Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ondrasheq 16. 10. 2017 16:08

Na cesty nebo do situací, kdy není času na zbyt jsou simulace skvělý. Já jsem se musel stydět, když jsem přímo z dovolené posílal lidem nazelenalé nebo namodrále SOOC JPG z Nikonu.
Provia je superuniverzální s hezkým posunem zelené a žluté, na portéty Astia, do ulic poladěný Chrome (tam je obzvlášť zábava posouvat color, highlights, shadows), je radost se nemuset s úplně každou fotkou je*at v LR.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 10. 2017 18:25

Však počkej, až budeš mít Fujinu déle. WB a barvy nejsou za všech okolností lepší než u Nikonu. Spíš je to situaci od situace. Za jistých okolností z Fuji lezou červený pleťovky (na standard i neutral), jak čunící jsou potom lidi. Na sněhu táhne do zelena Fuji a ne Nikon. Dalo by se pokračovat. Dokonalá technologie neexistuje.

...Už jsem málem objednával X-T2. Jenže včera jsem udělal chybu, když jsem vlezl do bukovýho lesa s D750 a X-T10. Listí mezi zelenými a žlutými odstíny. X-trans II v těchto podmínkách místy bojuje se separací detailů, z listí nebo trávy je mišmaš, nemám z toho dobrý pocit vedle fotek z Nikonu. Potřeboval bych někoho, kdo mi půjčí Fujinu s X-trans III, abych se zklidnil a šel do toho;-)

...K těm profilům v LR. Co musím Adobe přiznat, je, že celkem zvládli sjednotit vzhled Adobe standard z Fuji (X-T10) a Nikonu (D750). Když nic jiného, dá se fotit oběma foťáky a mít skoro stejný barvy na výstupu.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 16. 10. 2017 20:22

Dolgor: v listopadu si na narozky nadělím x-t2, tak ti pak můžu nějakou krajinu cvaknout a poslat raw, ať si s tím vyhraješ :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 10. 2017 21:05

dadajax, jo to budu rád. Předem díky. ...Nemáš info, kdy u nás začnou cash back akce? Zrovna dnes je na italským amazonu X-T2 za 1300 Eur (cca 33 tis Kč), což je moc pěkná cena, kterou asi jen tak neuvidíme.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 16. 10. 2017 21:08

Na fujirumours jsem zahlédl něco o listopadu, ale přesně bohužel nevím :( Každopádně čekám teď na to...jen co tu akci oznámí, posílám objednávku :D
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 17. 10. 2017 09:10

Dolgor píše:Však počkej, až budeš mít Fujinu déle. WB a barvy nejsou za všech okolností lepší než u Nikonu. Spíš je to situaci od situace. Za jistých okolností z Fuji lezou červený pleťovky (na standard i neutral), jak čunící jsou potom lidi. Na sněhu táhne do zelena Fuji a ne Nikon. Dalo by se pokračovat. Dokonalá technologie neexistuje.


Nejvíc mi vadila na Nikonu jedovatá zelená a žlutá, jak fixové zvýrazňovače. Fuji zelenou krotí u všech simulací, Provia na podzimní krajinu je paráda pokoukání.
Ne vždycky je to ideální, ale zatím se mi celkově líbí SOOC z Fuji mnohem víc. Možná je to i tím, že dokážu přes EVF přesně exponovat, je to skvělý učitel. U OVF jsem se za půl roku nedostal ze stádia neustálýho zkoušení a následnýho dolaďování expozice v LR.
V čem ale Fuji jednoznačně vítězí je radost z focení.

Dolgor píše:...Už jsem málem objednával X-T2. Jenže včera jsem udělal chybu, když jsem vlezl do bukovýho lesa s D750 a X-T10. Listí mezi zelenými a žlutými odstíny. X-trans II v těchto podmínkách místy bojuje se separací detailů, z listí nebo trávy je mišmaš, nemám z toho dobrý pocit vedle fotek z Nikonu. Potřeboval bych někoho, kdo mi půjčí Fujinu s X-trans III, abych se zklidnil a šel do toho;-)

...K těm profilům v LR. Co musím Adobe přiznat, je, že celkem zvládli sjednotit vzhled Adobe standard z Fuji (X-T10) a Nikonu (D750). Když nic jiného, dá se fotit oběma foťáky a mít skoro stejný barvy na výstupu.


A na výstup z čeho jsi koukal? Listnatou krajinu proháním přes X-Transformer, defaultní výstup z LR po doostření je hrozný. Každopádně po zmenšení tam stejně žádné defekty nejsou vidět. Je to víc problém pocitový než faktický :)

Jinak, ty cashbacky by se měly týkat i našich obchodů.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 17. 10. 2017 10:16

Jojo... letošní podzim je s Fuji vysloveně krásný. I na 100 % zvětšení na obrazovce si to užívám. 8-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 46Power 17. 10. 2017 12:46

Presne tak, bez Iridientu a hlavne pri foceni krajiny ani ranu...Bez toho si to neumim predstavit, to je poradnej rozdil, ale naroste hodne i MB fotky, ale to je fuk.
46Power
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 10. 2017 20:32

ondrasheq, neprožívej tolik moje komenty, moc těžkou hlavu si z výstupu X-trans nedělám;-) Nicméně k těm barvám. Fuji Velvia zelenou nekrotí vůbec, tenhle režim prakticky nepoužívám kvůli jeho zjevné toxicitě. Mnohem raději mám Provia a Pro Neg Hi. Classic Chrome se podle mne hodí jenom do civilizace. Na krajinu nebo lidi, kteří mají vypadat zdravě, vůbec.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 17. 10. 2017 20:45

Momentální má sestava nastavení pro film. simulace v XP2.

fullsizeoutput_40dc.jpeg
fullsizeoutput_40ff.jpeg
fullsizeoutput_4114.jpeg
fullsizeoutput_40f6.jpeg
fullsizeoutput_40d0.jpeg
fullsizeoutput_4127.jpeg
fullsizeoutput_4105.jpeg


Enjoy...
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 18. 10. 2017 07:33

Co když nechceš vlastní nastavení použít? Odrolluješ na C8?
Já jsem z toho důvodu nechal prázdný C1.
A ještě by mě zajímalo, jak editovat názvy těch předvoleb, nemůžu to najít.

Díky
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 10. 2017 08:33

Nevím jak je tu o tvého X-E2s. Snad stejné.

MENU > I.Q. > zcela dole je Uprav./Ulož. vlastní nastavení > vyber nějaké custom nastavení > sjeď na Upravit vlastní název a tam je textové pole s klávesnicí. Po vypsání textu je třeba to potvrdit "OK", jinak se ti to nepřepíše.
Na to příjdeš.

Pokud chci čistě použít film. simulaci bez custom úprav, resp. v továrním nastavení, tak buď v Q nabídce rolovacím kolečkem vynuluji veškerá políčka dle potřeby, nebo jednoduše mimo Q menu vyberu filmovou silmulaci přímo z I.Q. nabídky.
Pokud chci čistě JPG foto bez simulace, tak pak už jen RAF > JPG. (fotím RAF/JPG).
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 10. 2017 14:55

wikxzen píše:...tak buď v Q nabídce rolovacím kolečkem vynuluji veškerá políčka dle potřeby...

K tomu bych jen doplnil, že tím se custom nastavení v Q menu nezmění natrvalo, jen čistě na tu dobu, kdy jej používáš. Jakmile si vybereš v Q menu jiné custom nastavení a poté se vrátíš zpět v prvnímu, kde jsi provedl rolovacím kolečkem korekci či vynuloval vše, tak budeš mít opět původně nastavené parametry, které jsou uložené ve fotoaparátu.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 18. 10. 2017 19:08

Díky moc. V X-E2s to přejmenovat nejde. Ani jim to nemám za zlý, když vezmu, co do X-E2 v průběhu času firmwarem všechno nacpali. Naštěstí se to dá identifikovat hned pomocí simulace (žádnou tam nemám dvakrát).
Budu testovat venku, zvlášť chrome k tomu hrozně svádí :)
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 26. 10. 2017 09:52

Tip na starý portrétní objektiv s dobrým poměrem cena/výkon?
Pevná skla od Fuji plánuju až po novém roce, co by bylo fajn do té doby? Mám tu Heliose 44, zatím jsem netestoval, neb nemám M42 redukci. Ten se ke mně dostal náhodou s nálezem Zenita na půdě.
Co dál by mě mohlo zajímat?
Díky :)
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků