Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod linecur 10. 12. 2018 14:30

Super přehled, to dává jasný obraz a dobrý zvuk:) Díky za něj... Zrovna k té X100, že to jako jediný foťák není ideální volba, člověk musí občas něco zachytit i v rodinném kruhu etc. na to se holt hodí změna skla...
linecur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 12. 2018 14:59

X100F je fajnovka, a to budí pozornost mezi lidma. Každý po tom kouká a je i nemálo těch, kteří si myslí, že to je stará vykopávka z let našich otců i dědů. A ještě to dělá hezký reportážně-dokumentární obrázky.

Lze pro změnu ohniska eventuálně řešit předsádkami, které k X100 sérii jsou v nabídce od Fuji. Určitě stojí za úvahu, leckdo nad tím ohrnuje nos, ale nejlepší je vždy osobní zkušenost.
https://www.fotoguru.cz/fujifilm-predsa ... l-x100-ii/

Ale tohle je jen taková má poznámka po čarou. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod linecur 10. 12. 2018 17:07

... a tomu nejspíš není co dodat ;-]
linecur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 12. 2018 18:19

Mimochodem... X-T20 vs. X-Pro2... solidní rozdíl v rozměrech... :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod linecur 11. 12. 2018 10:39

Wooow, to je opravdu rozdíl... čili na běžný nošení na dovolené je ta x-t2 docela macek ;-] a jo on je tam ale grip
linecur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rhinos 11. 12. 2018 10:57

hele ja xt2 nosim uplne normalne.
teda pokud to netahas s XF90 :D
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 12. 2018 12:09

Na obrázku je X-Pro2 s gripem. Samotný X-T2 je menší než toto. Rozdíl X-T20 vs X-T2 je znát hlavně v ruce. V tašce nebo na rameni je rozdíl minimální, oba jsou to malé lehké fotoaparáty.

-- 11. 12. 2018 12:12 --

https://camerasize.com/compare/#679,703
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 11. 12. 2018 12:48

Tělo X-Pro2 je "zapuštěné" ve cca 3 mm vydlabaném prostoru uvnitř dřevěného gripu. Ze zadní strany těla X-Pro2 již není vidět spodní nápis "Made in Japan" a levá dvířka pro USB, HDMI a audio jack se otevírají "tak-tak". Rozdíl ve výšce X-Pro těla s a bez onoho dřevěného gripu je přibližně 7 mm.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod linecur 11. 12. 2018 20:38

A ta x-pro2 vůči x-t2 co do použití? všiml jsem si, že se dá na ebay z druhé ruky pořídit vcelku přijatelně...
linecur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 11. 12. 2018 21:57

To je fáze, kdy už na to musíš přijít sám (ideálně třeba osobně v obchodě). Opět je to věc toho co ti více vyhovuje z hlediska ovládání, držení a práce. Mít hledáček na boku nebo uprostřed třeba hodně rozhoduje. A co třeba právě na X-Pro2 bys mohl postrádat (např. výklopný dotykový LCD panel, samostatný volič pro ISO a pro závěrku zvlášť, a další prvky, které popisoval Dolgor na předchozí stránce...)
Společný jeden volič pro ISO a závěrku na X-Pro2 má své velké zastánce, ale zároveň je tu i velký počet odpůrců tohoto typu ovladače.
A zase jsou tady objektivy, které hodláš k tomu používat. Malé F2 řady jsou pro X-Pro tělo vyloženě dobré. Větší objektivy řady F1.4 jak který, zoom objektivy opět jak který... ale nemám problém "pracovat" i s 50-140mm.

Nicméně, optický hledáček v kombinaci s elektronickým je pro mé focení stále atraktivní prvek. A tajně doufám, že Fuji od toho neupustí, pokud někdy vůbec se dočkám nástupce X-Pro3. Jako že to zatím nevypadá moc nadějně - klidně se může stát, že X-Pro řadu Fuji zařízne. :-)

Z hlediska ceny je však X-Pro2 pro dnešní dobu stále značně předražený (byť letos cena spadla z 48k Kč na nějakých 37k Kč bez cashbacku či jiné slevy). I s ohledem na fakt, že šel do prodejů v únoru 2016.

Opět odkáži na tohle srovnání (zejména pod srovnávací tabulkou jsou komentáře k jednotlivým vlastnostem obou modelů):
https://www.fujivsfuji.com/fuji-xt2-vs-xpro2/
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod linecur 12. 12. 2018 11:03

Chápu a souhlasím ;-] Každopádně tisíceré díky; jsou to nedocenitelné postřehy, které zase na druhou stranu ikdyž mám tu věc v ruce na pár minut nedojdou o nich třeba takto uvažovat, ono někdy je třeba 150 g rozdílu zanedbatelných a někdy to je znát, když se třeba nedá přístroj moc pohodlně držet. Měl jsem takový pocit s tou X-E1, když jsem to držel s 55-200, tak se mi zdálo docela namáhavé...
linecur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod linecur 15. 12. 2018 20:10

Tak jsem absolvoval výlet do megapixelu a vyzkoušel ty zmiňované přístroje, jednoznačně to vyhrála x-t20 svou sympatickou velikostí a hmotností, ta x-t2(3) jsou na pohotovostní nošení už někde jinde - dospělé přístroje ;-] , ale díky tomu "úchytu" se dají udržet a s většími objektivy tvoří kompaktní celek, to je určitě přednost. Nejméně se mi z toho hlediska komforta jevila x-e3, tak nějak se prostě hůř uchopuje... takže se nejspíše zúžil výběr za t2 vs. t20; ještě ta x100f byla z tohoto pohledu zajímavá, ale pořád si nejsem jistý, jestli to pevné sklo nebude trochu omezující, jde-li o jediný foťák v domě... tak do 10 ledna je na ně ta akce, rozhodování nebude jednoduché:)
linecur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 15. 12. 2018 21:43

Meviem či je to zaujímavá cena, ale na eglobal je tento víkend 27/2,8 za nejakých 150 euro. Došla mi reklama...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 16. 12. 2018 10:39

linecur: já bych šel v klidu do té X-T20 a za ušetřené peníze pořídíš třeba další sklo nebo jinou "fotobižuterii".
bob222: to vypadá na o dost lepší cenu než v místních bazarech
:-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Skulivert 16. 12. 2018 14:56

x100f bych jako jediný foťák neporizoval, jako druhy/doplněk je výborný, ale jinak se hodí mít po ruce i nějaký ten lepší zoom
Skulivert
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků