Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 9. 2017 08:15

Uz vyberte kam se pojede. Mam z Lidlu nakupenych asi 20 outdoorovych hader a nemam to kde nosit. Dekuji. Na Rychory je listopad pozde.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 9. 2017 09:18

Pavel Breit píše:
Fidko píše:Inak, 50-200 SWD vraj na MKII funguje podstatne lepsie,nez na mojej E-M1 a ak si MK II kupim, skoro az by som to sklo zvazoval. Otazne je, ci to ma vyznam, ked uz mam 40-150. 50-200 by sa mi ale pacil ako combo s 1.4 TC. Ale to uz je zase asi lepsia volba ten Panak 100-300 II..


Mám 40-150 2,8 nyní s M1 I a míval jsem i 50-200 a i 50-200 SWD (s E30). Osobně výš hodnotím původní 50-200mm, ještě bez SWD. Např. lepší barvy. Ale za 40-150 2,8 bych je neměnil ani náhodou. Podle všeho bude Oly dělat nějaké zum Pro sklo s delším ohniskem, tak jestli ten ca necelý rok počkat ???


Iste, mna len lakala ta cena za ktoru sa dnes da SWD zohnat. Ak pride nejaka M.Zuiko 50-200 2.8 - 3.5, bude stat strasne peniaze.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 9. 2017 13:03

Myslím si, že rýchlo asi nepríde, keďže má každú chvíľu prísť Panasonic Leica 50-200mm f/2.8-4.0
http://www.43rumors.com/olympus-panasonic-rumor-recap/
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 9. 2017 13:50

Mal by som ho radsej od Olympusu, ale Panasonic asi bude mat lepsiu cenu :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 11. 9. 2017 19:21

Sem se trochu bal, co se tady semele, kdyz budu cely den v Norimberku bez pristupu na net. Ale diky skoro vsem, ustali jste to vyborne.

Radek: Proc je zacatek listopadu na Rychory pozde? Snih jeste nebyva, ne? A ranni namraza je tam idealni, Nebo se pletu? Znam to tam jen brzo na jare.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Flor.cz 11. 9. 2017 19:52

Začátek listopadu už může být v Rýchorách sníh. Jednou jsme tam chtěli na konci října a kvůli chumelenici jsme nejeli. Stačí trocha sněhu a na stromech to udělá bílý fleky.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 11. 9. 2017 20:00

Som zvedavy ako Ganec okeca tu vahu skla 45mm/f1.2 , isto to bude cez 500g :) .. som zvedavy na bokeh a aberaciu.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 11. 9. 2017 20:44

Ja som zvedavý na cenu. Kupovať to nebudem, ale hádam že to bude jak za raketoplan aj s privesom.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 9. 2017 20:45

Tak existuji nejaka okna, princip Ryhor jsou mlhy a listi. Pokrouceny stromy jsou tam furt. Nektery mista maji treba jenom tyden, dva plus musi byt treba rano slunce, jinak je to fotka jak z zastrezovaci kamery. Obcas to vi i hospodsti, asi pred 6 rokama jsem dorazil na Buchlov, stativ na zadech a byl tak konec rijna a hostinsky z te hospody na parkovisti se smal, ze jsem pozde o tyden. A mel pravdu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 11. 9. 2017 21:01

Hmm, coze se to planuje? "digiarena" sraz? Nebo "Kdy nahradi bezzrcatka APS-C zrcadlovky" sraz?

Jen cituji ...

lukas_highenergy.cz píše:
Radek71 píše:Protoze tady nejde o to, ze by se hobbici nemeli schazet, to je prece to nejlepsi, delam sochy, jedu na tydeni setkani na nejaky hrad. IDIOT JE TEN, kdo udela sraz rezbaru pouzivajici elektricke dlato MAKYTA PUCHOV.
Panove nezlobte, to neni k prece k diskuzi, to je regulerni choroba. Co na tom chcete resit?


Radku tohle je zcela normální znak sociální deprivace nebo jiného problému v sociální oblasti. Prostě každý má potřebu někam patřit a v něčem vynikat a pokud to nejde běžnou cestou, tak pak vznikají podobný excesy ... No a když se to nesrovná ve věku, kdy je to tak nějak akceptovatelný, tak ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 12. 9. 2017 05:46

bob222 píše:Ja som zvedavý na cenu. Kupovať to nebudem, ale hádam že to bude jak za raketoplan aj s privesom.

Odhaduji kolem 35 tis.
A mimochodem ve výroční zprávě o Penech ani slovo, zmíněno jen OMD....a pak je tam větička o omezeném rozsahu...Takže to vypadá jen na řadu 3xOMD + 1 nějaký Pen (F?..cituji "s přidanou hodnotou" ?). Pokračovatel P5 asi nebude.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 12. 9. 2017 06:53

Myslím že nechajú len ten najspodnejší model PENu (s rozkladacím zoomom ako náhrada zarezaných kompaktov) a možno PEN F, ale s tým by som si tak istý nebol, neviem aký mal obchodný úspech.
V každom prípade myslím že najlepšie im idú M-10, odhadujem to podľa frekvencie novelizácií. ;)

Škoda že nerobia následníka modelu stylus s 10x zoomom, na taký bežný štrapác to bolo super.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 12. 9. 2017 07:34

cport píše:Hmm, coze se to planuje? "digiarena" sraz? Nebo "Kdy nahradi bezzrcatka APS-C zrcadlovky" sraz?

Jen cituji ...

lukas_highenergy.cz píše:
Radek71 píše:Protoze tady nejde o to, ze by se hobbici nemeli schazet, to je prece to nejlepsi, delam sochy, jedu na tydeni setkani na nejaky hrad. IDIOT JE TEN, kdo udela sraz rezbaru pouzivajici elektricke dlato MAKYTA PUCHOV.
Panove nezlobte, to neni k prece k diskuzi, to je regulerni choroba. Co na tom chcete resit?


Radku tohle je zcela normální znak sociální deprivace nebo jiného problému v sociální oblasti. Prostě každý má potřebu někam patřit a v něčem vynikat a pokud to nejde běžnou cestou, tak pak vznikají podobný excesy ... No a když se to nesrovná ve věku, kdy je to tak nějak akceptovatelný, tak ...

To je ted takovy trend, ze se nalinkuje clanek s vlastnim perexem "Predni zoolog jiz priznal, ze lidstvo vymre do 4 let"... a v tom clanku.... tak v tom clanku panove, tak tam neni o tomto tematu ani slovo. A lidi to nezjisti, kdyz je to v anglictine, tak ji neumi a kdyz je to v cestine tak taky ne, protoze oni nectou, oni vedi, tak nejak prirozene.
Takze aby jsme to shrnuli jako predkozku:
1) zadny sraz majitelu nejake znacky se nekona a nejenom ze ne, ale to jsem snad fakt dlouho nevidel
2) pravdepodobne se nekona zadny sraz
3) pokud se bude konat nejaky sraz, tak socharu, tedy nejak tak jak pisu (mame radi sochy, tak se potkame)
4) pokud se bude konat sraz, tak polovina meho casu v teto angazovanosti bylo na tema "neberme si fotak, kdo bude votravovat s focenim, bude spat venku". Druhou pulku casu jsem venoval vybavenosti kuchyne, zejmena na troube jsem trval.

Takze resume, nejenom ze to odpovida puvodnimu stanovisku, ale navic je to krute prohloubeno ruznymi vyhruzkami. Pokud se opravdu pockame, tak bych se tesil na LHE jak bude vykladat, jak drazdil mastifa nasadou od kostete, Boba, jak nachytal dceru s frajerem a ti delali ze rozmotavaji sluchatka a Pemara, ktery mi bude ukazovat, jak se mu toci rafika hodinek z Glasshutte.
Mimochodem, tak na hory jezdim 10x rocne, napriklad na Lysou horu pravidelne v tomto terminu v zari. Jestli si to nekdo plete s workshopem, kde 15 zoufalcu miri na vodni mlynek, tak je to jeho boj a ztrata casu s dohledavanim 3 roky starejch komentu.

-- 12. 9. 2017 08:36 --

Je ale pravda, ze kdyz by prijel Ganec, tak bych asi striktne pozadoval, aby aparat mel a aby hovoril vyhradne o nem a svych uspesich. Jineho tematu bych se velmi bal :-(
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 12. 9. 2017 08:04

Bob si dal práve english breakfast a nažratý jak prase ide klimbať na seminár už ani neviem o čom. (ale kecám, viem poobede mám prezentáciu). :D

Inak stretnutie by som si predstavoval v štýle zabíjačka, prípadne selátko, burčák a pivo podľa výberu, samozrejme ako aperitiv domáce digestivum. Víno ženy a spev podľa vlastného gusta a nálady.
Foťáky fakt schovať, lebo viem ako neradi sa fotia fotografi.

Samozrejme Ganec by urobil jednu foto s láskavým súhlasom, ráno po opici by sme vypochodovali s krajnou nechuťou pred chatu a cvakli by sme sa AKA staré skupinové foto z 19 storočia, mladí dopredu na zem, zdatní v podrepe za nimi a my štátskripli nad tým stojaci ako Allah nad ovečkami. Znechutenosť v tvári podmienkou!!! :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 12. 9. 2017 08:37

Já bych se klidně připojil, kdyby se fotilo. Ne jako workshop, ale že se udělá vycházka na východ a odpoledne na západ, bez přeměřování dlátel. Debaty o foťácích bych zakázal, o fotkách eliminoval a o focení toleroval. Něco jako Radkův klub přátel soch, včetně volného sochacího odpoledne. V podobném režimu jsem ochoten zapůjčit jakékoliv ze svých dlátel, pokud se někdo chystá kupovat.

EDIT : domácí Valašské mám právě pět litrů ve špajzu. Pro dobro lidstva obětuji libovolné množství :D
Mikeczcz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron