Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod smikoto 11. 12. 2017 15:27

Jestli můžu pár postřehů. Kompozičně bych to tak ke kraji necpal. Uříznuté hlavy mi nevadí jenom tady se mi to zdá že to možná chtělo víc. Co se týká svícení, osobně proti tvrdšímu svícení nic nemám jen dívkám prostě víc sluší měkké světlo. Chápu že s lampičkou a pauzákem se toho moc vyčarovat nedá. To svícení je takové nijaké zkusil bych rembrandt light a případně ten stín trošku prosvětlit nějakou odrazkou.
Máte zábavu na zimní večery :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 11. 12. 2017 15:28

díky moc, tenhle druh kritiky aby člověk na internetech pohledal :)
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 11. 12. 2017 18:52

Právě uvažuju co na tohle zimní domácí focení koupit za první světlo - jestli nějaký levnější žárovkový reflektor se softboxem a nebo blesk (Godox 350 ?) s dálkovým odpalem a softboxem.
Jestli jsem to všechno dobře načetl, světlo boduje tím, že je "what you see is what you get" a blesk zřejmě ve všem ostatním.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 12. 12. 2017 11:45

Jako dá se i s bleskem, ale je to pokus omyl. Jak píšeš tak výhoda trvalého je že je vidět. No já už poměrně hodně dlouho žádné bleskátko nepoužil.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 13. 12. 2017 23:35

Yegor Zabelov | Pjetka music club | 3. 12. 2017 | X-Pro2 | XF56mm
ObrázekYegor Zabelov by Petr Janáček, on Flickr
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 14. 12. 2017 08:02

ondrasheq píše:Právě uvažuju co na tohle zimní domácí focení koupit za první světlo - jestli nějaký levnější žárovkový reflektor se softboxem a nebo blesk (Godox 350 ?) s dálkovým odpalem a softboxem.
Jestli jsem to všechno dobře načetl, světlo boduje tím, že je "what you see is what you get" a blesk zřejmě ve všem ostatním.

Teraz som riešil nový blesk a treba dať bacha aby bola hlava plne otočná dozadu! Ono ten odraz o strop bez ďalšieho osvetlenia robí ošklivé podbradky a občas nepomôže ani bouncer. V menších priestoroch sa mi osvedčilo blýskať dozadu za seba (len bacha od čoho sa svetlo odráža ;))
Samozrejme trvalé softboxy sú v aťase podľa mňa najlepšie.

-- 14. 12. 2017 08:04 --

2 wikxzen

Máš modré obdobie? Pekné, ale Dino Massa bola parádnejšia! :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 14. 12. 2017 09:23

bob222: modrá mě provází celý život, ale tady bych to dával za vinu i světlu v klubu, silné LED bodové osvětlení. A Yegor seděl přímo u něj (cca 1,5 m od hlavy). Naopak jsem té modré ještě více přidal, protože původně mi to přišlo spíše mdlé a ne tak úderné. Ale rozumím výtkám, že je to "furt modré". Fotit v bordelu, kde je dominantou rudá, tak budu mít rudé fotky.
A to jsem Dina fotil z venku přes sklo, z této strany byl přimo u okna.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 14. 12. 2017 09:35

Ale ja som to nevyčítal, len konštatoval! Fotky inak u mňa výborné!!! 8-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 14. 12. 2017 10:16

Však v klidu. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 4. 1. 2018 08:57

Konečně jsem si pořídil dvakrát Godox AD200 a včera jsem je otestoval. Konečně můžu zas fotit s blesky v režimu HSS, tohle je na 1/8000s :) Zítra by mi měly dorazit ještě dva systémáky TT685F. Tak se hodně těším, konečně budu mít hromadu blesků jednoho výrobce, vše s integrovaným příjmačem a vše s podporou HSS :)

Obrázek
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 10. 2. 2018 10:51

pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 2. 2018 11:16

Podla tych screenov vyzera fantasticky. Konecne vyrobcovia chapu, ze male rozmery u CSC su mozno, ale nie povinnost a do vlajkovych lodi urcenych pre profesionalne nasadenie a casto pre velke a tazke skla proste skusny grip, ergonomia a nejake tie mm navyse proste patria. Ani cena mi nepride nijak zvlast vysoka. Velmi sympaticky model.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 2. 2018 12:03

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

-- 10. 2. 2018 12:15 --

Pobavilo mě, že Fuji i do tohoto nejnovějšího fotoaparátu přidal "Kreativní filtry".

Obrázek

Srovnání s X-T2
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 10. 2. 2018 17:57

No to háčko vypadá fakt interesantne.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 2. 2018 18:04

Vypadá to výborně, ale co teď bude s X-Tx řadou? Bude zachována nebo ne a v jaké podobě?
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků