Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 22. 1. 2017 21:18

Pemar: Ten autobus na Spindlerovku je nahodou celkem v pohode, pokud nejedes ranni nebo vecerni spicku. A je z nej i pekny vyhled. Parkrat jsem s nim jel, kdyz jsme to prehnali mi nebo pocasi a byly jsme ve stavu, ze dolu uz jsme fakt pesky nechteli. A navic si v nem clovek obvykle dobre pokeca. Beru to jako takovou atrakci. Jinak posledni jizda byla, kdyz nas nad Spindlerovkou chytila na podzim z niceho nic vanice a mi zjistili po asi 2km neseni kocarku po kamenech do kopce smer Labska (bydleli jsme na Prazsky)|, ze to nedame a makali jsme i s kocarem na posledni bus... Nemci nechapali, co to jako nastoupilo (cast nas potkala jak neseme kocar, kdyz sli z kopce na Spindlerovku), typek z horsky s lesakem se nam smali, ze to budou vypravet manzelce. Proste samy lepsi vzpominky na tenhle bus :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Allien driver 22. 1. 2017 22:11

kozakm píše:Tak já proseděl neděli u pc, ale mám konečně hotové fotky z Dakaru...7

Ganec, tak to by tiež mohla byť čelendžovka, nie? :D
Ja mám nejakú kolorovku spred pár rokov a čo myslíte, možno aspoň tou oblohou by som sa mohol porovnať s MK, nie?
Uff, že som si dovolil sa porovnávať, hmm tak teraz asi dostanem "villágos" :D
Ganec, tak čo, skúsiš aj ty porovnať sa, alebo len ostaneš technický zdatný fotič-nefotograf?

DSCF6827_C1_2 (2).jpg
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 22. 1. 2017 22:19

:)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 22. 1. 2017 22:19

zbynek.hromek píše:Třeba je možné fotit portréty i Olympusem http://varivchenko.com/blog/

A nejen portréty viz..(taky Olymp, M1)

-- 22. 1. 2017 23:24 --

Allien driver píše:........Ganec, tak čo, skúsiš aj ty porovnať sa, alebo len ostaneš technický zdatný fotič-nefotograf...

Nemyslím, že zdatný nefotograf je tu jen Ganec :) , bude jich tu víc :) :)
Přílohy
P5150430B.jpg
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 22. 1. 2017 23:07

...Aspoň přibližně k tématu. Nevím, jestli jste si všimli, ale jdou zvěsti, že Canon 6D II dostane ještě mirrorless brášku. Stejný senzor, podobný výkon a funkce a cena do 2000 USD. Nejspíš koncem roku. Canon se svým APS-C bezzrcátkem M5 prý docela zavařil Sony A6xxx řadě na japonském trhu. Jsem zvědavý, co udělá tohle s A7kami.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 23. 1. 2017 05:24

Máme rok do revoluce a já odjíždím na rychlou dovolenou do Izraele, každý insider tip na focení vítán.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Makoš 23. 1. 2017 08:12

Poušt v Mitzpe Ramon. a kde všude budeš ... ? Avdad. Ultraortodoxní část Jeruzeléma Mea Shearim - ale občas na šutr ...
Makoš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AwwA 23. 1. 2017 08:44

Dolgor píše:...Aspoň přibližně k tématu. Nevím, jestli jste si všimli, ale jdou zvěsti, že Canon 6D II dostane ještě mirrorless brášku. Stejný senzor, podobný výkon a funkce a cena do 2000 USD. Nejspíš koncem roku. Canon se svým APS-C bezzrcátkem M5 prý docela zavařil Sony A6xxx řadě na japonském trhu. Jsem zvědavý, co udělá tohle s A7kami.


Protoze je Canon v Japonsku bran podobne jako v CR SkodaAuto.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 1. 2017 09:02

SONY nie ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 23. 1. 2017 09:10

Japonský trh bol vždy špecifický. Úspech tam mali napríklad tie farebné bezzrcátka pentax, čo inak dosť prepadli...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 23. 1. 2017 09:12

Sony maji japonci taky jako narodni firmu - mozna vic jak Canon vzhledem k siri portfolia.

Kazdopadne me ze vseho nejvic zajima, co bude delat Canon s bajonetem a pripadnou zoetbou kompatibikitou s EF skly. Jestli hodi EF za hlavu a zacne s necim novym optimalizovanym na bezzrcatka (plus adapter jako Sony) a nebo pojede dal EF s plnou kompatibilitou (a tlustsimi tely).

No od Sony kvuli tomu prechazet nebudu a 6D menit neplanuju. Tak spis jen ze zvedavosti.

-- 23. 1. 2017 10:15 --

bob222 píše:Japonský trh bol vždy špecifický. Úspech tam mali napríklad tie farebné bezzrcátka pentax, čo inak dosť prepadli...


Tak ono obecne japonsko je dost specificky - lidi jsou tam ve mestech totalne zniceny praci a kdyz maji chvilku, tak si to chteji uzit. Takze tam jedou podobny ulety jako sileny barvy elektroniky a obleceni. Lidi chodi na kopec za mestem obleceny jak horolezci (protoze se na hory nedostanou, tak aspon neco). Ve meste potkas lidi prevleceny za nejaky manga postavicky.... Takze barevy Pentax presne zapada.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lotrandor 29. 1. 2017 09:51

bump
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 29. 1. 2017 10:51

ring volný !!! :D

bob222: na titulku zavítám sporadicky, do diskusí na ní ještě méně, ale ten idiot patří do ústavu, nechápu tu politiku, IP adresa by snad mohla jít blokovat, jasně že by zde ubylo tím pádem pár nicků - přesně jak psal PL.

(rekce z vlákna o plánovaném utrácení)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 29. 1. 2017 11:47

dadajax píše:Konečně došlo na můj rok :D

Po dlouhé době jsem taky sepsal nějaký článek. Něco podobného jsem psal už před lety, ale tentokrát jsem to trochu rozepsal, abych mohl lidem posílat odkaz, až se budou zase ptát jaký objektiv koupit na focení lidí. Tak kdybyste tam našli nějaké nesrovnalosti, nebo jsem tam nepopsal něco dost srozumitelně, budu rád za zpětnou vazbu ať to můžu případně ještě poupravit :) http://www.fototipy.cz/2017/01/22/pruvo ... di-obecne/

tak nejak náhodou pri úptavách som narazil na 2 kde sa tá perspektíva pekne ukáže.. (fotky boli prvoplánové a tiež 1 krát ako enviro portrét s 35mm ohniskom - tak ma šetrite :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 1. 2017 12:43

Ty Dadajaxi, ta druha fotka odspoda, to nevypada na znaminko.
Obrázek
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků