Používám jen LR
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 46Power 20. 9. 2017 19:07

Iridient + LR a PS
46Power
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dakuwaqua 20. 9. 2017 19:24

C1 10
Dakuwaqua
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alešak 21. 9. 2017 04:40

zoner 17
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 21. 9. 2017 06:14

dadajax + feanoor: krásný záběry, klobouk nahoru :-) co to je za lišče, že to je tak ochočený?
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 21. 9. 2017 07:38

Nejspíš se k vám přidám po dlouhém bádání, s X-T20 + 18-55. A ještě tu mám Heliose 44M. A příští rok bych snad přibral 35 a 55-200.
Jsem zvědav i na X-Transformer + LR. Uvažoval jsem i o C1, ale je drahý (resp. nezbyde na něj).
K Nikonu mám hromadu výtek, k X-T20 momentálně jen jednu - stativový závit vedle dvířek baterky a karty. Oblíbil jsem si Slide Lite ukotvený právě spodem destičkou, tak nevím, co s tím. Možná se najde nějaký grip, který to vyřeší, originál je prý nesmyslně těžký (a drahý).
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod D.a.l.i 21. 9. 2017 18:56

Chlapi, a jak řešíte barvy? Já mám problém, že barvy v RAF jsou při otevření v LR či SilkyPix RAW File Convertoru jiné, než v JPG, pleťovka je najednou mnohem více do červena.

Zoner mi barvy v RAF nezměnil, zase není kdovíjaký výstup (srovnání se Silkypix je 1 a 100).

Takže větší zesvětlení/ztmavení dělám tak akorát ve foťáku, což je ale docela omezující...
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 21. 9. 2017 19:09

Almik píše:dadajax + feanoor: krásný záběry, klobouk nahoru :-) co to je za lišče, že to je tak ochočený?


Děkuji :) Jeli jsme do Polska za slečnou která lišku chová "od štěněte" a snaží se ji cvičit. Ale úplně ochočená nebyla, moc nespolupracovala takže jsem to kropil 8sn/s a doufal, že alespoň nějaká momentka se povede :)

D.a.l.i: pokud ti vyhovují více barvy z Fuji filmových simulací, tak si v LR vyber danou filmovou simulaci. V develop modulu vpravo úplně dole, camera calibration -> profile
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků