Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rodri 6. 5. 2016 10:33

qwerts, no já taky nevím jestli je to k něčemu, ale nastavit si to můžu :-) .
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 6. 5. 2016 10:41

Pro nastavení "při expozici" je pak asi vhodné počkat, než stabilizace naběhne. U Nikon VR je to téměř okamžitě, ale přesto se dá pořídit snímek v okamžiku, kdy VR člen ještě cestuje do pracovní polohy. VR je ale slyšet, když má člověk přístroj u oka, celkem dobře.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JSP070 6. 5. 2016 20:32

MárioV píše:3. je tu predsa mód "EVF+eye detect", keď nepozeráš do hľadáčiku, je vypnutý aj displej aj hľadáčik.

No hej a keď zapneš menu, na displeji vidíš prd, lebo menu sa zobrazí iba v EVF. Pritom fotky sa na displeji zobrazia. Toto Fuji raz isto opraví, lebo to nemá logiku.

-- 6. 5. 2016 21:39 --

qwerts píše:Nechci si vymyslet, ale jen pri expozici je nesmysl ne? to mi ani D7100 nedelala, protoze stabilizace trva nez nabehne, vzdy stabilizovala pri namacknuti, ale jestli tam byla moznost to zmenit, to uz nevim...
toto je z manualu X-T1

Nezmysel to je, ale Fuji to má tak. Ja mám v menu Continuous=stále a Shooting only=iba v okamihu stlačenia spúšte. Logiku to nemá, stabilizovať by mal počas namačknutia, aby sa netriasol obraz.
Ale ono to naozaj funguje a v momente expozície stabilizuje. Takú účinnú stabilizáciu som ešte v žiadnom Sigma/Nikon/Tamron objektíve nemal. Aspoň čo sa týka 18-55. S 55-200 som fotil málo.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 22. 5. 2016 08:11

Koho zajímá Fuji 23mm pro účely focení lidí, sepsal jsem článek kde je pár ukázkových snímků: http://www.fototipy.cz/2016/05/20/proc- ... -ohniskem/

A časem fakt asi sepíšu pořádnou recenzi tohoto objektivu :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwerts 22. 5. 2016 08:36

Tak to už nám tu dokázal chel :) akorát on ma výhodu že na FF je to co se týče perspektivy ještě víc v pohodě. PL někde psal že na lidi na FF i 28 mm ujde, když teda není ksicht v rohu :D

Já bych víc řešil jestli spíš koupit 23/1.4, nebo X100/t/s a nebo počkat na 23/2WR do záři :D
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 5. 2016 12:19

Me ta 28mm bavi dokonce vic, nez tele. Samozrejme to neni ok na detail hlavy. 35mm, jak uz jsem na foru psal, je pro me nudne ohnisko. Ani dost siroky a jeste ne prirozeny (jako padina). Takovej kockopes a nesedi mi.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavlinaH 24. 5. 2016 23:36

Dadajax, dobře napsané. Zajímavé, jak jsi vyrostl. Před třemi lety bys na portréty šel klidně s rybím okem. :-)
viewtopic.php?f=203&t=1189767&all=1

Sorry, ale musela jsem si rýpnout (v dobrém).
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 25. 5. 2016 06:05

Osobně jsem se zamiloval do focení na 50mm (na APS-C zrcadlovce). A to hlavně kvůli té vzdálenosti mezi focenou osobou a mnou. V podstatě naprostá většina portrétů které dělám je pořízena na ohnisko 50mm.


No, od té doby se změnilo snad jen to, že místo 50mm používám 56mm (ale mám teď menší crop, aktuálně 1,5x místo předchozích 1,6x).
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 25. 5. 2016 06:29

Ono je to vážne 100 ľudí sto chutí. Síce 50-kou na apsc fotím, ale viac mi na portrétovanie sedí niečo od 35-50 EQ (aktuálne sigma 30mm) a nad 100 EQ. Samozrejme ak je miesto, hlavne vonku.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 5. 2016 07:27

50mm na cropu je jako potrtétní ohnisko vcelku obstojná náhrada, Není to sice 85mm EQ35, ale je to už dost blízko a člověk tak nějak stojí "správně daleko". Dá se s tím hodně vyblbnout a člověk si nemusí tolik hlídat co má na pozadí jako u 35 nebo 28 EQ35. Nehrozí ani deformace obličej při jejich umístení v rozích. Za mě tocela dost muziky za nemnoho peněz, obzvlášť tedy v případě Nikoní 50/1.8.

Pokud jde o pochvaly, tak to vidím jako vcelku pokrok dadajaxi. Měl by jsi Pavlína vyfotit :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blacksquare 25. 5. 2016 08:42

Do začátku určitě proč ne. Ono časem si člověk stejně najde svůj styl, já teď používám převážněskla 65mm (EQ zhruba 32mm) a 110mm (EQ zhruba 54mm), delší ohniska vyloženě na detail obličeje.
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 9. 6. 2016 15:25

Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 18. 6. 2016 13:09

Obrázek

Včera jsem měl vernisáž své první výstavy, která se koná v kavárně klubu Cross v Praze. Pokud budete mít někdy cestu kolem, stavte se. Mám tam vystavených 7 fotek pořízených s Fujifilmem ve formátu 70x50cm. Jedna byla pořízená X-Pro2, zbytek pak s mou X-E2. Fotky tam budou viset asi měsíc :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 18. 6. 2016 13:11

gz
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 6. 2016 18:51

Ty to mas za sklem?
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků