Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 2. 2017 19:12

Ja koupil prvni intel 386sx a pak asi 10x znovu nastupce a nikdy AMD a nikdy jsem nikoho kdo mel AMD nevidel, to bylo jenom v Emerice, ne?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 24. 2. 2017 19:28

Dolgor: bitvy zuří jinde, třeba diiit.
Pemar: jde o cenu za výkon na jádro. vypadá to, ze AMD je na poloviční ceně za 1800X. Testy už pravé jsou o mc výkonu nikdo nepochybuje. Sc výkon zůstane na straně Intelu, ale to tobě muže byt jedno, GTA nehrajes.

Fór: souhlasím s itokarem, bude to W7ckama
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 24. 2. 2017 19:34

A co na tom, kruci, furt pouštíte? Nebo se furt bavíme v kontextu Lightroom a nějaké virtuálky?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 24. 2. 2017 19:39

Na přelomu a začátkem 3. tisíciletí jsem znal dost studentů informatiky, z nich měl AMD každej druhej.

Možná se na celej Ryzen vykašlu, protože Radkovi závidím nový kolo. Moje GT po 30 tisících už žádnou parádu nedělá, rám je jenom z nějaký slitiny a odřený, kde se dá, nikdo už ho neobdivuje a nejvíc ti, kteří tomu rozumí. ...No ale zase je to kus spolehlivého HW, na to, co zažívá, měním jen gumy, řetěz a občas osmikolečko a loni jsem zrušil 11 let starý přední přesmykač, to mě překvapilo.

-- 24. 2. 2017 19:42 --

Když si vzpomenu na prvního horala za vysvědčení, na kterým jsem měl osmu z ráfku hned první rok a pak každýho půl roku znova ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Obšák 24. 2. 2017 19:56

Kolo je nejlepší, už se na něj těším. Jenom mi to těšení se kazí to, že jsem si před měsícem na lyžích vyhodil rameno (dokonce 2x, poprvé při pádu a pak o 5 minut později na parkovišti) a to jsem ani nejel těch 120km/h, co jezdí Micina :D Budu muset být opatrnej a jezdit spíš po asfaltu :-]
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 24. 2. 2017 20:26

Itokar: tohle aspoň podle nadpisu vypadá hodně dobře:
How to set the Windows network timeout for physically disconnected mapped drive?
Jestli to díky tomu vyřeším, tak si snad dám Tvou fotku nad postel :D :D
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 2. 2017 20:28

Ja mam 61 velikost s velkejma kolama, kdyz jsem na to sedl, vzpomenul jsem si na brigadu, mel jsem z toho rozhled jak z multikary, de facto sedim vysoko jako kdybych jel na koni.
Naposledy upravil Radek71 dne 24. 2. 2017 20:31, celkově upraveno 1
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 24. 2. 2017 20:29

Ja si zase loni poridil kolobezku, na kole sem do prace jezdil furt, tak to chtelo zmenu.... No pristi tyden mam v planu zase vyrazit.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 24. 2. 2017 20:31

Nemohu říci, že by mne na starém desktopu něco omezovalo, několikrát jsem to vysvětloval při diskusi ohledně Capture-NX a Lightroomu, výpočetní rychlost byla dostatečná a grafický výkon taktéž.

Nový desktop jsem přikoupil hlavně proto, že jsem se nechtěl dělit s manželkou a dětmi, pro jejichž aplikace byl ten výkon ještě více předimenzovaný.Nový má rychlejší renderování grafiky, dají se na něm hrát hry ve vysokém rozlišení, u fotografických aplikací jsem zaznamenal výrazně rychlejší a čtení fotek ukládání fotek. Přetaktování na něco pod 5 GHz šlape bez problémů, předchozí sestava běžela na nižší frekvenci a byla lépe chlazená, tu současnou jsem už krátkodobě zahřál přes handbrake i na 100 stupňů Celsia, stará sestava se Skylake byla účinněji chlazená, ale zřetelně pomalejší.

Kolo zatím nemám, neboť se na něm musí šlapat. Viděl jsem moc pěkné elektrokolo, zkoušel jsem ho, ale bolel mně z něj řiť.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 2. 2017 20:32

Abych mohl jezdit do prace na kole, tak bych musel mit dve auta :-( Jednou jsem to zkusil a za mesic jsem asi 5x musel do prace pro auto, nebo domu pro auto.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 2. 2017 20:48

To vyřeší autonomní auta, prostě si ho zavoláš.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 24. 2. 2017 21:09

MT: většinou virtualky
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 24. 2. 2017 21:12

Procák starý Core i5 2500K, 16GB ramka, Dva SSD 240 a další na dvě TB na plotně. Grafika GTX 780 vystřídala GTX 470. Stříhám už rok 4K video, na foto DXO, fotokrám a Lightroom. Nějak nevidím, že by mi něco šlo těžce a zdlouhavě. Bedřich pod stolem mě fakt neomezuje. Macka mám zhruba stejně starého, na slabším železe a furt fičí jak turbomyšák. Troufám si říct, že nějakou dobu nebudu řešit výměnu. Ostatně ten interval výměny se pořád prodlužuje. Dříve jsme měnil desku i procák a grafiku snad furt.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 24. 2. 2017 23:12

ForeignerOnEarth píše:Mně slouží i7-3820-ka přepínaná dle potřeby na 4,2 GHz už od roku 2013 a nějak mě s 16GB RAM a systémovým SSD-čkem nebrzdí. Noctua a další 4 vrtulky to uchladí i bez randálu.
Ale nejvíce mě štve to, že nemůžu stále zjistit, co způsobuje záseky při procházení adresářů.
Ja sa teraz cítim trošku trápne .. mám AMD FX-6300 (6-jadrový procesor na 3.5 GHx) + 4GB RAM.
V poslednej dobe som pridal len 128GB SSD na systém a najlacnejšiu grafiickú kartu kvôli HDMI (doska mala len DVI).
Jediné, čo ma spomaľovalo boli harddisky (2TB + 360GB starinka so starými dátami), ktoré keď sa rozbiehali, tak som to na výkone cítil (a počul). Vypol som šetrenie energie (aby sa po minúte nečinnosti nevypínali) a už nezdržujú ;-)

S chladičom som to asi nejako prehnal (dal som nejaký nízkootáčkový, nech neruší): občas pri zapnutí sa mi vypíše hláška, že chladič sa netočí a musím stlačiť F11.

Na firemnom notebooku (tiež má asi len 4GB RAM, hoci Intel) som ako jediný tunning dodal 32GB flashku ako readycache.
(nejako to fachčí .. hoci kolegovia sa sťažujú na pomalosť, ja zatiaľ nemám na čo)

Oni sa tie bottlenecky asi fakt dajú nejako odstrániť...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 2. 2017 01:09

Ganec: takže co se týče compů, jsi vlastně takovej zrcadlovkář :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků