Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 20. 2. 2018 12:24

Ale Sony tu Sigmu ma a to je realny fakt a navic to jsou opticky vyborne objektivy. Ja jen chtel ukazat, ze to tvoje tvrzeni o pevnych sklech neni pravda.

O kterych zoom objektivech se presne bavime, at to nejak muzeme porovnat?

-- 20. 2. 2018 12:30 --

Dolgor píše:Fuji X je jediný CsC systém, který několik let po sobě zajímavě roste = zvyšují se počty prodaných fotoaparátů a ne jen podíl na zmenšujícím se trhu (případ m4/3 a Sony). Tudíž, jestli se něco nezmění, začne Sigma dělat i pro ně.

...Sigmy k Sony jsou, optika je taky celkem dobrá, ale za design by někdo zasloužil cenu Slintajícího Vogona. Ty bych koupil leda se zavřenýma očima ;-)

Tak stejne jako Sony rostlo na zacatku. Ja tady nehanim Fuji, ja to beru jako dobrou konkurenci, ktera bude tlacit na Sony a to je jedine dobre.

Vidis, a me se ten uhlazeny design strasne libi. Kazdy ma jine preference. A optiku maji velice kvalitni s ART a C radou a ne dobrou.

Problem je, ze Fuji neposkytlo informace k bajonet protokolu, takze to pro Sigmu bude slozitejsi nez u Sony a Canon/Nikon. Urcite verim, ze pokud Fuji dosahne nejake saturace na trhu, tak prijdou i pro Fuji bajonet.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 20. 2. 2018 14:00

No, čo dáme na sonku porovnateľné s 50-140/2,8 alebo 55-200/3,5-4,8? s 18-55/2,8-4? Našťastie už nie je u sony situácia tak tristná ako pred pár rokmi, keď som mal nexa, kde každý končil na triumviráte 19+30+60/2,8. Nebolo to zlé, ale tam to končilo. Teraz to zasa vylepšila sigma s 1,4 zostavou, čo už je zasa o niečom inom. Len nechápem, prečo si všetky bezzrcátka nechajú tak draho zaplatiť napríklad pevnú padesátku, čo je na DSLR spravidla sklo za babku.

Ale k tomu protokolu, údajne je problém celkovo s x-trans, sklá sa musia navrhovať inak (neviem, nie som optik, len som niekde čítal, možno je to kec) a tak by museli stávajúce sklá nejako upraviť, napasovať tam len bajonet a prepojenia jednoducho nejde.
Ale možné je aj to že Fuji chce ryžovať len na vlastných sklách jak canon, čo ale do budúcnosti podľa mňa nie je moc dobré...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 2. 2018 14:19

To rozhodne nie je. Podla mna bude prave pri CSC velmi dolezita podpora vyrobcov tretich stran nakolko by mali odpadnut problemy s ostrenim. Profikom je to asi jedno, ale ak by som mal ako amater moznost kompletne sa vyzbrojit sklami od Tamronu a Sigmy, asi by mi bolo fuk koho logo by som mal na fotaku.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 20. 2. 2018 15:13

bob222 píše:No, čo dáme na sonku porovnateľné s 50-140/2,8 alebo 55-200/3,5-4,8? s 18-55/2,8-4? Našťastie už nie je u sony situácia tak tristná ako pred pár rokmi, keď som mal nexa, kde každý končil na triumviráte 19+30+60/2,8. Nebolo to zlé, ale tam to končilo. Teraz to zasa vylepšila sigma s 1,4 zostavou, čo už je zasa o niečom inom. Len nechápem, prečo si všetky bezzrcátka nechajú tak draho zaplatiť napríklad pevnú padesátku, čo je na DSLR spravidla sklo za babku.


K tem 50mm... na APS-C mirrorless:

- Canon nema zadnou 50 na EF-M..
- Sony za 9 a ma stabilizaci navic - opticka kvalita tak nejak, nadseny z toho nejsem, ale bida vylozene to taky neni, odpovidajici cena by byla asi 6-7) + nadchzejici Sigma 50 1.4 kolem 10 (ktera bude opticky daleko lepsi nez ta Sony)
- Fuji za tech 13 mi prijde dost ulet, ale uprimne nevim jak je na tom kvalitou, ale treba je diametralne lepsi nez u Sony a pak by ta cena davala smysl, ale to musite rict nekdo kdo ma Fuji :). Spis bych cekal vzhledem k cene F1.4.

Co se tyka zoom objektivu na APS-C, to je asi jedina slabina Sony momentalne.

- 18-55/2,8-4 - > ekvivalent maximalne Sigma 17-70 2,8-4 pres MC-11 za stejnou cenu vcetne adapteru

- 50-140/2,8 - > ekvivalent neni v zadnem bajonetu, prijde mi to takove divne sklo (ale chapu, ze po prepoctu na 35mm se to blizi klasicke 70-200 2,8). Asi nejbliz by byl Tamron 70-200/2.8 G2 s Adapterem za podobnou cenu. Samozrejme za cenu jistych omezeni jako 3FPS pouze. NA sport to neni.
-55-200/3.5-48 - > maximalne 55-210/45.-6.3 - Fuji dvojansovna cena oproti Sony, takze je to vyber lepsi svetelnost ne delsim ohnisku nebo mensi cena.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 20. 2. 2018 15:29

Soráč, ale tú sigmu 17-70 som mal na canone a aj tam to bol dosť kompromis, a nepovažujem ju za adekvátne sklo tej fuji. Skôr sigma 18-50/2,8, keď tak. A spoužitím tých adaptérov tiež neviem neviem.
Ale OK, na výber je, dúfajme že sa to bude len zlepšovať.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 20. 2. 2018 15:38

Devile, srovnáváš objektivy jiných kategorií. Světelnost, optická kvalita (nejen ostrost, ale také bokeh, aberace atd.), konstrukce, nativní bajonet, velikost... dělají hodně.

Tohle je takovej mišmaš hrušek s jablky. Zkus se informovat na Fujinony v oběhu a uvidíš to jinak. Zatímco u Sony to všelijak lepíš z kdečeho, u Fuji máš dvě až tři nativní alternativy, které se liší světelností a cenou a přitom zůstávají opticky vyrovnané.

-- 20. 2. 2018 15:40 --

Jediná oblast, kde to zatím Fuji nemá moc dobře pokryto, jsou high-end teleobjektivy.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 20. 2. 2018 16:27

Paradoxně mě omezený výběr Fujinon skel nyní vyhovuje. Nezatěžuje mě přesycený katalog. Nezaobírám se alternativami u jiných výrobců. Nešpekuluju. Mám nějakou sestavu a s tím nějak pracuju a fotím. Fujinon skla mají své limity, ale také i skvělé přednosti.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 20. 2. 2018 16:45

Dolgo,

u Sony mas bud levnejsi nativni pevna skla (viz jak jsem psal nahore), ktera nejsou kvalitou za Fuji. A nebo muzes nasadit velmi drahe kousky, ktere kvalitu budou i lepsi nebo mas na vyber obrovsky katalog manualnich skel. Me treba vyhovuje, ze muzu nasadit Sigma 85mm ART 1.4 na APS-C pres adapter a vpohode funguju. U fuji bych nic s takovym dosahem,svetelnosti a cenou nenasel treba (posledne se mi to hodilo pri velmi spatnych svetelnych podminakch City Cross country zavodu).

u Fuji je zase lepsi vyber svetelnych zoom objektivu, coz mi u Sony chybi. Nic k 2.8 ci 2.8 - 4 (pokud nepocitam Sigmu 18-35, ktery ma ale omezeny zoom). Fuji ma zase klasicky travel zoom za 23 :roll: , kde konkurence v CSC celkove se pohybuje nekde mezi 12-17 tisici)

A to lepeni to je subjektivni nazor. Me prave vyhovuje diky adapteru sirsi moznost vyberu.

Kazdy ma neco.

-- 20. 2. 2018 16:47 --

bob222 píše:Soráč, ale tú sigmu 17-70 som mal na canone a aj tam to bol dosť kompromis, a nepovažujem ju za adekvátne sklo tej fuji. Skôr sigma 18-50/2,8, keď tak. A spoužitím tých adaptérov tiež neviem neviem.
Ale OK, na výber je, dúfajme že sa to bude len zlepšovať.

Bob, beru to. Ja prave nemam s Fuji skly zkusenost logicky. Navic jsem to psal, ze v zoomech Sony v APS-C zatim ztraci. Me chybi par voleb za rozumnou cenu.
Zase jak jsem psal ma levenjsi s vetelnejsi volbu u pevnych skel, ktere pouzivam casteji. Kazdy ma to svoje co potrebuje a podle toho voli system.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bosonozka 23. 2. 2018 17:21

Tak pro info - před nedávnem vyšlo v zahraničí několik adapterů Fuji X- Canon EF (Fringer, Kipon a další) s AF a je otázka času, než se něco z toho dostane do ČR.
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 2. 2018 18:30

Odhadoval bych to tak na 2-3 týdny nejvýš, a na obálce bude Gift, value 1$. ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 25. 2. 2018 20:04

Obrázek

Tak jsem zkusil asi poprvé nasadit můj 55-200mm na X-T2 a zkoušel jsem lovit racky v letu. A překvapivě to stíhalo, i v protisvětle. Největší problém byl udržet racky v hledáčku u těch delších ohnisek.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El Vigo 26. 2. 2018 05:01

dadajax: a jak vyvolavas fotky z Fuji ? pry to ma porad velke problemy s podanim barev pri vyvolavani z RAWu pres Lightroom
El Vigo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 26. 2. 2018 08:12

Vyvolávám přes lightroom a žádné problémy s podáním barev nepozoruju.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 26. 2. 2018 10:28

dadajax
racky zaostrit umi kde jake telo s 55-210.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 26. 2. 2018 11:03

Devil007cz: v pořádku, dadajax netvrdí opak. Co tam máš dál? Třeba fotku racka ze své sbírky?
wikxzen
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků