Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 24. 9. 2018 12:03

Ano, to jsem zkoušel, obraz v živém náhledu ale používá vysoké ISO aby kompenzoval tak silný filtr a ztrácí tak detaily. Tu stupnici v manuálním režimu ostření tam ale nemám/nevidím - je tam jen ikona [MF], [A], indikace celoplošného měření expozice, clonové číslo, kompenzace expozice, ISO a stav baterie. Nic jiného tam při manual focus modu nevidím. Firmware má fotoaparát poslední, který je dostupný na webu Fuji.
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 24. 9. 2018 12:21

Tak se podívej do menu někde v nastavení obrazovky (viz třeba https://www.fujifoto.cz/fuji-tipy--nast ... nt-apod--/ ) kde se dá nastavit co vše má být v hledáčku vidět. Tuším že tam je něco jako stupnice manuálního ostření, nebo tak nějak
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 24. 9. 2018 19:23

Děkuji, opravdu to bylo tohle menu a nebylo to tam zapnuté.
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 3. 10. 2018 18:43

wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 17. 10. 2018 05:30

20 290 Kč po cashbacku - to už je velmi slušná cena za Fuji X-T2 :-)

https://www.megapixel.cz/fujifilm-x-t2-telo
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 17. 10. 2018 07:21

Tak už tu cenu poslali nahoru na 35 990 ,- to by mě zajímalo jestli někdo stihl objednat za 20k :-) bylo to tam od včera.
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rhinos 17. 10. 2018 07:35

uz jsem si chtel trhat vlasy ze jsem koupil bazarovou sic se zarukou :-)
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 10. 2018 07:50

Můj X-T2 je už taky po záruce, ale vypadá a funguje jako nový. X-T1 stárnul podstatně rychleji ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 17. 10. 2018 07:51

Před cashback slevou tělo 27 990,- ... Po cashback slevě tělo 28 290,- :D (megapixel)
Vypadá to, že se T2 už jen doprodává, skladem už jsou většinou jen předražené Graphite Silver verze.
Oficiální ukončení jsem ale nikde ještě nezaregistroval tak je možný, že ještě chvíli pojedou paraelně s T3.
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 17. 10. 2018 09:32

Mě příjde zajímavější např. sleva 50.000 Kč za GFX50S a GF objektivy rovněž výrazně slevnily, u Fujifoto. Dále začaly vznikat zajímavé "bundle" možnosti pro GFX50R v evropských (nejen) obchodech atp.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod linecur 10. 12. 2018 12:08

Zdravím, řeším dilema, které zde nejspíš již zaznělo, ale rozhoduji se mezi x-e3 a x-t2 - kvalitativní rozdíl asi není velký, jde spíše o bytelnost stavby obou přístrojů, jestli to dobře chápu, nebo se mýlím? díky
linecur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 12. 2018 12:44

Obrazově je to stejný, AF je podobně schopný, pokud nepotřebuješ ladit parametry AF například pro různé sporty, což umí jen X-T2. Hlavní rozdíl je v koncepci těla a ovládání. X-T2 má dostatek externích voličů, takže se skoro nedostaneš k použití menu, má větší EVF (podle mne nepodstatné) a LCD výklopné do dvou směrů (podle mne značná výhoda), je větší a má utěsněné tělo. X-T2 je všestranné tělo od reportáží po krajinu. X-E3 bych bral spíš na specifické účely - portrét, street apod., je víc závislý na ovládání přes dotykový displej, což není zrovna ideál, když někde člověk mrzne v rukavicích. Takový zlatý střed mezi nimi je X-T20. Z podstatných věcí mu chybí jen samostatný volič ISO, jinak se s ním dělá skoro stejně dobře jako s X-T2.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 12. 2018 14:06

linecur... jestli chceš mít výkonný fotoaparát, používat větší pevná skla (např. XF16mmF1.4) a zoom objektivy (např. XF50-140mmF2.8...) a myslíš si, že třeba využiješ i bateriový grip, a víš, že s tím budeš chodit fotit za každého počasí, tak se rozhoduj mezi X-T2 / X-T3 / X-H1. Eventuálně lze zvažovat i nad X-Pro2 s hybridním hledáčkem.

Jinak si vystačíš s některým z této nabídky modelů: X-E3, X-T20 nebo dokonce může uspokojit varianta v podobě X100F.

Pokud jsi měl v prackách X-T2 a X-E3, tak je ti určitě jasné, jak velký rozdíl to je mezi těmito těly i z hlediska komfortu držení a ovládání. Přeci jen s X-T2 se bude lépe pracovat, když na něm budeš mít třeba XF18-55mm zoom objektiv nebo jeden z větších pevných skel jako třeba XF90mmF2.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod linecur 10. 12. 2018 14:07

Moc díky za přínosné náměty k uvažování! Měl jsem nějakou dobu X-E1, takže ten FUJI přístup trochu znám... ještě jsem uvažoval o X100F, což je moc sympatický přístroj, jen si říkám, že ta "jediná volba" skla někdy omezující - koneckonců tu XF23 lze taky provozovat a občas něčím vyměnit. Ta úvaha o X100 byla v tom, že přes několik skel, jsem nakonec nosil stejně jenom jedno a vždy to bylo hrozné dilema, co sebou vzít... a když jsem měl v letadle všechno a použil následně během cesty z 90% jen 18-55, říkal jsem, že to je nutno vymyslet jinak ;-]
linecur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 12. 2018 14:17

linecur... ještě bych to doplnil tímto hezkým článkem na Fuji vs. Fuji. Je tam řada dobrých podnětů a inspirací ohledně směřování ke konkrétní výbavě pro tvé potřeby.
https://www.fujivsfuji.com/recommended-kits-early-2017/
wikxzen
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků