Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 24. 5. 2017 13:02

Puntík:
Ganec ma ohovaracsky nazyva klamarom a podvodnikom .. tak neviem , kto tu znasa osobne invektivy :D :D
Standu nazyva tiez nie moc lichotivymi privlastkami a znasa to tiez.
A aj teba nepriamo obvinil z diletanstva, alebo niecoho podobneho, kedze nemas FF :D .. a znasas to v pohode.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 5. 2017 13:03

Ganec píše:Obsahoval nejaký press release nevysvetliteľné a nevyvrátiteľné klamstvá?
(ako napríklad: "Pisu to asi po pate .. V mem videu slovo PLOCHA neznaznelo ani jednou" .. hoci vo výseku z videa je jasné, že naozaj zaznelo)


Imbecil opet vytrhava veci z kontextu.
Tohle je cast, kdy Ganec prisel s tim, ze velikost snimace = automaticky plocha a ze ja kdyz ve videu o crop faktoru rikam, ze je FF 2x vetsi nez 4/3, tak ze tim prej myslim plochu a ta ze pry 2x vetsi neni.
Ze slovo plocha zaznelo v uplne jinem kontextu Ganec nedokaze vstrebat. U nej to neni zamer, on to proste nevnima (mentalni disfunkce), stejne jako napriklad Puntik nevnima vypousteni podmetu/prisudku ve svych prispevcich.

-- 24. 5. 2017 14:07 --

Puntík píše:Community (angl) = obec, společenství osob, sounáležitost ap. .... :oboze


Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 24. 5. 2017 13:20

Ganec,o Canonu jsi psal všeobecně,ff jsi nezmínil ani náhodou,proto se to logicky vztahuje i na tvého brachu a na každého uživatele Canonu.Nejsem tak hloupý a na rozdíl od tebe nesrovnávám nesrovnatelné.
Naposledy upravil standavfr dne 24. 5. 2017 13:47, celkově upraveno 1
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 24. 5. 2017 13:21

ltokar píše:Puntík:
Ganec ma ohovaracsky nazyva klamarom a podvodnikom .. tak neviem , kto tu znasa osobne invektivy :D :D
Standu nazyva tiez nie moc lichotivymi privlastkami a znasa to tiez.
A aj teba nepriamo obvinil z diletanstva, alebo niecoho podobneho, kedze nemas FF :D .. a znasas to v pohode.

Snáším to v pohodě - a nejen od něj. Co o této problematice vím mi dovoluje rozlišit lidi, na jejichž názorech mi záleží. Ovšem Gance jako fackovacího panáka nepotřebuji. Je tu jiný, sám se nabízí. :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 24. 5. 2017 13:45

Cize to znamena, ze pokial ti zalezi na nazore niekoho, tak to neberies s kludom. Mne z toho ale vyplyva, ak mam byt konkretny , ze nazor Ganca ta nezaujima, nazor PL ale ano :D .. ci som to zle pochopil ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 24. 5. 2017 13:57

Nad názory lidí, co mají všech pět pohromadě, se vyplatí přemýšlet. Zbytek, pokud není dotěrný, ať si žije v pokoji.
Názory PL ? Zatím jsem nenarazil na žádný, který by mi byl přínosný, ostatní je jen hra s myší, co se ráda vnucuje. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 5. 2017 14:04

Puntík píše:Nad názory lidí, co mají všech pět pohromadě, se vyplatí přemýšlet. Zbytek, pokud není dotěrný, ať si žije v pokoji.
Názory PL ? Zatím jsem nenarazil na žádný, který by mi byl přínosný, ostatní je jen hra kočky s myší, co se ráda vnucuje. :-)

Zdravím


Dalsi z rady prispevku, jehoz autora bych tipoval max. na 12 let.

Zdavim.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 24. 5. 2017 14:28

standavfr píše:Ganec,o Canonu jsi psal všeobecně,ff jsi nezmínil ani náhodou,proto se to logicky vztahuje i na tvého brachu a na každého uživatele Canonu.Nejsem tak hloupý a na rozdíl od tebe nesrovnávám nesrovnatelné.
Najprv sa zamysli: keby si bol .. vedel by si o tom? :oops:
(alebo by si vykrikoval "Nejsem tak hloupý"? :twisted: )

Dám ti radu do života: skús pre budúcnosť najprv zacitovať, čo som naozaj napísal (namiesto neurčitého "jsi psal") .. po každom takom pokuse si vygoogli logický klam nazvaný "Doloženie vyplývajúceho" .. a odošli ten príspevok len vtedy, keď tomuto logickému klamu neodporuje. Ušetríme si tak kopu jalových rečí.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 24. 5. 2017 14:59

Se mi líbí, jak se citacema ohání jedinec, kterej se pak pod tíhou citací rozhodne okolí blokovat a zbytek pro sichr přehlížet. A co ty odpovědi, Ganče? Už se ti povedlo něco vygůůůůglit?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 24. 5. 2017 15:26

Ganec: ja som ti tu odcitoval spustu toho co si popisal /potom co si to pozadoval/ a nic. Bez reakcie, bez efektu. A odpoved nikde. A mas potom odvahu pozadovat to po inych ? :)

-- 24. 5. 2017 16:27 --

Pomozem ti trosku citaciami

Ganec píše:Lebo ja nepoznám "jednoduchšieho" fotografa ako si ty.

Osobny utok.
Ganec píše:lebo si sa nechal nalapať na nákup Canonu

Osobny utok.
Ganec píše:Teda: poznám jedného fotografa, ktorý je po mozgovej porážke 70% invalid, ale ten je zákazníkom Canonu.

Osobny utok na vlastnikov Canonu . /nie naozaj sa tu nebudes vykrucat, vsetci velmi dobre vieme , co tym naznacujes :)
Ganec píše:(kým som vás nespoznal, myslel som si, že to vedia všetci, ale po vašich reakciách sa zdá, že to vôbec nie je samozrejmé)

Osobny utok na ludi z fora.

-- 24. 5. 2017 16:29 --

Keby si fakt nezabaval polku tu pritomnych zucastnenych svojimi totalnymi hlodmi, tak uz len tieto styri odstavce by mohli znamena docasny BAN.
Rozmyslam , ale .. ze napriek zabave, by si ho dostat mohol na nejaky cas. Aby si sa spamatal :) V poslednom case totiz neustale nepriamo utocis na kazdeho, kto ti oponuje. Dosli ti argumenty, tak pouzivas toto.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 24. 5. 2017 15:50

ltokar píše:Ganec: ja som ti tu odcitoval spustu toho co si popisal /potom co si to pozadoval/ a nic. Bez reakcie, bez efektu. A odpoved nikde. A mas potom odvahu pozadovat to po inych ? :)

-- 24. 5. 2017 16:27 --

Pomozem ti trosku citaciami

Ganec píše:Lebo ja nepoznám "jednoduchšieho" fotografa ako si ty.

Osobny utok.
Ganec píše:lebo si sa nechal nalapať na nákup Canonu

Osobny utok.
Ganec píše:Teda: poznám jedného fotografa, ktorý je po mozgovej porážke 70% invalid, ale ten je zákazníkom Canonu.

Osobny utok na vlastnikov Canonu . /nie naozaj sa tu nebudes vykrucat, vsetci velmi dobre vieme , co tym naznacujes :)
Ganec píše:(kým som vás nespoznal, myslel som si, že to vedia všetci, ale po vašich reakciách sa zdá, že to vôbec nie je samozrejmé)

Osobny utok na ludi z fora.

-- 24. 5. 2017 16:29 --

Keby si fakt nezabaval polku tu pritomnych zucastnenych svojimi totalnymi hlodmi, tak uz len tieto styri odstavce by mohli znamena docasny BAN.
Rozmyslam , ale .. ze napriek zabave, by si ho dostat mohol na nejaky cas. Aby si sa spamatal :) V poslednom case totiz neustale nepriamo utocis na kazdeho, kto ti oponuje. Dosli ti argumenty, tak pouzivas toto.




Nevím,jestli nejsi na ignore tak to ocituju.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 24. 5. 2017 16:40

standavfr: odkáž ltokar-ovi, že keď za osobný útok považuje fakt, že že môj kamoš je po mozgovej porážke 70% invalid, tak by sa mal nad sebou vážne zamyslieť.

Toto sú osobné útoky:
.. a toto vyprodukoval len jeden jediný človek za jeden mesiac .. (ešte trošku štatistiky: dostal za to 16 poďakovaní)
=> a stále ešte nemá BAN..

A nabudúce sa spýtaj čo chceš vedieť. Na otázky trollov v ignore liste normálne neodpovedám (zareagujem len vtedy, kedy to uznám za prínosné), len na otázky ostatných.
Teda ak fakt chceš vedieť odpoveď na to, čo sa pýta, nestačí len zacitovať jeho príspevok, treba zopakovať jeho otázku.
(lebo takto to vôbec nevyzerá, že chceš nejakú odpoveď, len že si si chcel "kopnúť")
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 24. 5. 2017 16:56

Tak ono nazývat věci pravými jmény není od věci, že to nejsi schopnej rozdejchat je už tvoje věc, zoufalče. Nemluvě o tom, že když se ty "citace" rozkliknou, tak je vidět, jak to vlastně s těma útokama je ve skutečnosti - a upřímně, za vším si do poslední tečky stojím 8-) A co ten Google, ten furt nic?
edit: Ten ignore list ti asi moc nefunguje, že mne tak s láskou cituješ 8-D 8-)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 24. 5. 2017 17:19

Ganec píše:standavfr: odkáž ltokar-ovi, že keď za osobný útok považuje fakt, že že môj kamoš je po mozgovej porážke 70% invalid, tak by sa mal nad sebou vážne zamyslieť.

Ano, presne toto som chcel, aby si zareagoval /aj preto som pisal doplnujuci vyznam/. Som rad, ze si sa chytil do vlastnej pasce :-) Neveril som totiz PL, co o tebe napisal, napriek tomu, ze si parkrat znacne zneuzil co som pisal. Tak teraz uz verim :) .. kludne pokracuj dalej , ja totiz nepotrebujem odpoved na otazky , ktore som ti polozil. Viem, ze na ne odpovedat nemozes :D Mlcanie je ale tiez odpoved :-) a ignore list v tom naozaj nepomoze :mrgreen:

Odpoved na otazku inak je /kedze ty to napisat nechces/:

a) Nikon 300/f4 (alebo Pentax 300/f4) nasadeny na Olympus bude presne to iste ako Olympus 300/f4 a teda bude mozne fotit s 600 EQ rovnako, ako s originalnym Olympusom (samozrejme okrem AF, clony, ci stabilizacie, aspon pokial to bajonet neumozni). Teda Olympus 300/f4 rozhodne nie je najkompaktnejsi 300kovy teleobjektiv, nikdy nebol a nikdy nebude. A rovnako nie je 600kovy teleobjektiv, nebol a nikdy nebude. Olympus musi prist na inu fintu, ako to napisat :D /malo by to ist/
b) kvalita sportovych fotiek, ci uz technicka, alebo umelecka, alebo akakolvek ina, je v pripade landov-a rozhodne daleko nad tym, co si sem vlozil ty doteraz a s najvacsou pravdepodobnostou aj v buducnosti. Sportovy fotograf ani nie si , teda ani nemoze dojst k otazke o rebricku sportovych fotografov :) .. ako sa mylne domnievas.

-- 24. 5. 2017 18:34 --

Prispevok nemusite citovat, on si to Ganec celkom urcite precita :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 24. 5. 2017 19:28

Ešte sa vrátim k možnému dôvodu pomalej reakcii AF-C u D500:
Ganec píše:O citlivosti AF viem .. ale toto je iná situácia:
..
- ale "vypínanie AF" sa vypláca pri strate správne nasmerovaného AF bodu (čo je presne situácia, ktorú testoval PL)
=> vtedy sa foťák správa podľa predikcie a pokračuje v sledovaní akoby bolo nasmerované správne
kozakm píše:Teď jsi splácal dohromady několik věcí.
Pozrel som si D500 tips priamo od Nikonu (kapitola "Blocked Shot AF Response"):
http://nps.nikonimaging.com/technical_s ... _settings/
Podľa toho popisu to môže byť spôsobené ešte iným dôvodom, hoci v podstate stále platí to, čo som napísal.
Dôležité sú odtiaľ dve vety:
Lock-on applies only while the camera is focusing; to focus at a new distance without waiting for lock-on to end, re-initiate autofocus.

The camera will track and focus on objects at the same distance as the main subject.

No a čo tie vety znamenajú?
- "Lock-on" je možný len vtedy, keď foťák preostruje (teda snaží sa zaostriť na nejaký predmet)
- preostruje len na predmety, ktoré sú blízko foteného objektu (teda keby mal foťák zaostriť na pozadie, tak nepreostruje)
=> no a stromy na ktorých to PL testoval neboli moc blízko seba, čím mohli byť brané ako "pozadie" (na ktoré sa neostrí)

Už to dáva nejaký zmysel? ^^
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků