Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 6. 10. 2017 09:05

wikxzen píše:"Bayeristé" se jistě zaradují... avšak zatím je to jen povídačka. Entry model X-T100 (hotový Terminátor).
http://www.fujirumors.com/fujifilm-now- ... lm-x-t100/
http://www.fujirumors.com/?s=X-T100


Tak ak by tá X-T100 bola lacnejšia ako X-t20 a mala bayera A HLAVNE mala hľadáčik, tak by sa mohla predávať veľmi slušne!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 6. 10. 2017 10:03

Napadá mě jedině, že X-A řada se "převtělí" do X-T designu. A v tichosti Fujifilm tu X-A řadu časem pohřbí.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 6. 10. 2017 10:56

wikxzen: to nedává smysl. X-A řada bude úplný základ pro nenáročné, X-T100 bude zase pro náročnější co nemají tolik peněz na vyšší modely, ale potřebují hledáček.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 10. 2017 10:40

Prozatím všechny bayer senzory, které Fuji použilo, jsou bez PDAF na senzoru, obvykle lacino prodávané přebytky produkce primárně určené pro jiné odběratele. Docela příjemně by překvapilo, kdyby to byl senzor ze Sony A6300 nebo 6500 s PDAF a ten PDAF byl funkční jako u X-trans modelů.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucabr 8. 10. 2017 17:50

fotim s xe2 a rad bych se zeptal zkusenejsich, je mozne pres wifi dostat do mobilu/ipadu plnou velikost jpeg? obcas bych to velmi ocenil, ale v nastaveni jsem to nenasel. dekuji za kazdou radu....
Lucabr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dadajax 8. 10. 2017 18:02

Lucabr: 3. modrá záložka -> nastavení připojení -> nast.bezd.přip. -> zm.vel.ob.sm 3M: VYP
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucabr 8. 10. 2017 21:23

dadajax: tisicere diky, neznamo mi proc, ale nektere fotky maji velikost kolem 200kb a nektere kolem 5,5Mb. Mel jsem to nastavene na off, snad to bude jiz v poradku. btw mas pardni fotky, at se dari a jeste jednou dekuji za bleskovou odpoved.
Lucabr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dadajax 9. 10. 2017 04:52

Děkuji :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 10. 2017 13:27

"zm.vel.ob.sm 3M"
Koukám, že menu ve Fuji je taky jedna velká radost :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 9. 10. 2017 13:37

No jo, dlouhé české popisky a ještě zkrácené...mohli to popsat lépe. Ale je u toho ikonka 3Mpx a je to v menu nastavení wifi, takže je to celkem intuitivní...já to pochopil hned i bez návodu :D
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 15. 10. 2017 10:05

První dojmy z Fuji (X-E2s vs. D5300):
+ EVF!! Konečně žádná kompenzace expozice naslepo. Odpad z důvodu nedobré expozice zredukovaný z asi 30% na 0%. Hledáček je pěkně velký jako u 7XXX řad Nikonu, nemám už z toho pocit tunelu se zaměřovačem na konci. Začal jsem i víc používat center-weighted měření, najednou vím, co od něj čekat a tak se často stává přesnějším než matrix.
+ nezkriplená funkční výbava a ergonomie - mám pocit plně vybaveného aparátu, kde se neškrtalo. Šest nebo kolik Fn tlačítek, Q menu, vše je okamžitě po ruce. Online histogram, vodováha, focus peaking... Ručně zaostřit na f/1.4 je pohoda, ne mission impossible jako s D5300.
+ způsob průchodu mezi PASM módy
+ hledáček vlevo - nepatlám si nosem po displeji, lepší vnímání okolí
+ SOOC JPG jsou skvělé - přesnější AWB, výborné simulace - obzvlášť Astia a Pro neg STD na portréty, lehce poladěný Chrome pro každou situaci.
+ seťák - kovový 18-55 f/2,8-4 je výtečný a navrch malý a lehký
+ celková zábavnost focení

- pomalejší než DSLR (hlavně od zapnutí k prvnímu snímku), ale ne pomalý. Rychlost ostření v pohodě, srovnatelná s AF-P skly Nikonu
- vybíjí se to. Vyřešeno dvěma baterkama a USB nabíječkou. S výdrží se dá celkem dost pracovat, vyplácí se EVF only + eye sensor.
- detail, ale stejně mě trochu vysírá - stativový závit hned vedle dvířek baterky/karty. Takže spodem ukotvený Slide lite je nutné přidělávat/oddělávat. Uvidím jaké se nabízejí gripy.
- taky detail - místy komický český překlad menu
- nedám ho z ruky, nezbývá čas na cokoliv jinýho
- všechny hladké části aparátu i objektivu se upatlávají, celé se to nějak rychleji prasí. Plus ten kus gumy na gripu - tyhle povrchy na aparáty nepatří, stačí se na to křivě podívat a je to podrápané.

Post process:
- u landscape fotek s hodně detaily a listím je kombinace X-Transformer na More detailed a low doostřením -> Lightroom v pohodě kombinace
- DCP profily v LR jsou nepřesné, Velvia je úplně mimo. V případě, že chci jen lehce poladit expozici, WB a/nebo simulaci filmu, je nejlepším řešením Silkypix
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 15. 10. 2017 12:30

ondrasheq: A o tom to prostě je - focení musí bavit. Ať slouží nadále dobře. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod metatron 15. 10. 2017 13:08

trochu ot: Ja som presne takto dopadol so Sony a7... oproti a77 m2, aj ked ta ma navrch v ostreni napriklad. Ale s a7 ma to viac bavi.
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 16. 10. 2017 07:52

ondrasheq píše:- DCP profily v LR jsou nepřesné, Velvia je úplně mimo. V případě, že chci jen lehce poladit expozici, WB a/nebo simulaci filmu, je nejlepším řešením Silkypix

Prosím Tě, jak to v Silky nastavíš?

Ačkoliv jsem vybral simulaci filmu, přesto RAF vypadá barevně jinak, než JPG z foťáku, viz příloha:
Barvy.png
Vlevo JPG, vpravo raw


Nebo tohle nikdo neřešíte a jste s takovou barvou spokojeni? (a to je Classic Chrome, který má červenou potlačenou, mít to na standard, je z toho oranžáda...)
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 16. 10. 2017 14:13

Osobně jsem 100 % věrnost filmové simulace na RAFech přestal po čase řešit. SilkyPix využívám jen na základní úpravu expozice, vyvážení bílé, kontrast a ostrost - vše dle potřeby. Výraznější úpravy dělám v PS (RAF do TIFFu) nebo někdy postačí aplikace Fotky v macOS High Sierra.
Fine JPG s film. simulací mám už čistě pro zábavu (FB, Instagram, Flickr) nebo využiju jako šablonu k doupravení TIFFu v PS/Fotky. Ale už od toho dorovnávání z JPG taky začínám upouštět. Zdržuje mě to a nemám na to trpělivost. Honeymoon efekt odezněl. :D
wikxzen
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků