Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod zbynek.hromek 8. 12. 2016 13:38

I já Olympusem fotím a musím přiznat, že uvažuji o změně po oznámení posledního modelu od Nikona:

http://thechocolateworkshop.co.uk/choco ... ge-camera/
zbynek.hromek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 8. 12. 2016 13:52

bob222 píše:Pavle myslím, že aj u panasonicu sa dajú nájsť pekné kúsky. 12-32 alebo nová 12-60 sú zaujímavé cestovné sklíčka...

Ale ano, znám, třeba 12-32 jsem pře pár dny prodal :). Jeden čas jsem měl asi 15-17 skel....Já bych to chtěl ale i mít hezký :) , něco jako sadu angličáků supersport, všechno v tlumeně zelené barvě...jeden styl.

-- 8. 12. 2016 14:53 --

zbynek.hromek píše:I já Olympusem fotím a musím přiznat, že uvažuji o změně po oznámení posledního modelu od Nikona:

http://thechocolateworkshop.co.uk/choco ... ge-camera/


No, já asi zůstanu u Lindy. 70-90%. To ještě zvládnu.

A ještě bych chtěl podotknout že Olympus má nedostatečné popruhy, na M1 jsem si musel koupit nějaký s bublinami ( air cel ? ) jinak mě bolelo za krkem a k penu si snad budu muset nějaký kožený vintage nechat udělat na míru, ten přibalený není dost nóbl.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 8. 12. 2016 14:29

Ja skôr pozerám na rozumnú kvalitu na opačnej strane finančnej krivky, preto panák.
Nie som finančne na tom zle, ale mám bežne 2-3 systémy naraz.
A povedzme si úprimne, vysoliť za AKÉKOĽVEK sklo na m4/3 viac ako 1000 euro beriem ako čisté šialenstvo.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 8. 12. 2016 14:53

Mnohem, mnohem větší šílenství je dát za hodinky 0,7 mega, nebo celý život kouřit..a mohl bych pokračovat, koupit si škodovku (auto, né továrnu), bydlet v bytovce v přízemí, pracovat ve státní správě, dívat se každý den na televizi, absolvovat "masovou" dovolenou, živit se průměrnou fotografií atd...
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 8. 12. 2016 15:34

Jeste ve vyctu chybi socialni site. :-)
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 8. 12. 2016 16:14

A tie internety... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chel 8. 12. 2016 16:18

Pavel Breit píše:Mnohem, mnohem větší šílenství je dát za hodinky 0,7 mega, nebo celý život kouřit..a mohl bych pokračovat, koupit si škodovku (auto, né továrnu), bydlet v bytovce v přízemí, pracovat ve státní správě, dívat se každý den na televizi, absolvovat "masovou" dovolenou, živit se průměrnou fotografií atd...

tohle mi hned udelalo hezci den, diky, dobre jsem se nasmal :-D
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 12. 2016 07:51

Ganec píše:Myslíš, že tu s ním nikto iný nedokáže vydržať - len ja - tak musí diskutovať len o m4/3?
(potom tu ešte vyrýva do Puntíka, ale to už nie je o foťákoch)

O čom inom ako CaNikone by som v tejto diskusii (o bezzrkadlovkách a APS-C zrkadlovkách) mal písať?
Zrkadlovky už vyrába len Canon, Nikon a Pentax. No Pentax má minimálne predaje (ktoré v porovnaní s CaNikonom nestoja za zmienku). Toto skús vysvetliť .. prečo podľa teba "oň nie je veľký záujem"? :hm

-- 8. 12. 2016 08:37 --

Skús sa len zamyslieť. Pentax nemá malý snímač. No ale s Olympusom má (okrem predajov) "spoločnú" aj stabilizáciu snímača:
- čo ale znamená vyššie výrobné náklady na telo
- a nemožnosť vypýtať si prachy navyše za stabilizáciu objektívov
CaNikon ešte dnes predáva šity bez stabilizácie .. nemyslíš, že toto - lacné šity - nie je skôr logickejší dôvod, prečo sa im darí viac?


Bezzrkadlovky su aj s APS-C snimacom, takze ich kludne do diskusie zahrnut mozes.

Preco sa Pentax nepredava netusim. Mozu za tym byt historicke dovody, alebo kludne rovnaky problem ako som vysvetloval v pripade Olympusu. Nekompletny system. Mnozstvo ludi si kupi zakladnu zrkadlovku s perspektivou, ze casom prejde na FF (pretoze uz na APS-C pouziva nejake FF skla). Napriklad je to mozno aj pripad tvojho brata. Pri m4/3 musis brat jediny system ktory pokryje znacnu cast tvojich narokov, ale nie vsetky. Ten zvysok ale nemas ako pokryt. Takze si radsej vezmes nieco co Ti umozni pokryt uplne vsetko. Dalsia moznost je vlastnit viac systemov, co sa ale mne osobne nepaci. Keby som vedel, ze k m4/3 Olympusu si mozem neskor dokupit aj FF Olympus/Panasonic telo a pouzit nejake objektivy, rozhodovanie by mi to ulahcilo. To ale len cisto teoreticky. Prakticky (vzhladom k cenam objektivov pre m4/3) by slo o nezaplatitelny system.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 12. 2016 11:14

Tvoja teória o vplyve prechodu na FF má trhlinu v tom, že Sony mali tiež APS-C a FF zrkadlovky, no nepomohlo im to.
No a Pentax už tiež má FF. A nielen to: má aj stredoformát => teda niečo kvalitnejšie ako má Canon a Nikon!

Fidko píše:Bezzrkadlovky su aj s APS-C snimacom, takze ich kludne do diskusie zahrnut mozes.
To mne nepíš. Ja zvyčajne len reagujem na vaše príspevky .. no vy to takmer vždy otočíte na FF DSLR a mFT.

Podobne aj teraz: spýtal som sa na Pentax a ty mi odpovedáš Olympusom a argumentuješ FuulFrejmami.

A pritom u bezzrkadloviek s menším snímačom sa to dá riešiť inak:
- kto chce "FF look", tak môže použiť DSLR objektívy + speedbooster adaptér
=> jedno sklo (na tom istom tele) tak môže fungovať v "HO móde" (cez speed booster) aj klasicky (cez obyčajnú redukciu)
No a táto redukcia - hoci je to drahá - vyjde stále lacnejšie ako FF telo ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 12. 2016 11:37

Pentax ma FF kolko ... pol roka ? O stredoformate uvazuje realne kolko ludi ?

Sony je s DSLR nepopularne, to je pravda, ale aktualne su to dost predavane a dokonca najpredavanejsie CSC (tusim sa to tu spominalo niekolkokrat). No a zaroven su jedini ktori vyrabaju CSC s FF snimacom :-)

Ze ma Fuji stredoformat nikoho nezaujima, pretoze to nikto nezaplati.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 9. 12. 2016 12:10

Jedno nechápem, ak je ten speedbooster taká šupa, prečo ho nepoužívajú s nadšením milióny ľudí, dokonca ho nemajú ani najväčší olympus guru na tomto fóre.
Kde je chyba?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 12. 2016 12:41

To nie je chyba, ale nepriamy dôkaz, že extrémna HO nie je až taká dôležitá, ako by si niektorí tu želali ;-)
(teda: že HO, ktorú poskytuje samotný m43 systém je dostatočná)

-- 9. 12. 2016 13:42 --

Fidko píše:No a zaroven su jedini ktori vyrabaju CSC s FF snimacom :-)
Nie sú jediný: je tu ešte Leica
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 9. 12. 2016 14:47

Dokud budou fungovat velcí hráči CaNikon a Sony, tak bude trend spíš FF CSC. Na nějaký obrat trhu k m43 ( potažmo + speedbooster - to není sytémové řešení) to tím pádem moc nevidím.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 12. 2016 14:53

Ganec píše:To nie je chyba, ale nepriamy dôkaz, že extrémna HO nie je až taká dôležitá, ako by si niektorí tu želali ;-)
(teda: že HO, ktorú poskytuje samotný m43 systém je dostatočná)

-- 9. 12. 2016 13:42 --

Fidko píše:No a zaroven su jedini ktori vyrabaju CSC s FF snimacom :-)
Nie sú jediný: je tu ešte Leica


To som priznam sa nevedel, takze sa ospravedlnujem.

Co sa HO tyka, osobne si myslim, ze to kedy je dostatocna urcuje fotograf a jeho zamer a nie ty a tebe podobni :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Puntík 9. 12. 2016 15:10

Když už jsme u těch spekulací, které jsou zjevně víc přáním, než budoucí realitou, tak začínám spíš tušit něco jako - odolné kompakty (Gopro a pod), 4/3, FF a SF. Vždyť ten APS-C Pentax K-3 je jen o několik nicotných milimetrů menší, než jeho FF brácha K-1. Samozřejmě to ovlivňují i objektivy, ale že focení s "klasickým" digi-fotopřístrojem zůstane vyhrazeno spíš jen zaníceným (a movitým) entuazistům a celý tento segment tudíž ztratí masovou podporu (finanční základ) to už je jisté. Jestli to bude do pěti let - snad ne, na světě už je hodně objektivů pro APS-C, které by bylo škoda nahrnout do kontejnerů. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků