Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 25. 6. 2017 18:56

Já tu svojí fotku také smažu, jen mne fascinovala ta lidská blbost v přímém přenosu, jeden nechá lézt psa do kašny a druhá to pije. Možná jsem přecitlivělý a je to jen přirozený způsob zvyšování imunity. Nebo jen Darwinův evoluční vývoj.

-- 25. 6. 2017 20:03 --

rule.jpg
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Puntík 25. 6. 2017 19:13

Ltrd -koupili licenci (Larsen-Nielsen někdy v šedesátých létech)) švédské stavebnicové soustavy panelů a technologii k jejich montáži. Ale šetřili, tak jen část z mnoha tvarů panelů, takže si ty paneláky byly podobné jak vejce vejci. Použito v pražských a příměstských sídlištích. Do té doby se zdilo. Jinde nevím mám to z doslechu.
Asi potom dali dohromady vlastní systém. Vím, že tehdy se používala ke tmelení taková šedá plastelina, později už pak jen "medvědí ho*na". :-) Co se jim ale nepovedlo obkreslit, to byly maďarské betonové panely pod tramvajové koleje. Ty naše se drolily.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 25. 6. 2017 19:32

Lotrandor : všechny státní / nadstátní / EU peníze jsou příležitostí ke korupci. Add stěhování montoven mám vtipnou historku. U nás ve městě byla firma na výrobu kabelových svazků do aut. Skončily daňové prázdniny a hurá směr Rumunsko. Jednak je málem položilo smluvní penále od Škoda Auto a taky Rumunsko samotné. Kluci co tam tu výrobu rozjížděli říkali, že Rumun přišel do práce v pondělí, v úterý, někteří dokonce i ve středu, ale ve čtvrtek už nemohli linku ani pustit, v pátek s tím už ani nikdo nepočítal. Nevím jak jsou na tom teď, tenkrát ten první měsíc rozhodně nestačil na to, aby pochopili, že pracovní týden má běžně i 5 dní. Jo jo, ona se ta levná pracovní síla může pěkně prodražit. Ještě dříve udělala podobný pokus místní Varta - linku odstěhovali do Indonésie. Než ji poprvé spustili byla zralá do šrotu - slaný vítr od moře na lukrativně levném místě byl přítulnější, než šetřílci čekali.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 6. 2017 20:14

Já jsem slyšel hrůzostrašné zkazky o kvalitě Nikonu 105/1.4, nakonec jsem vybral celkem slušný kus, skoro nepotřebuje korekci a není moc decentrovaný. Nikon mě s tím přesunem výroby do Thajska a Číny štve, koupit objektiv za 60 tisíc v kvalitě plasťáku z Číny je krádež za bílého dne. Nikon ztratil know-how a přestal být konkurenceschopný, přesun výroby někam jinam je jenom křeč.

Mimochodem, ta firma co přesunula výrobu kabelových svazků do Rumunska, to jsou naprostí zoufalci, protože kabelový svazek je inteligentní díl, asi i bezpečnostně relevantní, pokud se něco podělá, tak přijdou od výrobce regrese a oni se nedoplatí. Kamarádovi takhle vymršili svazek v novém BMW a museli mu vrátit peníze za celé nové auto, protože neuměli auto opravit v třicetidenní lhůtě, naštěstí se jinak nic nestalo.

Sony má zase problémy s vlhkostí a solí, vzít si A7rII k moři může být poukázka na problém, známé takhle odešla základní deska a u Sony jí vyhodili, já jsem tam měl Nikon u moře mockrát a v pohodě, stačilo očistit od písku. Trochu strach jsem měl v Indonésii, kde je ta vlhkost hodně nepříjemná, ale nakonec Nikon přežil bez návleku i foceni v pralese a nějaký déšť. Od Olympusu měla Micina nějaký ten model tough, ale bohužel nepřežil, protože ho pustila na zem s otevřenými dvířky a bylo hotovo. To byla ještě malá, teď už docela dlouho nic nezničila.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 25. 6. 2017 20:34

Lotrandor píše:zpetne reakce

rodri: montovny se stehuji kvuli danovym pobidkam, kvuli lidem nejspis ne. rozebrat kostku a postavit ji jinde neni az takovy problem, rumunsko je kousek.



Jasně. Ja svoji reakci smazal hned jak jsem zjistil, že jsem si tvůj příspěvěk špatně přečet a odpovídal na něco jinýho.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 25. 6. 2017 22:19

pemar : to si piš, že ošizený svazek je bezpečnostní průšvih, jednou platili strašlivou pokutu Volvu - díky přerušení vodiče nesepl airbag a vyhasl jeden život. V rámci úspor začali nakupovat levnější dráty které se snáze lámaly a už při výrobě porušené dráty napojovali i když ve všech smlouvách to měli zakotvené, že ne. A to už tenkrát, cca 20 let zpět svazky do dražších aut stály kolem 60k.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 26. 6. 2017 05:38

Kabely do automotiv se delaji v Sebranicich, tam jezdim pravidelne. Od te doby vim, ze japonci jsou jinej vesmir.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 26. 6. 2017 07:20

Ono není montovna jako montovna. Napríklad VW v Bratislave natlačil miliardy, sú tam najnovšie lakovne v rámci koncernu, obrovská výstavba. Nehovoriac o tom, že dane prakticky na SK neplatia, o iných aj nepovolených stimuloch od štátu ani nehovoriac. Fabrika je dlhodobo v prvej trojke v rámci koncernu a Q7 si nechávajú nemeckí manageri doviezť z BA.
Toto odlifrovať niekam do Rumunska je len sníček, alebo skôr nočná mora.
Ale parciálny dodávateľ tapacírungu to spakuje než by si povedal ein zwei, trošku viac bude riešiť logistiku ale ak sa mu to oplatí.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 26. 6. 2017 07:38

Jeste jsem si vzpomenul na jeden detail, ktery je asi dulezity. Uz asi pred 15 lety nam dali po sobe behem asi 3 let vypoved 3-4 obchodnici (byli u nas tak pul roku) a pri nejakym piti pri rozlucce rekli, ze hledaji "bonitnejsi obor". To jsem uplne nechapal a neresil. Pak jsem si zacal vsimat kdo kde dela, co a za kolik a nekdy tak pred 5 rokama jsem to asi castecne pochopil. Proste v nejakych firmach jsou prachy na mzdy a nekde ne. Znama se hlasila "do sklenaku" na financni analyticku, je to rozpoctovka, vsechno z fondu, mramor, nerez, sklo, vsude palmy a projektory za kilo a pri pohovoru ji rekli, ze dostane 25 a do roka ma 28. Cucela jak puk, delala pro americany asi za 60, do toho sklenaku chtela kvuli dojizdeni. Klidne by vzala o 10 min (stejne to projela na benzinu), ale takto spadla pod stul. No pak jedes do firmy v prumyslove zone za Znojmem, obchodni referent, volna pracovni doba, hodne retence, obcas akvizice, nastup 50. Auto dle vyberu do 650. Firma v papirovym domku. Ale bonitni obor, nejaka specializovana chemie, rozdeleny trh v Evrope mezi dve firmy, kartel. Dalsi kolegyne hledala, odesla a prodava tu sadru jak ji pijes pred CTckem. Smal jsem se, nez jsem videl cisla. Dalsi dela prumyslovy elektrocentraly, ma jenom vyucni list, ale proda rocne 20 dieslu po peti milionech a ma z toho procenta, lidi co mu to stavej jsou jeho znamy (nahazeli si lana), takze worker co dela rukama a vydela si mego rocne na OSVC. Proste neco je bonitni, neco ne. Te druhe strane rika kamarad "nalestena bida".

-- 26. 6. 2017 09:13 --

Sice jsem trvdil, ze jsem tam nic nevyfotil, ale toto mi prijde cisty.
Obrázek
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 26. 6. 2017 08:31

Radku, japonci jsou jiný vesmír a korejci jsou snad ještě víc mimo naše chápání. Ale je neuvěřitený, co dokážou vytvořita apod. Teď nemluvim o autech, ale třeba o víceméně veškeré fototechnice....

Každopádně já sem spokojený s německou firmou, neplatí ani špatně ani dobře, takový benchmark, možností rozvoje v rámci firmy je dost a až budu mít pocit, že mam málo, tak můžu vyrazit třeba do Německa za lepším. Ale popravdě s dvěma malýma dětma to teď neřeším. Uvidíme časem.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 26. 6. 2017 08:39

Copak vytvori. Rozhovor s manazerem japonsky firmy:
A) Videl jsem za firmou ze tam tak 50 lidi kouri a maji firemni monterky a cepicky, ma managment taky nejaky husty drescode?
B) Ani ne, proste chodime tak nejak normalne, nekdy sako, v patek ne
A) A zensky?
B) Zensky tady nejsou
A) Jak to, videl jsem je za halou
B) Jo, to jsou delnice, zensky nemame v managmentu, jenom jednu nacerno
A) ???
B) Zenska je min nez pes, nemuze byt v mangmentu, tu jednu sefucetni co tady s nama sedi, musime vzdycky kdyz prijedou z matky odlifrovat domu.
A) ???
B) To jsou japonci, me je to teda jedno, zenska jako chlap, ale chlap je chlap ze.

-- 26. 6. 2017 09:44 --

To s tim psem padlo. Ale jako replika jak to berou japonci. On to bral jako zadostiucineni proti tomu co se deje u nas v opacnem gardu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 6. 2017 09:09

Nejenom chlap, ale důležité je, jak dlouho je firmě, princip seniority, mladý s diplomem z Harvardu a zkušeností z Googlu a od GM mu jen podává papíry a nosí tašku.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 26. 6. 2017 09:30

Ja jsem byl asi tak do roku 2000 pro to, aby mladi meli zelenou, protoze ti stari RNDr, to bylo sileny, to byl umakart semddesatek. Uz asi tak 10 let si ale myslim, ze my seniori by jsme meli vsechno ridit a mit tu zdivocelou mladez po kontrolou!
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 26. 6. 2017 11:22

Radek71 píše:Sice jsem trvdil, ze jsem tam nic nevyfotil, ale toto mi prijde cisty.


by som ešte rezal vľavo a dole - inak pekná.
:-)
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 6. 2017 13:20

Tohle není u nás, spíše to bude někde na Slovensku, v Polsku nebo na Ukrajině. Podle toho člověka bych tipnul Polsko, ale tam není tolik sněhu. V Čechách je tolik sněhu na Šumavě, ale odtud to není, Šumavu znám, Beskydy to také nebudou, ale tam bych si takový obrázek dovedl představit.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků