Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jaroh 7. 11. 2017 08:05

jaroh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kubajs84 9. 11. 2017 17:43

Pěkná recenze, už na něj šetřím, ikdyž ještě nejsem úplně rozhodnutej mezi x-e3 a x100f .
Kubajs84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 17. 11. 2017 11:57

Obrázek
Pokud se chystáte ke koupi Fuji foťáku nebo objektivu, tak příští víkend bude dvojitý cashback ;) http://bit.ly/fujinogol
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 23. 11. 2017 11:59

Koupil jsem včera 23/2. Cashback na něj není, tak jsem ulovil na Paladixu měsíc starý kus ze setu s X-E3. A velká spokojenost, s Nikoním DX 35/1,8 se to nedá srovnávat snad v ničem - ať už jde o zpracování, WR, opticky je to jinej svět.
Jediný, co mě překvapilo je AF. Je rychlý (jako dneska všechna skla s pulzním motorem), ale připadá mi, že není tak spolehlivý jako v 18-55. Což je opak toho, co se píše v různých srovnáních a recenzích. A tuším proč - pro 18-55 vyšlo už za ty roky několik nových firmwarů zlepšující chod AF, pro 23/2 zatím nic. Jsem zvědav na další vývoj.

-- 23. 11. 2017 12:00 --

Kubajs84 píše:Pěkná recenze, už na něj šetřím, ikdyž ještě nejsem úplně rozhodnutej mezi x-e3 a x100f .


Pokud pořád a hodně váháš, kup X-E3 v setu s 23/2. Není to tak kompaktní řešení, ale zase to sklo je lepší než v X100.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 24. 11. 2017 09:49

Dle mého názoru je 23/2 na chvostu z té "trinity" F2 řady. 50/2 je top ve všem v rámci této řady, 35/2 je vydařený standard, kterým člověk chybu zkrátka neudělá, a klidně s 35/2 může fotit celý život (haha).
23/2 jsem měl několikrát na XP2, ve finále v přímém porovnání 23/1.4 vs 23/2 v kamenném obchodě jsem intuitivně pak dal přednost starší 1.4 verzi.
Firmwary lecčemu pomohou, ale fyziku skel prostě nezmění. Na honby za co nejmenší velikosti skel, rychlostí ostření a motorky v objektivech já moc nedávám.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 24. 11. 2017 10:21

Jojo. 23/2 mě láká, je to moje oblíbené ohnisko na FF, ale vždycky mě odradí fotky, které z něho vidím na netu. Na krajinky dobrý, ostrost taky dobrá, ale jak dojde na bokehovky, je 23/1,4 úplně jinde.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 24. 11. 2017 11:52

Zrovna u AF se toho dá softwarově vymyslet evidentně dost, zajímalo by mě srovnání první verze X-E2 a první verze 18-55 s těmi posledními (downgradovat to dobrovolně nebudu :) ), podle všeho na té svižnosti hodně zamakali, namátkou v. 4: The built-in phase detection pixels have the detection range of 0.5EV, an improvement from the previous 2.5EV, delivering phase detection AF performance that enables fast focusing in low-light conditions and on low-contrast subjects.

Mně se líbilo, že f2 je takové až titěrné, extra lehké sklo a to převážilo nad tím 1EV světelnosti navíc. A taky bych chtěl do budoucna WR sestavu.

50/2 bych rád na jaře (až opadne menší partnerské dusno "už si zase koupil objektiv" :) ). Ačkoliv jsem před nákupem postupoval podle populárního diagramu "are you going to buy the lens?" - "no" - "is it too expensive?" - "yes" - "is this about what your partner will say?" - "yes" - "do they love you?"... :)

Dolgor: jak bylo řečeno, je to něco za něco. Ta FF 1.4 bude vážit kolik, třikrát čtyřikrát tolik?
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 24. 11. 2017 12:16

Jo jo, tie poldecáky (23,35,50/2) to fuji teda fakt trafila. Dáš to do vesty a ideš! :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 24. 11. 2017 12:40

Upřímně, já tyhle updaty skel v praxi nepoznám. Příjde mi to pořád stejný. Nebo ta změna není pro mě podstatná natolik, že bych při focení alespoň vytušil změny k lepšímu. A že jsem naupdatoval leccos. Spíš si myslím, že jak není dobře zvládnutá technika (fotoaparát a jeho ovládání+objektiv a jeho přednosti i zápory), ona důležitá fotopraxe, a především poučení z chyb minulých, tak je celkem šumafuk jak velké mají podíly na zlepšení firmware updates. Pořád je to o fyzice daných skel.

Taky jsem chtěl vše malé a WR, ale musel jsem od toho ustoupit. Pro mě je světelnost skel podstatnější. Váhu neřeším. Když je hnusně nebo mrzne, tak stejně venku nefotím, protože ani ven nejdu. Koncerty v temném klubu mám hezky pod střechou a v teplíčku. Ale s F2 skly (35 a 90 + půjčený 50) tam prostě už po nic moc zkušenostech nelezu. U 90/2 to pochopitelně byl hlavně problém už brutálního ohniska v tak stísněném prostoru klubu.
Naposledy upravil wikxzen dne 24. 11. 2017 13:11, celkově upraveno 1
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 24. 11. 2017 13:09

Obrázek

Tak je to doma, konečně mám doma něco modernějšího než toho staříka :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 24. 11. 2017 13:28

dadajax: gratulace. Co tě vedlo jít do typově odlišného fotoaparátu? Už nepotřebuješ druhým okem sledovat okolí?
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 24. 11. 2017 13:44

Hledáček uprostřed je pro mě nevýhoda, ale bohužel X-Pro2 má hledáček moc malý a nevýklopný displej je pro mě taky velká nevýhoda. Dost jsem ale váhal, zvlášť vzhledem k výši dvojitého cashbacku na X-Pro2 jsem ještě do poslední chvíle přemýšlel že objednávku změním :D
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 24. 11. 2017 17:07

Jsem zvědavý na dadajaxovy dojmy. X-T2 mám už pár týdnů a zatím se nějaký úžas nekoná. Jo, má lepší ovládání a rychlejší AF, ale X-T10 je taky moc povedená mašinka a je mi z nějakýho důvodu sympatičtější. Asi že mám rád malý levný věci :)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 24. 11. 2017 17:36

Dolgor: já už tak nějak vím co čekat. Párkrát jsem s ni fotil a často ji mívám v rukou když dělám individuální kurzy ovládání Fuji foťáků... X-E2 byla pro mě srdcovka, tohle je pro mě spíše jen dobře zpracovaný pracovní nástroj. Ta rychlost foťáku, velikost hledáčku a výklopný displej je pro mě hodně příjemný bonus :) Těším se až mi dorazí objednané Godoxy AD200. Dnes jsem si ve Fujifotu byl vyzvednout ještě jeden balík, konečně mám něco na každodenní nošení místo brašny :)

Obrázek
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 24. 11. 2017 17:47

X-E2 je srdcovka. Včera jsem zrovna říkal, že až jednou přijde čas na lepší a novější Fuji, dvojku si nechám.
Jinak, už tam spravili konečně překlad? V X-E2 ty nesmysly "Highlights" a "shadows" přeložené jako "zvýraznit tón" a "potlačit tón" nebo zkratky typu "Optim. mod. obj." apod.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků