Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Callgaro 11. 7. 2013 06:47

probíráte jednu fotku a já se bavil obecně. Říkám že ten systém (m4/3 od oly) je mi vcelku sympatický, možná bych přežil i ten formát snímku, ale pak kouknu na fotky a už mi to tak sympatické není. E-M5 je v podstatě jestli se nepletu vrchol toho co může olympus nabídnout a pokud mi nabízí takovýto jpg... Nebo se Petr Vozák chtěl pomstít? Pochybuji. A nechci se bavit o raw, na pohodové focení s minimem úprav mě zajímá jpg, raw pro mé případné použití (druhý přístroj k DSLR, foťák pro ženu) vidím jen jako příjemný doplněk
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 7. 2013 06:55

Zrovna tato vlajkova lod mi pripadne natolik draha a natolik echt udelana, ze bych to na jpeg a manzelku nedegradoval. A uz vubec ne s 20ti tisicovim monofokalem.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavelDS 11. 7. 2013 07:19

Callgaro, otázkou je co kdo má za pohodové focení. Pokud jsou to fotky které končí na monitoru nebo televizi a maximálně se tiskne tak ca A3, není to na kšeft, a nechci tahat těžkou výbavu ale max 0,7-0,8kg v ledvině nebo brašně, tak přesně na takové pohodové focení OMD stačí bohatě. Cena je u Ol spíš vyšší i podle mne. Ale možná je to otázka u takto zábavného systému spíš příjmu, než výdaje. Ostatně v jednom hovoru Oly před pár roky říkal že se snaží o digitální Leicu. Nožná to měl Oly upřesnit že nepujde o body a skla ale o digitálizované leica ceny..:) .
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 11. 7. 2013 07:19

jasně... A protože když se mi nelíbí výstup z nejvyšší třídy, stěží budu pokukovat po třídě nižší :)

-- 11. 7. 2013 08:26 --

Takhle... to přeostření a to že tam není kresba vyleze i na A3. Jediné kde se to dá ukecat je po zmenšení na facebook a obecně pro web. To že je oly draží je známý fakt, ale pokud vím tak tenhle model byl chválen i za obrazovou kvalitu, proto mě to prostě překvapilo že i z tohohle leze přesně to co jsem zatím z m4/3 viděl.
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 7. 2013 08:01

Nějaký test dělal TX. Mě ta fotka připadá extrémně nevhodná na nějaké posuzování. Já bych našel jinou a smál se jiné.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 11. 7. 2013 08:01

:)
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelDS 11. 7. 2013 08:12

Jednou jsem udělal pár stejných fotek A3 z m4/3 a FF (denní světlo ISO tak někde mezi 100-400, už si přesně nepamatuji, někdy kolem r2010?). A nechal laiky posoudit která je kvalitnější. Dodnes se v klidu usmívám.
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 7. 2013 08:18

Dnes můžeš přibrat ještě Nokii třeba a usmívat se ještě víc. Já jsem kdysi napostoval 5 fotek od Sudka, že bych potřeboval poradit a rad bylo hodně, převážně ať nechám focení, nebo ohledně kompozice, tématu a tak.
Nachytáš kohokoli na cokoli, to není problém. Akorát když s tou Nokií nebo s Gancovým PENem půjdeš fotit agility nebo party na parníku, tak se v desáté sekundě focení posereš.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 11. 7. 2013 08:34

K té Nokii... takhle má fotit chystaná Nokia 1020: http://www.mobilmania.cz/bleskovky/desi ... fault.aspx

má se m4/3 systém bát? :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavelDS 11. 7. 2013 08:56

R71, party na parníku, pro sebe, vyfotím zrovna bezvadně s OMD. Na kšeft ne a ani bych nechtěl, vkus platících laiků bude asi jinde než můj. A to je asi podstata rozdílu pohledu na věc. Podle mne zábavný systém nelze posuzovat primárně kšeftařskými kriterii. To bych se taky mohl rozčilovat že hledáčková Leica (M240) má pomalý fokus. Pokud jde o kvalitu výstupu OMD tak rozhodně převyšuje cokoliv co jsem kdy dělal na kinofilm (ČB, diáky). PS: Nokia nemá tak hezký retrodyzajn a nejdou měnit sklíčka.
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 7. 2013 09:14

Platici zakaznici, o ty nejde. Jde o flow. Prijdu, vytahnu, nafotim, odvedu praci s jasne danym zamerem (komernicm/nekomercnim). Ne ze 100x neco vyfotim, vytahnu z karty 3 fotky a vsude je rozesilam jakto jako pekne foti.
OMD je samozrejme na vetsinu veci bezproblemovy fotak. Sdeleni je to, ze nejaka jedna fotka, na tu s.e.r.e Goro.

-- 11. 7. 2013 10:15 --

kozakm píše:K té Nokii... takhle má fotit chystaná Nokia 1020: http://www.mobilmania.cz/bleskovky/desi ... fault.aspx

má se m4/3 systém bát? :)



Založil bych audit "Kdy nahradí Windows Phone bezzrcátka?"
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 11. 7. 2013 09:53

Jsem pro.
A asi není náhodou, že se ten fotoaparát má jmenovat Nokia EOS :P
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavelDS 11. 7. 2013 17:34

Přesněji Nokia EOS Mark 100 a bude to oficiální foťák příští Olympiády. Odteď si všichni vystačí jen s výřezy.
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 7. 2013 17:59

Kazda doba ma svoje, kdyz jsem neco blbe vyfotil v roce 1995, rekl jsem ze to opravim v Corel Venture (Sic). Nekdy okolo 2001 se rikalo, ze kdyby nekdy nekdo udelal 10Mpix cip, tak by se mohly zrusit objektivy nad 24mm, pac by se mohlo do "nekonecna" vyrezavat z toho vesmirnyho rozliseni.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 11. 7. 2013 20:31

Tak mám doma v zápůjče EP-2 se seťákem a hledáčkem. První dojmy smíšené. Předně mě zarazilo jak je velký :) ale líbí se mi do ruky padne dobře, byť bych na to tele samozřejmě nechtěl. Menu mi přišlo trochu krkolomné, ale co jsem potřeboval nastavit jsem nastavil.
Vadí mi ostřící body, či zóny nebo jak se tomu u Olympusu říká. Jsou moc velké a při zkoušení se díky tomu do ní vejdou dvě věci v různé vzdálenosti a na co se af chytí je loterie. Nepřišel jsem jak se mění body jinak než lézt do menu, takže používám zatím středový.
Zoom je oproti Nikonu obráceně, takže nezvyk a další úsměvná věc je že když vyfotím přes hledáček fotku a chci jí vidět, dám foťák od oka a vidím prd, protože fotka se zobrazuje v hledáčku :)
Fotky zatím nehodnotím, stihnul jsem udělat jen pár cvaků doma, takže si počkám na trochu lepší světlo a motiv.
Věřím že až se trochu poznáme, budeme si víc rozumět s DSLR to byla ale láska na první pohled
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků