Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 23. 5. 2017 13:02

Ganec: ta redukcia nie je redukcia, je to proste nieco, co sluzi na to, aby bolo mozne objektiv nasadit na bajonet. Proste ked chcem 1/2" trubku nasadit na 3/4" trubku, pouzijem adapter na trubku. Takze kludne extrahuj od adaptera, ten bol spomenuty len preto, aby si zase nespekuloval s tym, ze Nikon nasadit nejde. Alebo si predstav, ze proste odsroubujem bajonet z toho Nikonu a nas-roubujem m4/3 bajonet.
Cize adapter / redukciu mame poriesenenu, venujme sa zakladnemu problemu. Co sa stane s objektivom Nikon 300/f4, ktory nasadime na m4/3 Olympus. Lebo si vobec neodpovedal :) .. bude to vo vysledku 300tka, alebo 600tka alebo nieco ine ? /pre istotu napisem aj to, ze obraz bude korektny, dostanes z toho objektivu co treba, optika je ok/
Naposledy upravil ltokar dne 23. 5. 2017 13:04, celkově upraveno 1
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 23. 5. 2017 13:03

Cena je bez debat silný argument (spolu s cenou objektivů).
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 23. 5. 2017 13:03

kozakm píše:Z jiného soudku.
Včera jsem se potkal s Tomášem Viktorou z Olympusu a na můj dotaz, zda u nich nevypukla po představení Sony A9 panika, odvětil, že ani náhodou. Ať bude Sony sebelepší, tak Olympus bude vždy lehčí a menší, což z nějakého důvodu Olympus považuje za tak zásadní výhodu, že na zbytku nezáleží.

Gance prosím nereagovat, nechce se mi to číst.

Tak to som potom spokojny a vysmiaty, kedze mam aj RX100III :D 8-D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 5. 2017 13:17

Ganec píše:
Petr Luňák píše:Nicmene mi neni jasne, co ma redukce spolecneho se samotnym objektivem
Bingo!
Keď sa povie "teleobjektív", tak si pod tým nikto nepredstavuje ani redukciu ani crop mód, ale len samotný objektív.


Vsak hej. To jsme ale zase na zacatku. Kdyz se nehraje ani na redukce, ani na crop, tak jak muze byt zuiko 300/4 nejkompaktnejsi 300mm teleobjektiv na svete, kdyz je Nikkor 300/4 mensi a lehci (a levnejsi + vykresli FF)?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 23. 5. 2017 13:28

Jeste chvilku a tuto slovni ekvilibristiku nad Gancem vyhrajete.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 23. 5. 2017 13:34

A jak je to teda se Speedboosterama, ty se počítat směj nebo to není adaptér? Když teda ten hires už je zavrženej jako zbytečnost?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 23. 5. 2017 13:38

Ten sa moze pocitat, lebo porovnavas Olympus s FF. Teda , je potom rovnaky, az lepsi /ten Olympus/. Ganec to pisal. Opacne to nemozes robit, lebo to nejde.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 23. 5. 2017 14:03

Protože byste tam museli dát aspoň tři hvězdičky:

nejkompaktnější "300mm*** objektiv"

*** ke dni 23.května 2017 objektiv, který není dlouhý 300mm, jak si většina neinformovaných oprávněně myslí v kategorii "všechno kromě m.Zuiko, které jsou kategorií samy o sobě", který po připojení k redukci lze nasadit na tělo, které oficiálně dělá z 300mm, které nejsou 300mm, 600mm, které nejsou 600mm, ale jinak.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 5. 2017 14:08

Radek71 píše:To muze usetrit dost casu ten ignore list. Protoze kdyz tam strcim treba boba, tak na neho nemusim reagovat. Jinak bych totiz musel.
Naozaj to šetrí čas (hoci ak si chcem pozrieť príspevky trollov, tak si ich musím rozkliknúť a to chvíľku trvá).

No ale nie je to tak, že by som bez nich musel odpovedať a teraz nemusím .. človek má slobodnú vôľu a tak si vždy môže vybrať .. ale provokovalo by ma to.
Pozri čo vidím: http://www.gancovky.sk/obrazky/digiaren ... rollov.png
A môžeš si to porovnať s tým čo vidíš ty: viewtopic.php?f=1902&t=1179831&st=0&sk=t&sd=a&start=33780

Po ignorovaní príspevkov od tých troch sa pekne ukázalo, že:
- vôbec tam tie ich príspevky nechýbajú
=> zostala len normálna diskusia
- nikto ich názory vtedy nepodporil
=> teda nikto sa ich citáciou nedožaduje odpovedí na otázky čo napísali
- keď na ich príspevky niekto reagoval, tak len s nesúhlasom
=> slovami "Prosím, 300mm už né. Koho to ještě baví?" a "Mě přijdou ty urážky už trapné a nudné od všech"
- zostávajú už len normálne príspevky :tleskani

No a keď si pozrieš ich posledné príspevky .. zostali už len nezmyselné otázky na tvrdenia, ktoré si sami vymysleli:
- nezmyselná otázka: "jak muze byt zuiko 300/4 nejkompaktnejsi 300mm teleobjektiv na svete"
=> je otázka vytvorená z jeho vlastného tvrdenia (keďže Olympus napísal niečo iné)
- klamlivá výčitka: "si vobec neodpovedal"
=> takéto niečo normálny človek po priamej odpovedi nenapíše
- typické ohováranie: "Ganec to pisal"
=> nakoľko u takýchto vyjadrení nikdy nebýva uvedená citácia, je u týchto troch (a podobných) vysoká pravdepodobnosť, že sa jedná o podvod a ohováraný nikdy nič takého nenapísal

.. no a na takéto trolloviny sa neodpovedá :pozor .. takže ignore listom vlastne ani nič podstatné neprichádzam...
Naposledy upravil Ganec dne 23. 5. 2017 14:13, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 23. 5. 2017 14:12

kozakm píše: Ať bude Sony sebelepší, tak Olympus bude vždy lehčí a menší, což z nějakého důvodu Olympus považuje za tak zásadní výhodu, že na zbytku nezáleží.


No za mě bude Olympus hlavně levnjěší a má šanci oslovit i nějakou část "masového trhu". Sony to s těma cenama jede už moc vysoko a zatim mi tam chybí taková ta komunikace ve stylu "jasně, že jednou budete mít A9, ale zatím na něj nemáte, tak kupte aspoň a6x000". Prostě mi u Sony ty světy přijdou uplně odělený. U Canonu je ten přechod takový samozřejmý.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod BigglesO27 23. 5. 2017 14:37

Tak Sony není jen A9, takže ty ceny ve finále od Olyka zas tak daleko nejsou (A7, A7II), co chybí jsou levnější FE skla, třeba nějakej plasťáček teleobjektiv.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 23. 5. 2017 14:45

Na mě to tak nepůsobí. Jasně, je to jejich nový high tech výstřelek, který se tváří "profi", tak si za to řeknou sebevědomou cenu. S rychlostí, jakou Sony chrlí nové těla a technologie se to ale relativně brzy dostane adekvátně okleštěné i do nižších řad. Takový A7 je sice starý kousek, ale ukazuje kam až ceny full frame můžou klesnout (i při drahém euru). Technologie z A9 nebudou stát takový ranec věčně.
Zaslechl jsem nějaké zvěsti, že Sigma už (konečně) dělá první objektivy pro Sony. Snad by to měl být nějaký zoom. Samyang už taky nějaké použitelné kousky představil. Tenhle formát má budoucnost a asi žádný 3rd party výrobce si nenechá utéct tenhle trh.
Oly s těma současnýma cenama asi nepřesvědčí masový trh, za některé objektivy mi to přijde vysloveně přestřelené. A jak sleví ty přestřelené objektivy na poloviční cenu, za kterou by to bylo zajímavé, tak to asi zase pro ně nebude takové terno.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 5. 2017 14:54

Ako prvá by mala byť pevná 35-ka:
http://www.sonyalpharumors.com/sr3-trus ... ast-prime/
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 23. 5. 2017 15:04

Koukám, že Ganec nechápe rozdíl mezi adaptérem a redukcí. To bude zase gůglování a špekulování nad vlastní definicí něčeho, co ani nedržel v pazourech.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 23. 5. 2017 15:14

Ja jsem takovy mediator koukam. To obycejne nebyvam. Pekny to tady je.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků