Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 18. 8. 2017 07:54

Fakt je že nebyť ksychtoknihy, tak by som ťažko zorganizoval stretávku po 25 rokoch. Ale pokiaľ ide o foto, tak je to maximálne o ničom. Mimibazar Vám spoľahlivo olajkuje každé šteňa caparta, je jedno aká príšernosť je to foto.
Samozrejme ale ako súčasť marketingu je to dnes nevyhnutnosť a bez toho ste dnes totál out.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 18. 8. 2017 08:05

Njn, dříve se řemeslníci sháněli v hospodě...

-- 18. 8. 2017 09:08 --

Add stretávka - skleróza funguje, my jsme propásli po 30 letech. Ale spolužáci licoknigu mají.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 8. 2017 09:39

Tchyne nemluvi o nicem jinym, nez ze nasla nejaky spoluzaky na FB, co utekli v 68 do Kanady apod. Musim se ji zeptat, jestli nasla nejaky spoluzaky, co utekli bojovat do spanelske obcanske valky a po zajeti uz se nevratili a zustali ve Spanelsku.

-- 18. 8. 2017 10:49 --

Tak jsme si zaftipkovali jak je FB dulezity a ted slza v oku. Loni jsem fotil projekt "Korporatni kuchynka", bylo to Fujinou, BW, takovy casosber lidi, co u nas pili kafe v kuchynce, vetsinou mistni, jednotlivci, dvojice jak tam sedeli. Bylo to fotogenicky, vzadu lednicka, bila stena, hodiny na zdi, milion lajku, mnozi vubec nemeli ani svoje fotky jinak nez z mobilu, par lidi si moje fotky dali jako profilovku.
Pak nas vyhodili z najmu a ted mame hnusnou kuchynku, ale velky balkon. Vyfotil jsem prvni tri lidi, vsechno chlapy, pekne velkej balkon 85mm F1,2 na vekej cip. Pak jsem rekl, ze dalsi varka bude pozitri, ale s fotakem jsem dosel uz druhej den a zacal to verbovat na balkon. A baby dostaly hysteraky, ze jsem rikal az zitra. Nejdriv jsem to nechapal, protoze jsem kluk z vesnice a i kdyz jsem fotil fashion, tak vzdycky kolem byly nejaky bukvice, co vsechno s babama vyridily, ale pak kdyz jsem to ten den vzdal a fotil az ten dalsi, tak jsem to pochopil, nova hlava, saty, nehty a tak. Kruci, kvuli mymu funny foceni se baby strojej jako na rande, to mam uz velkou dulezitost, ne? A maji pravdu, to je lajku, ze by se jeden *****.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 8. 2017 11:54

Radku ale to sa nesmieš diviť, ak na baby vyvalíš canon ráže 85/1,2, tak to sa roztrasú kolená každej!
To ja keď dám do placu 45/1,8 o veľkosti poldecáka, tak sa len pousmejú!!!
Na velikosti záleží pánové, né že ne!!!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smikoto 18. 8. 2017 12:24

Radku to už seš jak Tomáš Třeštík s tím balkonem ne? :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 8. 2017 14:47

Takovej Trestik jsem, ale je to tak mazly, ze neni moc videt Letna. Kdybych si koupil Olympus, tak to by byla jina. Hlavne mam radost, kdyz tam nafotim nekoho, koho uz nikdy, nebo treba 10 let nebudu videt.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 8. 2017 15:18

No ja ted fotim od narozeni druheho ditet +2 tydny jen do supliku s tim, ze az bude nekdy cas, tak to budu zpracovavat. Zachyceny to mam, ale cas neni....
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 18. 8. 2017 17:49

To moc dobre ppznám.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 8. 2017 21:04

No já jen přemýšlím, kdy jako nastane doba, že budu mít ten čas je zpětně zpracovat :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 20. 8. 2017 06:11

Já to zpracovávám průběžně, když mám volno a ráno mezi 6h a 7h rodina spí nebo večer. Včera jsme byli v Třebíči u fajn známých, byly tam nějaké podzámecké slavnosti a tak jsem se i z hlediska fotografování docela vyblbli. Nějaká skupina historického šermu tam předváděla souboje a rytířské disciplíny tak jsem si na to pro zábavu vzal 135/2 a fotil to vesměs na plnou díru. To manuální zaostřování je trochu výzva, fotím to na potvrzení zaostření a ne na zaostření podle oči, takže je to o rychlosti citu prstů. Micina to pojala jinak, vzala si 14-24mm a šla si lehnout až skoro pod běžící koně.

Obrázek
135mm f2

Obrázek
14-24mm f2.8

Chtělo by to promazat balast a upravit to na desktopu, do toho se nám ale nechce, "moc práce". Ráno se půjdeme projít po Telči, ale nic si od toho neslibuji, ani fotograficky ani gastronomicky, včerejší večeře na náměstí byla skoro nepoživatelná.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 20. 8. 2017 07:30

Ale Micina Ťa fotkami dá dole vždy, Pemare. Škoda tých nôh koňa aj panoša.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 20. 8. 2017 08:56

Ja jsem to kdysi nafotil takto: www.fosna.cz/slavnosti-pernstejnskeho-panstvi/
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 8. 2017 14:30

Máš to pěkné Radku, netahá to za oči.

My jsme na tuhle akci šli neplánovaně, měl jsem s sebou jen ty dvě skla a Micina měla na D7100 ještě sklo 18-105mm, na které si soustavně stěžovala, že není podle jejich představ.

Já jsem měl s sebou 135mm na portréty děti, ty rytířské fotky jsem šel fotit víceméně jen náhodou, že jsme šli kolem, s manuálním zaostřováním nezbývá moc času na kompozici a perspektivu, chtěl jsem většinou polocelek, kvůli vtažení do děje:

Obrázek

Mimochodem, na tom je vidět, jak se podobná fotka dá zvládnout s bezzrcadlovkou, co si budeme povídat, s manuálem je podstatně těžší to přesně trefit, ale odpad kvůli špatnému zaostření nebyl nijak tragický.

Jinak tu nijak nepřehnanou pochvalu od Boba222 mi Micina četla během oběda snad třikrát, moc ji to potěšilo, byť to není ani pro ni ani pro mně nic nového.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 20. 8. 2017 15:15

Rád som potešil.

Dnes som si bol v palírne pre dva demižóny marhulovice,
ešte bude jablko a slivka. On ten život je občas fajn aj bez bezzrkadlovky. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 20. 8. 2017 16:30

Ja jsem ted na 10 dni na nejakym jakoze statku na hranicich Sumavy a Bavorskeho lesa a teda na foceni fajn. Takova rodina klasika - deti/prioda/zviratka. Fotek dost, na rodinnou pamatku uplne super, jen fakt netusim, kdy je s tema dvema nespavyma detma zpracuju. Jinak jsou tady s nama jeste tri rodiny a jedni duchodci. Dve rodiny nejaky setovy Canon a duchodci pan Leicu a pani nejaky kompakt. Dneska podle aut jeste nekdo prijel, ale jeste sem nevidel.... Kazdopadne ja pak asi budu muset vyrazne vic sportovat. Mistni strava me zabije. Snidane v selskem stylu, k obedu v ramci plny penze vyvar, kousky teleciho v omacce s obrovkym bavorskym knedlikem a boruvkovy dort a k veceri pry salat s grilovanym kozim syrem a slaninou. A mezitim se odpoledne objevil jako pozornost ke kafi rebarborovy kolac. Po tehle porci se tezko mysli na foceni cehokoliv komplikovanejsiho :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků