Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 3. 2017 08:27

To celkom zamrzi. Panasonic je mi celkom sympaticky a aj ked by som medzi Olympusom a Panasonicom vahal, dost im fandim. Mimo ineho robia asi v ramci CSC asi najpouzitelnejsie gripy.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 25. 3. 2017 08:49

Misia splnená :-)
Ganec spal na gauči a dnes bude off
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 25. 3. 2017 10:20

Fidko píše:To celkom zamrzi. Panasonic je mi celkom sympaticky a aj ked by som medzi Olympusom a Panasonicom vahal, dost im fandim. Mimo ineho robia asi v ramci CSC asi najpouzitelnejsie gripy.


Bohužial zmenšujúci sa trh bude znamenať existenciu minima výrobcov s exkluzívnymi cenami.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 25. 3. 2017 10:31

Kdyby zmizel z trhu Olympus tak mně to nechá chladným (slzu bych uronil pro jejich kinofilmové skvosty) ale Panasonic to je jiné kafe, to co předvedli na poli videa je bomba.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 25. 3. 2017 16:06

Tak sem si dneska prosel se psy klasickou trasu Sazavskym udolim kolem Medniku a teda Olympusy nikde.A na tech 25km vsude jen mobily nebo Canon zrcadlovky. Pristi tyden beru syna na Krivoklatsko, tak uvidme, co tam.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 25. 3. 2017 17:05

Musíš prísť do Bratislavy. Šanca že stretneš mňa alebo Ganca s olympusom je 1:250 000, to je lepšie ako na športke. :)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PavlinaH 25. 3. 2017 17:40

Pemare, zprávy z takových zdrojů bych vůbec nebrala vážně. Panasonic žádnou takovou oficiální zprávu nevydal. A bylo by to více než divné tohle uvěřejňovat krátce po uvedení nové vlajkové lodi GH5. Tohle vyloženě vypadá, že to šíří někdo, kdo Panasonicu nepřeje.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 25. 3. 2017 17:47

reign píše:Kdyby zmizel z trhu Olympus tak mně to nechá chladným (slzu bych uronil pro jejich kinofilmové skvosty) ale Panasonic to je jiné kafe, to co předvedli na poli videa je bomba.

Tak já to beru jinak, podle mě právě to, že dvě firmy dělají na jednom systému je dobře. Dám ti příklad, Jpeg z panasu byl vždycky dost naprd, ale u G80 je dost jinde, když jsem hodil jpegy do stejného rance s OMD 1 MKII, tak na stejném nastavení to bylo dost podobné. Olyk pro změnu hodně zamakal na videu a protože vím jaký postoj k tomu měli před pár lety, je otázkou, jestli by dnes byla ta kvalita tam kde je, kdyby byl na systém sami.
Jpeg zatím používám, protože očekávám novou verzi DXO což je u mě primární soft na konverzi. Tak snad to v dubnu uvolní.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavlinaH 25. 3. 2017 17:58

Máš pravdu, G80 je hodně vymakaná. Video z ní je bomba. Zkoušela jsem ji a jsem velmi mile překvapená. Zamakali i na stabilizaci a tato pětiosá u G80 je srovnatelná s tím, co má Oly u předchozích modelů. Není vůbec problém např. s Panasonicem 15 mm f 1,7 udržet 1/5s a snímky jsou krásně ostré. G80 mne také zaujala, jak skvěle funguje AF C. Za tu cenu fakt dobrá mašina.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 25. 3. 2017 18:27

Grimjaur : no, s tím jpegem máš recht, celkově Panasonic nějak ty barvy poladil. Asi si vzpomeneš jak jsi mi tady pár let zpět radil s barevnými profily pro G5 do Lightroomu a stejně to nebylo úplně ono. Teď jsem měl pár dní tu čest s LX100 a barvy default bez výtky, vlastně výkon snímače se taky hodně posunul. No a to video je prostě lahůdka, ty detaily...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 25. 3. 2017 19:21

Asi tak, v podstatě je mi fuk jestli fotím G80 nebo OMD 1 MKII, rozdíl 16 nebo 20 megapixelů není až takový aby to člověk musel řešit. Jo na tu patálii s profilem si ještě pamatuju. Mám doma ještě starou G3, prodávat ji nemá cenu a tak jsem do ni jen poladil hack a je z ní doplňková kamera. Zatím.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 3. 2017 19:49

Predstava, ze ty ponozky, trcici z larysy na kavalci jsou Gance me vibruje chlupama v nosu. Jo a dnes jsem byl s fotakem ve meste na takove akci a vyfotil jsem 3 fotky. Mobilem. A to jsem mel ten fotak na prsach.
Obrázek
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 26. 3. 2017 08:37

Ta Bratislava me uplne na vylet nelaka, to spis Beskydy tim smerem a nebo pak az Tatry. Ty nebyt z Prahy tak daleko, tak sem tam daleko castejc. Le vzdycky nakonec vyrazim do Rakouska...

Btw. Vcera sem si zase rikal, ze na to tahani na vylety a par fotek z cesty klidne vezmu PEN, at netaham zbytecne fullfrejm. Hlavne kdyz jdu se synem a fotaku hrozi zvysene riziko.Ale proste zasadni problem - sirokac (max do 28mm ekv.), kde se da spon trochu oddelit popredi od pozadi, aby to nemelo look jako f8 z mobilu. Tady cekam radu od Pavliny, jak to mam jako vyresit.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod tom384 26. 3. 2017 09:28

Jeste bych se vratil k clanku ktery tu Ganec postoval pred nejakou dobou. Je to clanek o prodejich DF v Japonsku.

http://www.mirrorlessrumors.com/sold-cameras-month-february-japan/

Ganec s tohoto clanku odvodil, ze ASP-C segment zrcadlovek konci. Ja bych byl jeste odvaznejsi a pronesl uvahu:

1) Cokoliv entry level s vymennym objektivem konci (at uz je to se zrcatkem nebo bez), protoze v zebricku uplne chybi PENy a jina levna bezzrcatka. Jsou nahrazeny kompakty.
2) FF se zacina prosazovat i v amaterske tride a nahrazuje 7D a D500.

Takze z meho pohledu to ty bezzrcadlovky nestihly a drive nez stacily neco nahradit, tak byly samy nahrazeny kompakty a telefony, alspon v kategorii kde se vetsina APS-C zrcadlovek prodava.
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 3. 2017 10:14

Olympus PEN váží okolo 325 g a fotí se s ním jako s mobilem, Olympus OM-D bude vážit cca o 100g více, ale aspoň bude mít hledáček. Sony A7rII váží už přes 600 gramů, Canon 5D Mark IV okolo 800g. Ze zdravotních důvodů řeším hmotnost fototechniky více, než ostatní, ale rozdíl mezi Sony A7r a Canonem bych vůbec neřešil.

D500 má podle mne problém s cenou. Mnoho lidí by si D500 koupilo, ale ten nárůst ceny nejsou ochotni akceptovat. To se ale podle týká i třeba přechodu z A7rI na A7rII, z mého pohledu je to facelift s dvojnásobnou cenou proti původnímu modelu, přepálené ceny mají i mnohé nové objektivy od Nikonu, za tyhle ceny jim to ani loajální zákazníci nekupují.

Jinak trh s fotoaparáty je v takové krizi, že to nemá žádné normální řešení. Na vývoj nejsou peníze, nabídka stagnuje a o současné produkty klesá zájem. Firmy se budou muset po zákaznících poohlídnout jinde, budou dělat produkty pro lékaře, myslivce nebo armádu a na svoje dlouholeté zákazníky jim nezbudou zdroje, navíc schopní marketéři a obchodníci utečou do jiných odvětví, pokud to už neudělali.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků