Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 1. 2019 16:24

To určitě ne, to budou ňáký starý škádlení, aspoň doufám ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 13. 1. 2019 16:32

rhinos píše:FXE je reinkarnace gance? ;-)

Máš pocit, že tu za niečo (značku), kopem ako Ganec alebo Alien, ? To boli časy keď som bol "reirkarnáciou" Milana (dnešný alien) :) Popísanie istých vlastností mŕtveho kusa techniky bi nemalo byť chápané ako osobný útok na jej majiteľa. To by sa ale majiteľ musel oprostiť od nezdravej závislosti od značky.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 13. 1. 2019 16:46

Allien driver píše:Presne, wixzen vidím že nahrávaš, dám ti tip: skús použiť napr.2x zooom h1 na dvoch rôznych miestach, zvuk skompiluj a uprav v editori (napr. Audacity) a možno budeš veľmi príjemne prekvapený aj po zvukovej stránke ;-)

Já o tom vím, prozatím jsem vše nahrával se stereo "polopuškou" Sennheiser MKE440 v sáňkách na X-Pro2. Nicméně, ten malý klub zavřeli, takže to teď není aktuální, a není ani moc chuť něco začínat jinde - muselo by se sejít více pozitivních okolností a nadšení lidí, aby to mělo dlouhodobý smysl pro investici více kapesních rekordérů. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 13. 1. 2019 17:05

FXE. vieš čo? za celé tie roky čo ty vedieš svätú vojnu proti X-Trans ja som radšej fotil a užíval si krásne výstupy z neho. Nedávno som si nechal urobiť plátna krajiniek (40x60cm zatiaľ a budú aj väčšie) a fakt nádhera. Poznáš ty taký pocit zadosťučinenia a uspokojenia, alebo len poznaš pocit zatrpknutosti a nenávisti?
Vyššie som spomenul dve hlavné a podstatné výhody X-Trans ktoré s prehľadom zatienia tie drobné a len občasné jemné nedokonalosti na úrovni per pixel ako istú daň za tie výhody (za tie roky potvrdené mnohými o dosť schopnejšími fotografmi ako si ty) a to hovorím o svojom 16MPix snímači. Pri 24Mpix a viac by to malo byť ešte menej znateľné, alebo už plne porovnateľné s Bayer. Ostatne kto už normálny hľadá chybičky na úrovni per pixel, bayer má tiež k dokonalosti na per pixel asi tak ďaleko ako zo zeme k Androméde. Bohužial taká je dnes technická úroveň. Počkáme až vyprší licencia na Foveon a potom sa možno budeš vedieť aj ty vytešiť :D
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 13. 1. 2019 17:18

Čítaš to po sebe ? V súvislosti s technikou spomínaš zatrpknutosť a nenávisť ? A ináč si v poriadku. Ku každému kusu techniky ktorý som v živote mal viem povedať čosi pozitívne aj negatívne. Je pre Teba nepochopiteľné, že mám na to iný pohľad ? Potrebuješ túto osobnú Fuji automasáž, aby si sa cítil šťastný. Ja som s touto témou teraz nezačal. Je mi ukradnuté s čím si spokojný a Tebe by malo byť rovnako ukradnuté, s čím ja nie som. Snáď si už dospelý.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rhinos 13. 1. 2019 21:02

upřímně máš prostě ganec syndrom. Chceš náš přivézt na tu správnou cestu nebo proč máš potřebu řešit hw které nemáš a nevyhovuje ti?
Já taky nelezu na fóra Canonu,Nikonu a nepytvám výsledky. Mě Fuji extrémně vyhovuje. Znám jeho potenciální záludnosti a umím si s nimi poradit. A jak píše Alien ...radši fotím než plácám vodu
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 13. 1. 2019 21:12

FXE1 píše:Áno, názorná ukážka "červíkov", v ľavej časti krku
No, neviem či Ti ten zlý zrak mám závidieť alebo sa mám tešiť svojmu. kde ja vidím červíka, Ty vidíš filmové zrno.
Je pre Teba nepochopiteľné, že mám na to iný pohľad ?
To boli časy keď som bol "reirkarnáciou" Milana (dnešný alien) :)
:lol: :D
FXE, tak vyzerá, že si už prestal bojovať, len máš na to iný pohľad, to je dobre a ja ti za to aj za reinkarnáciu Milana posielam X-Trans kvetinku ručne maľovanú :roll:
pre fxe_.jpg


a posielam ešte fotku FullRes na hľadanie červíkov v "šate zelenom", kde by ich malo byť najviac. No kde inde ako v tráve, nie? :mrgreen: :D
Všetko len dobre prajem, FXE, úprimne
Naposledy upravil Allien driver dne 13. 1. 2019 21:26, celkově upraveno 1
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 13. 1. 2019 21:26

No a ja Ti dám do pozornosti ISO 160, F XT3, + šírokáč za dva litre :) Hľadaj miesto bez šumu, straty kresby a detailov. A môžeš po celej ploche :) Úprimne. Samozrejme 1:1 , nie poštovú známku.

https://www.ephoto.sk/galeria/k-clanku/1260/?index=8
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 13. 1. 2019 21:35

rhinos, zbytočne, to je bludný kruh jeho nekonečného boja samého so sebou. Fakt je mi ho ľúto. Keby ste vedeli čo vyvádzal na ephoto keď som sa tam pozrel kedysi pred dvomi rokmi...
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 13. 1. 2019 21:41

Čakám na pozitívne zhodnotenie priloženej foto :) Zázračný snímač, nizke ISO, top model, drahé sklo, spracovane v LR, kuva a kde je výsledok :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 13. 1. 2019 21:44

K té fotce z X-T3 a XF8-16mmF2.8 bych prosil spíše o RAF než JPG z Lightroomu Classic. Nicméně, fotit proti bílo-šedé kovové obloze je samo o sobě zadělání si na problém. Ale chápu, že záměrem této fotky bylo především ukázat optické vlastnosti XF8-16mmF2.8. :-)
Na najširšom ohnisku si treba dávať pozor na zvýraznenie perspektívy, ktoré deformuje proporcie. Všimnite si natiahnuté postavy.

Zdroj:
Naposledy upravil wikxzen dne 13. 1. 2019 21:49, celkově upraveno 1
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 13. 1. 2019 21:44

FXE, nemám najmenší problém zareagovať, ale niekto musí mať aj rozum...takže
Všetko len dobre prajem, FXE. úprimne a dobrú noc
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rhinos 13. 1. 2019 21:52

já tyhle troloidní tydýty neřeším :D
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 13. 1. 2019 21:55

wikxzen píše:K té fotce z X-T3 a XF8-16mmF2.8 bych prosil spíše o RAF než JPG z Lightroomu Classic. Nicméně, fotit proti šedé kovové obloze je samo o sobě zadělání si na problém. Ale chápu, že záměrem této fotky bylo především ukázat optické vlastnosti XF8-16mmF2.8. :-)
Na najširšom ohnisku si treba dávať pozor na zvýraznenie perspektívy, ktoré deformuje proporcie. Všimnite si natiahnuté postavy.

Zdroj:

Iste vieš, že perspektívu tam riešiť nemusíme. Je tam toho aj bez toho dosť na zostavu za 3500 €. A ani to by nebol problém, ale niektorý aktivisti robia z x transu "nadsnímač", čo má ale od reality ďaleko .
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 13. 1. 2019 22:13

FXE1: Právě proto bych rád viděl nezpracovaný RAF, protože takhle to na mě působí jako výsledek necitlivého vytažení stínů v nástroji High Dynamic Range (nebo jak se ten nástroj v Lightroomu jmenuje) či jak moc použil/nepoužil NR (resp. jeho nastavení) a tak dále.
Respektuju nějaké výhrady v tom JPG, byť v podstatě to je banalita, která se dá vždy nějak upravit v jakémkoli programu.
Fotky jsem viděl už dříve při pročítání recenze, ale nemám moc ve zvyku je zkoumat, když při běžném zobrazení vypadá vše přirozeně normálně. :-)
wikxzen
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků