Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod qwerts 21. 8. 2016 12:06

No jestli mas verzi pro canon, tak mas ale asi smulu s clonenim, protoze, snad se nepletu, canon skla maji clonu ovladanou elektronicky ne? nikon to ma mechanicky, takze ty adaptery maji ovladani clony, canoni nemaj nic... ja ted teda koukam po lens turbo adapteru, ale canoni verzi, protoze na to pude nasadit canon sklo, nikon pres redukci, m43 pres redukci. Sice uz je to docela prepiceny reseni, ale tak na hrani a domaci cvakani je to fajn.

jinak mam tenhle
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rhinos 21. 8. 2016 18:11

no jo taky jsem nenasel nic...tak poridim jen redukci na M42 :-)
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 21. 8. 2016 19:51

Manual clonu mají pouze FD Canon objektivy , škoda že to N i C vypustili, možná v tom je i to aby přestup na jinou značku nebyl tak jednoduchý :-)
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwerts 21. 8. 2016 20:01

No u tech Nikon G skel to nastesti jeste jde docela rozumne, Canonisti maj smulu no :D
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 21. 8. 2016 21:06

Obrázek
https://500px.com/photo/168883111/

Investovat čas do hledání nových tváří na focení se vyplácí :) Při poslední návštěvě Frýdku-Místku jsem na instagramu narazil na Aničku. A jak jsem viděl ty oči, věděl jsem že ji chci mít v portfoliu. Tenkrát to nevyšlo, tak jsme to dnes napravili. I když skoro celý den pršelo, na nádraží se bylo kde schovat :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 22. 8. 2016 15:41

Technicky mi to přijde dobře zvládnutý, ovšem s tím výrazem se nějak "peru" přijde mi, že myslí na to, aby to už měla za sebou.. ale slečnu hezkou neznám tak třeba je ten výraz přirozený :-)
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rhinos 5. 9. 2016 16:31

koupit 35 f1.4 nebo 35 f2 kdyz je muzu mit v podstate za velmi podobnou cenu?
U te f1.4 jsem cetl ze trosku pomaleji ostri?
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 5. 9. 2016 16:53

No záleží čemu dáváš přednost. Pokud chceš rychlejší, pohotovější sklo a utěsněný vůči prachu a vodě - ber f2.

Pokud ti jde hlavně o kresbu, ostrost, ale nevadí ti pomalejší ostření - ber f 1.4

Ale celkově bych už asi bral tu novější f2. Je menší, odolnější, rychlejší. Pokud vyloženě nepotřebuješ fotit na 1.4, tak co do kresby tam velký rozdíl není.
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 5. 9. 2016 17:24

Kresba a ostrost by měly být téměř identické. Rozdíl je v rychlosti ostření, rozměrech, utěsnění proti prachu a vlhkosti a hlavně v té světelnosti.

Pro portréty, focení v horších světelných podmínkách a pro dosažení co nejmenší hloubky ostrosti bych zvolil starší světelnější verzi. Na akčnější focení, reportáže, streetfoto bych pak zvolil novější verzi.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rhinos 5. 9. 2016 20:45

kluci dík...to bude těžký
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blacksquare 5. 9. 2016 23:41

blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 6. 9. 2016 09:18

Ten rozdíl určitě velký nebude, ale dle testů v kresbě a ostrosti dopadla 1.4 o trochu lépe. Z českých webů to psali např. na Megapixelu co tak vím.

Řekl bych, že podobný výsledky budou až budou dělat srovnávačky 23 1.4 vs 2.

Já osobně se teším na 50 f2. Levnější alternativa rychlého portrét. objektivu u Fuji chybí. Akorát to bude až cca na jaře 2017.
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lucabr 9. 9. 2016 11:02

Zdravim,

jiz nejakou dobu vlastnim Fuji XE2 + 18-55 + posledni update FW 4.01 . Spokojenost, je to muj prvni fotak, ucim se a bavi me to. Rad bych vsak poprosil odborniky vaseho formatu o osvetleni par nastaveni, ktere nejsem schopny dat poradne dohromady. Uvitam i jakekoli odkazy ci nasmerovani, kde bych se mohl dopatrat vysledku.

1. MS/ES - zajimalo by me, jestli pro me bude mit ES nejakou vyhodu pri foceni ze stativu ci obecne - ma smysl pouzivat ES kdyz mi je jedno zvuk zaverky a nebudu fotit s casem kratsim nez 1/4000?
2. Druhy mereni expozice - to mi neni jasne ze vseho nejvice a vlastne poradne nevim, kdy jake mereni pouzit. U budoveho mereni by me zajimalo, jestli hraje roli velikost bodu? Predpokladam, ze kdyz posunu bod ostreni, nabiram expozici na posunutem bodu.
3. Pri jake clone vam nejlepe kresli 18-55? Mne prijde, ze to je 8/11.
4. Jak je podle Vas nejvyhodnejsi nastavit jas LCD/EVF, aby se Vam nejlepe odhadovalo, ze snimky nebo pře/podexponovane? Asi debilni otazka, ale ja proste tak dobre oko nemam, zvlaste kdyz koukam na vysledek ve fotaku. Nyni mam jak EVF i LCD stahle na nulu. Pripadne nejake voditko, ktere mi dopomuze ke zlepseni....
5. Desne me stve, ze kdyz si nastavim minimalni zaverku v auto iso, tak se mi tam neudrzi a musim ji nastavovat pri delsim vypnuti fotaku opakovane, take to tak mate nebo vam hodnota drzi? Mne to tam haze po vypnuti 1/60.
6. Pouzivate LMO? K cemu to vlastne je a kdy se to vyplati pouzit?

Znate nejaky free SW na konverzi z RAWu, ktery dobre zvlada zpracovani X-TRANS II? Zatim jsem s postprodukci nezacal, ale rad bych to vyzkousel a na uplnem zacatku se mi nechce platit, myslim, ze mira vyuziti bude zatim dost nízká, proste si to jen vyzkouset...

Premyslim o 12mm Samyang/Rokinon/Walimex, ale nejsem si jisty, jestli chapu, jak presne to funguje. Objektiv s fotakem nekomunikuje, tedy je plne manualni. Ja si v M modu nastavim clonu na objektivu, zaverku a ISO na fotaku a vlastne asi i clonu na fotaku - stejnou jako na objektivu? Jde mi o to, abych se mohl orientovat na vestavenem expozimetru. Take by me zajimalo, jestli v M modu u manualniho objektivu funguje focus peaking?

Dekuji za kazdou radu a preji dobre svetlo.
Lucabr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MárioV 9. 9. 2016 13:01

1. ES má výhodu len v 2 prípadoch. Ak sú podmienky, kedy expozičný trojuholník vyžaduje kratší čas ako 1/4000 (napríklad slnečný deň, fotenie portrétu - f/1.4 ISO200 1/16000), alebo pri potrebe úplne tichého fotenia.
2. ja používam väčšinou plošné meranie expozície a zo skúseností viem, ako v komplikovanejších podmienkach nastaviť korekciu, ale v takých prípadoch radšej fotím na manuál so zobrazeným histogramom v hľadáčiku. Spriahnutie bodu zaostrenia (aspoň u X-T1) s bodovým meraním expozície je potrebné zapnúť v menu. Východiskovo je to asi vypnuté a stále meria bodovo na stred.
3. nema ten objektív
4. ja mám tiež EVF/LCD na nule, len výnimočne to korigujem (- napríklad pri fotení v noci, alebo + keď sa mi nechce skladať slnečné okuliare). Ako pomôcka slúži histogram, ktorý môžeš mať zapnutý aj v reálnom čase, alebo pri prezeraní fotiek.
5. mne všetky nastavenia AutoISO na X-T1 aj X-E1 zostávajú aj po dlhšom čase.
6. LMO mi asi automatic fungus v Lightroome. Koriguje to čiastočne skreslenie objektívu a vinetáciu, iné zmeny som si nevšimol.

free SW na RAW ti neviem odporučiť, používam Lightroom

Samyang 12mm f/2 je perfektný objektív. Clonu nastavuješ len na objektíve. Foťák nevie, aká clona je nastavená, v EXIFe ukazuje 0. Funguje v manuálnom režime, aj v režime priority clony. Priorita času nefunguje, keďže foták nevie nijak riadiť clonu v objektíve. Focus Peaking funguje, keď prepneš AF na manuálne.
MárioV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Titan_66 9. 9. 2016 14:31

1.) Pokud vyloženě nepotřebuješ kratší čas 1/4000 a nevadí ti zvuk závěrky, používal bych jen mechanickou.

2.) Toto mám raději na default

3.)Přijde mi, že mi to podobně jako tobě, na clonu 8 a 11 mi přijdou fotky nejostřejší, obzvlášť pro krajinu spíš raději dávám 11.

4.) Taky na 0

5.) Tam mi to funguje tak, že když už foťáku nestačí max ISO, třeba když fotím v šeru a mám 3200 jako max. ISO. Tak už nemá kam šahat pro vyšší ISO a tak automaticky sníží čas. Ale jestli to jde zakázat to nevím.

6.) Já používám Capture One a Lightroom. Z freeware si obstojně s x-trans poradí raw therapee. Je tam přímo nastavení pro bayer i pro x-trans.
Titan_66
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků