Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod 25Paladin 26. 5. 2017 17:03

25Paladin píše:Teoretické výhody ma zatiaľ moc nezaujímajú... keby tie objektívy boli aj lacnejšie pri zachovaní kvality tak by bolo super. Samozrejme sa vyjadrujem k objektívom, ktoré mňa zaujímajú. A tie nie sú na bezzrkadlovách lacnejšie ako na zrkadlovkách (porovnávam ich samozrejme približne nakoľko niektoré ohniská nemajú presný eqivalent)
Ganec píše:Už sú. Aspoň Sigma 30/1.4 sa vyrába aj na DSLR aj na MILC. No a tá na MILC je lacnejšia.
Dokonca podľa DxO markuje (na podobných snímačoch) aj výkonnejšia.


Jedna lastovička leto nerobí ale píšeš že " Už sú" takže okrem tej SIGMY, ktoré ešte?

-- 26. 5. 2017 15:46 --

25Paladin píše:Samozrejme že čas strávený v tomto vlákne ma fotograficky nikam neposunie :)
Ganec píše:Mňa posúva. Napríklad vďaka foe-ho "vyrývaniu" som si vyskúšal pár typov fotenia, ktoré by som si inak nefotil.
(ale že niekto iný toto fórum nedokáže využiť vo svoj osobnostný rozvoj, je už jeho problém)


Som rád že ti toto fórum pomohlo. Mňa posúvajú rodinné fotenia, fotenia portrétov, resp. príležitostne svadieb.
To že by som si vyskúšal fotenie napr. pod vodou by mi asi aj tak v mojom smerovaný nedalo. Tak isto ako fotenie ping-pongu... ale je každého osobná vec ako sa posúva...

25Paladin píše:okrem zrkadlovky mám aj ten kompakt RX100 a to fotenie ním nie je úplne ono
Ganec píše:vieš o tom, že v podstate hovoríš podobné veci ako ja? (len v kontexte bezzrkadlovka - kompakt)
Vieš ten pocit aj nejako zdôvodniť? Lebo ja som ten svoj už zdôvodňoval:
- že kompakty ma zdržujú (napríklad kvôli vyzoomovaniu objektívu)
- podobne ako zrkadlovky (tie zase kvôli chimpovaniu)


Viem prečo nevyhovuje tak úplne mne. Je to hlavne kvôli ergonómii. Zo zrkadlovky som zvyknutý nefotiť na japonca a všetko vedieť rýchlo prestaviť tak mi to vyhovuje. Samozrejme nemusí každému. Inak ma vôbec nezdržuje s tým problémy nemám skôr ja zdržujem foťák, kým si premyslím čo a ako chcem fotiť :nenapadne
25Paladin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 26. 5. 2017 17:06

Kluci, bude to drahý jak kráva, ale nedá mi to - nesložíme se Gancovi na léčení? Už mně to jeho alter ego nebaví...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 26. 5. 2017 17:11

Léčení mu žádné nepomůže, jedině najmout uklízeče... 8-)
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 25Paladin 26. 5. 2017 17:59

25Paladin píše:Áno bol som uvedený do omylu.
Ganec píše:Akého omylu?
omyl: "neúmyselné urobenie niečoho nesprávneho"

Čo nesprávne si spravil na základe tohto omylu? :shock:
Viem len, že párkrát si ma krivo obvinil .. ale za to Olympus nemohol .. ale tí trollovia o ktorých som tu písal :-\
(ktorý zosmiešňujú moje výroky a tak neskúsení diskutéri získavajú pocit, že to čo tvrdia oni som naozaj povedal)


Prečo si ale tú webovú definiciu nedal celú?
"Omyl je neúmyselné urobenie niečoho nesprávneho, nesprávny názor, nesprávny úsudok, mýlka, pomýlenie sa"

A ja som spravil omyl keď som veril tebe alebo keď som veril Olympusu ohľadom 300/4. Jeden mi tvrdíte že je svetelný a druhú že nie. Takže aj jeden z Vás sa dopustil omylu ak nie klamstva, ale ktorý ? :hm

Pod otázka, kde presne som ťa krivo obvinil? Ďakujem

25Paladin píše:Bavíme sa v kontexte fototechniky takže sme v kontexte.
Ganec píše:Nie:
- keď sa bavíme o "600 mm EQ teleobjektíve", tak sa bavíme v kontexte teleobjektívov
(nie žiadnych "ultrazoomov", "crop módoch", "redukciách", ani fototechniky všeobecne)
- keď sa bavíme o HO, tiež sa bavíme len v určitom kontexte (nie fototechniky všeobecne)
=> no ale keď "jeden o koze a druhý o voze", tak je potom jasné, prečo v diskusiách nastáva toľko problémov :hm


Kontext teleobjektívou a kontext HO sú veľmi úzko prepojené a sú spojené v kontexte Fotografia v ktorom sa bavíme takže myslím že sme v kontexte. Keďže Olympus 300/4 a Nikkor 300/4 majú fyzicky rovnaké ohnisko. Čo si nijako nevyvrátil a zároveň si aj potvrdil že s adaptérom bude Nikkor produkovať rovnaký uhoľ záberu.

25Paladin píše:Chcel som poukázať nato že po nasadený Olympusu 300/4 nedostanem to isté čo po nasadený 600/4 na FF.
S tým dúfam súhlasíš, že?
Ganec píše:Súhlasím. Ale to ani nikto netvrdí (teda je omylom na to poukazovať), takže toto vôbec netreba riešiť... :eh
[/quote]

Som rád že so mnou súhlasíš. Mne sa tu jedná o to že keď sa chce Olympus porovnávať s FF tak toto už k hviezdičke neuvedie a nie každý si to uvedomí. To že nato poukazujem nie je omylom ale zámerom. Nezamieňaj si dojmy s pojmami. Ak pre teba nemá HO význam, to ešte neznamená že pre niekoho iného ho mať nemôže.

Ale aby bolo jasné podľa mňa je Olympus 300/4 skvelé sklo

-- 26. 5. 2017 19:00 --

Alešak píše:Léčení mu žádné nepomůže, jedině najmout uklízeče... 8-)


A čo tak ho naučiť fotiť? Nepoprosíme Dudiska? Keď bude viacej fotiť možno nebude toľko riešiť techniku ale si uvedomí že sú aj dôležitejšie veci hoc aj technika je dôležitá.

-- 26. 5. 2017 19:08 --

ltokar píše:Takze Ganec, ako to je ? Ako mozes porovnavat lacnu verziu pre MFT s ART verziou, ktora sa pre m4/3 ani nerobi ? Nevadi to tak trosku ? :)


To som si ani neuvedomil? Ganec, to akože skutočne si myslíš že tie 2 rady sú rovnocenné a to ART vlastne znamená určené pre DSLR?

-- 26. 5. 2017 19:15 --

Ganec píše:
omyl: "neúmyselné urobenie niečoho nesprávneho"

Nie:
- keď sa bavíme o "600 mm EQ teleobjektíve", tak sa bavíme v kontexte teleobjektívov
(nie žiadnych "ultrazoomov", "crop módoch", "redukciách", ani fototechniky všeobecne)
- keď sa bavíme o HO, tiež sa bavíme len v určitom kontexte (nie fototechniky všeobecne)
=> no ale keď "jeden o koze a druhý o voze", tak je potom jasné, prečo v diskusiách nastáva toľko problémov :hm


Inak toto je presne to čo si predstavujem pod pojmom vytrhanie z kontextu. Treba vnímať širšie súvislosti... Už len to že v definícii omylu nespomenul - NESPRAVNY NAZOR
25Paladin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 26. 5. 2017 18:25

Keď sem raz za deň vleziem, tak už sa tu začínam cítiť jak krovák na fakulte jadrovej fyziky.
Už fakt neviem cez tie citácie o čom točíte. Ale Gancovu hru ste zblajzli aj s navijakom.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 26. 5. 2017 18:49

bob222: ale nezblajzli, bavime sa :) .. mozno aj on, a je to fajn. Ak nie, tak sa neda nic robit a asi zacneme fotit. Ono totiz ak sa nehrame s Gancom a on s nami, potom zase budes citat len PL vs Puntik, alebo o topankach. A to asi nechces :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod al.vlado 26. 5. 2017 19:07

25Paladin píše:Ja budem za ešte väčšieho lajika :)

Čo je to prosím centrálna uzávierka?

Možno mal na mysli uzávierku medzinápravového diferenciálu pri pohone 4 x 4. :D :lol:
al.vlado
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 25Paladin 26. 5. 2017 19:31

Presne to som myslel! Čo je to?
25Paladin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 26. 5. 2017 20:26

Puntík píše:Bezzrcadlo - tišší expozice...


A závěrku Sony A7 první generace jste slyšeli? Jsem přišel s tříletou dcerou v nákupním centru ke klouzačce mezi ostatní rodiče a děti. Řekl jsem si udělám si fotku holčičky, mám bezzrcadlovku s ní jsem nenápadný. Stisknu spoušť a úplně všichni se na mě otočili s výrazem v tváři, co se to stalo.

Když už jsme u toho, tak zatím nejlepší (= pro mě nejpříjemnější) zvuk závěrky z toho co jsem měl Canon 6D.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 5. 2017 20:28

Puntík píše:Centrální závěrka je když.... :-) Je to závěrka, která je umístěna uvnitř objektivu, v místě vedle clony a je jí podobná, její lamely se ovšem úplně svírají, nepropouští světlo. Její výhoda je, že nevytváří žádné otřesy, osvit probíhá do plného formátu čipu (nelimituje čas pro blesk), nelze ji ale (bez dalšího) použít u výměnných objektivů a nedosahuje kratších časů, než cca 1/750 sec. :-)
Petr Luňák píše:Kdes prisel na to, ze centralni zaverka neumi kratsi cas nez 1/750??

Jde o typickou hodnotu, jakou je u štěrbiny cca 1/8000. Samozřejmě, že jdou i výš (i centrálky) ovšem ve středním cenovém segmentu spíš výjimečně, tedy pokud si člověk nejde zrovna třeba pro Hassel. Ale i ten má některé objektivy s centrálkou pomalejší.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 5. 2017 20:40

Mohla by nastat situace, ze si budeme priplacet nejen za svetelnost, ale i za rychlejsi centralni zaverku. A popularni manualni objektivy vselijakych tretich vyrobcu sice budou mit super svetelnost jako nyni, ale jelikoz nebudou umet vyrobit dostatecne rychlou centralni zaverku, tak bude svetelnost k nicemu. Budoucnost sice patri globalni elektronicke zaverce, ale stejne je to zajimavy.

-- 26. 5. 2017 21:40 --

sesty píše:
Puntík píše:Bezzrcadlo - tišší expozice...


A závěrku Sony A7 první generace jste slyšeli? Jsem přišel s tříletou dcerou v nákupním centru ke klouzačce mezi ostatní rodiče a děti. Řekl jsem si udělám si fotku holčičky, mám bezzrcadlovku s ní jsem nenápadný. Stisknu spoušť a úplně všichni se na mě otočili s výrazem v tváři, co se to stalo.

Když už jsme u toho, tak zatím nejlepší (= pro mě nejpříjemnější) zvuk závěrky z toho co jsem měl Canon 6D.


Nejen zvuk, ale i dost kope
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 26. 5. 2017 21:27

Puntík píše:Jde o typickou hodnotu, jakou je u štěrbiny cca 1/8000. Samozřejmě, že jdou i výš (i centrálky) ovšem ve středním cenovém segmentu spíš výjimečně, tedy pokud si člověk nejde zrovna třeba pro Hassel. Ale i ten má některé objektivy s centrálkou pomalejší.


Takze teda dosahuje kratsich casu, nez 1/750s? Nejdriv pises ze ne, ted zase pises, ze samozrejme ano. O zadnem cenovem segmentu si nepsal, tak jim ted neargumentuj.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 26. 5. 2017 21:39

Fuji umí u stovkové řady třeba časy do 1/4000s, ale je to omezené použitou clonou. Na plně otevřenou clonu f/2 tam funguje čas tuším do hranice 1/1000s
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 5. 2017 22:27

Nějak jsem zapomněl na přítomnost mělnického Jarmila, jinak bych o centrálkách vůbec nepsal. ;-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 27. 5. 2017 02:18

Dolgor píše:
Ganec píše:Čo konkrétne zobecňujem? ;-)
Ganec, ještě se ptej. Tvrdíš, že tě určitý obecný kategorie fotoaparátů (kompakt, dslr) zdržujou kvůli vlastnosti XY a zcela zanedbáváš, že stejný vlastnosti má i řada aparátů m4/3 a zároveň je nemá řada aparátů z prvních dvou kategorií
Takže ja zobecňujem, keď som napísal, že MNE nevyhovujú principiálne vlastnosti zrkadloviek a správanie (mojich) kompaktov, ktoré MŇA zdržujú, ale JA ich s PEN-om nemusím robiť :hm
(že keď píšem o zdržovaní, mal by som uviesť aj neštandardné vlastnosti foťákov, ktoré nemám/nepoužívam, ktoré tiež zdržujú)

Tak to si fakt neporozumieme, lebo pod slovom "zobecňovať" (= zovšeobecniť: urobenie všeobecne platným) si predstavujem niečo úplne iné.

-- 27. 5. 2017 03:34 --

25Paladin píše:
ltokar píše:Takze Ganec, ako to je ? Ako mozes porovnavat lacnu verziu pre MFT s ART verziou, ktora sa pre m4/3 ani nerobi ? Nevadi to tak trosku ? :)
To som si ani neuvedomil? Ganec, to akože skutočne si myslíš že tie 2 rady sú rovnocenné a to ART vlastne znamená určené pre DSLR?
Zase si sa nechal nalapať trollom!

V odkaze, ktorý som dal som vôbec neporovnával MFT verziu (je tam Sony E verzia):
Ganec píše: Sigma 30/1.4 sa vyrába aj na DSLR aj na MILC. No a tá na MILC je lacnejšia. Dokonca podľa DxO markuje (na podobných snímačoch) aj výkonnejšia.

Samozrejme že sú porovnateľné, keďže majú porovnateľný výkon (dokonca ten na Sony je vyšší, presne ako som napísal):
- Sigma 30mm F1.4 DC DN C Sony E (na A6000) => Sharpness 16 P-Mpix, DxOMark Score 29
- Sigma 30mm F1.4 DC HSM A Nikon (na A7100) => Sharpness 15 P-Mpix, DxOMark Score 26

Dávaj si na to pozor .. skús si niekedy aj preveriť to, čo tvrdia ostatní (nielen hľadať chyby na tom, čo som napísal ja) :eh

-- 27. 5. 2017 03:38 --

Mám takú otázku: ty ltokar-ovi ešte stále veríš? Po tom všetkom ako s tebou manipuluje? :shock:
(ja som si ho radšej dal do ignore listu, lebo s ním sa nedalo normálne jednať)

-- 27. 5. 2017 04:09 --

25Paladin píše:Pod otázka, kde presne som ťa krivo obvinil? Ďakujem
Napríklad:
25Paladin píše:Ganec si myslí že Olympus je vhodný pre každého
25Paladin píše:s Nikonom 300kou (nasadeným cez adaptér na Olympus) budem mať .. podla teba (450 EQ)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků