FUJI X-SYSTEM fotoaparáty

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Titan_66 15. 5. 2019 13:47

Alamary: Pokud ti nesedí C1, tak u Lightroomu se dá bez problému zůstat. Stačí použít irident x-transformer, který ti převede raw do dng. A teprve pak to otevřeš v Lightroomu.

A v lightroomu co se týče nastavení tak se mi osvědčilo dávat sharpness maximálně do 30, na x-trans IV spíš už dávám 15.

Detail dát co nejvyšší, ideálně tak 85-90, masking 10, radius 1.1

Zkus to. Ten irident x-transformer se dá stáhnout demo, kde je akorát watermark dokud si ho nekoupíš. I tak se dá posoudit jak to pak bude vypadat.
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 5. 2019 13:52

Jak velký jsou ty dng ?

Já teď jedu podobný systém s mezi-převodem, ale nevýhoda je, že ty tiffy jsou 100 MB :-(

Jinak to ale není až takový problém, protože ten meziprogram využívám i pro předvýběr fotek, které pak upravuju v Lightroomu (i právě kvůli velikosti). Celkový čas strávený na editaci se tím až zas tak moc nemění, protože probírání fotek v Lightroomu není z nejrychlejších.

Oproti tomu načítání těch tiffů je docela rychlé.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 15. 5. 2019 14:04

Davidof: Z hlavy přesně nevím, ale myslím, že ty komprimovaný rawy mají 25mb, pak když to převedu do dng, tak to má asi kolem 70mb. Takže jo, má to pak víc :-)

Já to mám tak, že mám nastaveno RAW+JPEG FINE a JPEGY používám pak na to probírání. Podle toho pak i vymažu ty vyřazený rawy. A ten výběr rawů pak najednou převedu přes ten irident x-transformer.

Pak ty DNG otevřu přes lightroom, s rychlostí tam problém moc není. Záleží taky jakou máš mašinu, ale se 16gb ramkou je to ok.
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 5. 2019 14:21

A to probírání děláš nějakým programem - myslím ten způsob, jak vybrané jpeg "namapuješ" na ty RAW ?

Máš nějaký prohlížeč, který když označíš jpeg, označí i odpovídající RAW ? Nebo naopak když smažeš jpeg, smaže jeho RAW ?
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 15. 5. 2019 15:48

Ne, dělám to jako lama :-) Prostě si to seřadím dle typu a pak přes CTRL si naselektuju všechny ty rawy dle toho JPEG. Zbytek smažu.

Ale určitě budou jednodušší a rychlejší způsoby...
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 5. 2019 15:54

:-)

To jsem tak nemyslel, ale třeba pro to focení sportu je to někdy otravné, těch fotek je (aspoň v mých lamovských rukouch) hrozně moc.

Takže bych řekl, že to děláš dobře, ten systém tě motivuje fotit s rozumem :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 15. 5. 2019 16:26

Neni to DNG nejak velke? Z kolika to je MPix? Z 24 MPix by to melo byt tak na 16MB soubor, ne?

Na tu katalogizaci jsou i programy, ktere "RAW + JPG" mohou povazovat za jeden soubor a tim se to probirani da urychlit. Pak ostitkovat a filtrovat dle stitku ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 5. 2019 16:45

nebo něco jako FastRawViewer
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drive18 15. 5. 2019 19:39

Ja to probírání dělám cez FastStone Image Viewer, oznacujem naraz zle JPG+RAW a pak jich bud presuniem cez Viewer do jineho adresara, nebo rovno zmazem.

-- 15. 5. 2019 20:47 --

Velkost DGN zavysi od nastavenej vyslednej kvality (8 / 10 /14 bit) ako aj velkosti preview JPEGu v nem. Samozrejme k tomu este komprimacia ano/ne. Demo funguje pekne s watermarkem, treba vyskusat. Z 24 MPix RAFu velkosti 33 MB som dostal 55 MB.

Velka vyhoda Irident x-transformeru je ze umoznuje nastavit jiny model fotaku, akym bol RAF vytvoreny. Tym padom LR6.14 umi nacitat konvertovane RAFy z X-H1/ X-T3 akoby to boli z X-T2 a este zachova aj ponuku X-T2 Fuji simulacii. Cas ktory sa investuje do prevodu sa nestrati, pretoze export z DGN do JPG je pak polovicny.
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 5. 2019 20:32

To bych potřeboval pro Olympus - tu změnu modelu ;-)

Mimochodem to ukazuje “výhodnost” předplatného ... jestlipak se hodnota toho, že se někde v knihovně objeví malý soubor, dá popsat jako “udržování software aktuálním” :-(
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 15. 5. 2019 22:07

Titan_66: dík za radu, zkusím.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 15. 5. 2019 23:12

Sorry, mystifikoval jsem - 14bit DNG RAW bych cekal tak necelych 30MB, tech 70MB mi ale i tak prijde silene hodne.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 16. 5. 2019 11:54

No tak co jsem díval na ty rawy (komprimovaný) mají 25 mb

A po převodu do DNG to je kolem 60-80mb

Je tam nastavení v DNG options - já tam mám nastavenou tu bezztrátovou, defaultní, native - big file size - best quality

Jsou tam pak na výběr i další, kde by se zredukovala ta velikost, ale možná i kvalita ? Je tam 10bit bezztrátová komprese - medium file size - very high quality

A ty ztrátové lossy jsou tam pouze pro 8bit
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod svihy 17. 5. 2019 07:15

Ahoj,

Uvažuji o koupi nové Fuji XT-3 a chtěl jsem se zeptat majitelů jak jsou spokojeni s fotoaparátem Fuji. Jde mi hlavně o to, že, má X trans snímač a jestli je to opravdu velký rozdíl co se týče obrazu.Hodně jsem toho pročetl a názory se různí.
svihy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 17. 5. 2019 08:40

Zdravím místní! Chci se podělit s jednou zkušeností a poradit s jednou věcí. Udělal jsem menší downgrade, prodal jsem X100T protože jsem potřeboval koupit druhou plnoformátovou zrcadlovku, ale kompakt mi chyběl tak jsem teď koupil původní X100, tzn. v rámci X100 řady jsem si pohoršil o dvě generace. Ve foťáku je poslední firmware 2.11 (v X100T před prodejem byla taky poslední verze) a docela se nestačím divit, protože původní X100 se mi pocitově jeví jako lepší i responsivnější foťák - o chlup lepší zpracování (tlačítka a jejich odezva + kolečko kompenzace expozice + tlačítka nalevo od LCD a Fn nahoře + tlačítko M/AF-C/AF-S jsou podle mě provedeny lépe), subjektivně rychlejší oční senzor než na X100T, rychlost ostření +/- stejně, intuitivnější ovládání pro některé prvky (např. způsob měření bodové/poměrné/maticové, nemusím to lovit v menu nebo v Q menu, stačí podržet tlačítko AE a směrovým voličem vybrat). Docela jsem byl překvapen, protože X100 se pro mé potřeby jeví jako lépe ovladatelný než X100T. Jediná věc co mi vadí, je způsob výběru ostřícího bodu - z X100T jsem byl zvyklý i při neustálém pozorování hledáčku pomocí směrových tlačítek navolit ostřící bod. U X100 musím foťák sundat z očí, stisknout AF, vybrat bod a pak jej znova přiložit a fotit. Jde to ještě nějak nastavit na rychlejší způsob? Dík a Fuji zdar.
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka