Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 27. 10. 2016 20:33

No, to jsou prave ty kecy, co si nikdo prakticky neobhaji a ani nemusi. Timto pristupem muzu tvrdit cokoli a kdykoli. "Nikdy nebudu jezdit nakupovat do Penny mensim obsahem nez 3.0l". "Domácí fotky bych nechtěl fotit něčím menším, než D4s a 400/2,8 nebo 200/2".
Pokud to ma ale nekdo v hlavne normalne poskladany, tak si koupi D4s a nikde to neresi, nebo resi co koupit a pak by se mela uplatnit ta "poskladanost", aby se s nim dalo mluvit. Ve vysledku si 99,874% lidi velkou sestavu neobhaji a pak muze klidne nastoupit protoze "chci to".
Tady to ale 2000 stran vypada, jako by neco bylo zcela/castecne/mnohdy nepouzitelne. Nepouzitelne to je, kdyz budu chtit fotit nejake fotky jako MK anebo kdyz to budu ovladat jako Ganec. Nebo kdyz budu fotit F1.2 sklem baby co proti me pujdou v nejakem kulturaku s bodovkama.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 27. 10. 2016 20:39

Já jsem v klidu, na domácí focení mám FX a jsem spokojenej, na "práci" to nedělím a na tahání sebou mi foťák ještě nevyrobili (DL), takže si koupím tablet a je to.

-- 27. 10. 2016 21:39 --

jo, nebo nějaký sklo, ještě nevim
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 27. 10. 2016 20:50

No ja mam "to nejlepsi", nektery fotky bych bez toho neudelal. Bez toho bych nikdy nefotil nektere zakazky. Stalo me to 1/4 milionu, nosil jsem 38l Heraldera s 8 sklama a to je dan.
Ale ani ve snu by me nenapadlo tvrdit, ze by si tu sestavu mel nekdo koupit.
Protoze lidem, co nic nemaji a ptaji se "co nejlepsiho na foceni svatby", tak na me je moc obskurni, abych jim napsal, ze si maji koupit svatou trojici. To je sestava pro nekoho, kdo vi o co jde.
Podle mne lidi, co resi vetsinu veci co se tady resi nejsou vyskakani a snazi se svoje neprenosny tuzby transponovat na ostatni. Ganec dela jenom toto a nic jinyho.
A na svoji obranu bych dale uvedl, ze jsem rekl, ze koupit nejakou sestavu na m4/3 za 45 000 Kc, kdyz si to stejny muzu koupit v Nikonu na APS-C nedava smysl, ledaze by to byla nejaka kombiace co sedne, jakoze me sednou monofokaly a posledni 3 roky ocenuji skladnost a retro design.
Ale pokud uz nekdo 4/3 ma, tak mi absolutne nedava smysl, aby sel o level nahoru, protoze tim fakt skoro nic nevyresi.
A na svoji obranu bych rad podotkl, ze jsem pouzil "levelu" a myslim si, ze 4/3 je fakt dole.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 27. 10. 2016 21:10

Je to o dost jednodušší. Tady kromě Gance a několika/jednoho (vyber si) fanboi nikdo nikomu nic necpe a klidně si fotí a klidně se o tom tady baví. Pak přijde pičmunda, co sem napostuje reklamní slogany a za večer se třikrát přehlásí na jinej účet, aby tomu dodal jakože věrohodnost. Pár lidí, "co nemaj rádi když se lidi hádaj", na to skočí a napíšou jako že je to tady strašný. Zítra ale nezapomenout omrknout, kam se to posunulo. A to je tak celá pohádka.

-- 27. 10. 2016 22:13 --

vlastně jsem zapomněl, drive tomu dodává PL, kterej gance ztrapní ve čtyřech levelech najednou, že chudák úplňě zpanikaří a stříkne si do gatí, čímž se tak na hodinku dvě odmlčí a je tu kvůli tomu nuda. Ještě že byl pilnej a napsal všechna moudra na Gancovky. Z čehož má zas kopřivku MT a vyletí jak čertík z krabičky, čímž to na chvíli zachrání.

Prostě a jednoduše, je to tady bublina, virtuál. se podívej, kdy se postuje, o polední pauze, při dopoledním kafi, v pátek dopoledne, když je malá sobota.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moli75 27. 10. 2016 21:51

Radek71 píše:No ja mam "to nejlepsi", nektery fotky bych bez toho neudelal. Bez toho bych nikdy nefotil nektere zakazky. Stalo me to 1/4 milionu, nosil jsem 38l Heraldera s 8 sklama a to je dan.
Ale ani ve snu by me nenapadlo tvrdit, ze by si tu sestavu mel nekdo koupit.
Protoze lidem, co nic nemaji a ptaji se "co nejlepsiho na foceni svatby", tak na me je moc obskurni, abych jim napsal, ze si maji koupit svatou trojici. To je sestava pro nekoho, kdo vi o co jde.
Podle mne lidi, co resi vetsinu veci co se tady resi nejsou vyskakani a snazi se svoje neprenosny tuzby transponovat na ostatni. Ganec dela jenom toto a nic jinyho.
A na svoji obranu bych dale uvedl, ze jsem rekl, ze koupit nejakou sestavu na m4/3 za 45 000 Kc, kdyz si to stejny muzu koupit v Nikonu na APS-C nedava smysl, ledaze by to byla nejaka kombiace co sedne, jakoze me sednou monofokaly a posledni 3 roky ocenuji skladnost a retro design.
Ale pokud uz nekdo 4/3 ma, tak mi absolutne nedava smysl, aby sel o level nahoru, protoze tim fakt skoro nic nevyresi.
A na svoji obranu bych rad podotkl, ze jsem pouzil "levelu" a myslim si, ze 4/3 je fakt dole.

Nefotil by si je jakože by sis netroufnul nebo zákazník měl konkrétní požadavek na techniku?

-- 27. 10. 2016 22:55 --

Lotrandor píše:Je to o dost jednodušší. Tady kromě Gance a několika/jednoho (vyber si) fanboi nikdo nikomu nic necpe a klidně si fotí a klidně se o tom tady baví. Pak přijde pičmunda, co sem napostuje reklamní slogany a za večer se třikrát přehlásí na jinej účet, aby tomu dodal jakože věrohodnost. Pár lidí, "co nemaj rádi když se lidi hádaj", na to skočí a napíšou jako že je to tady strašný. Zítra ale nezapomenout omrknout, kam se to posunulo. A to je tak celá pohádka.

-- 27. 10. 2016 22:13 --

vlastně jsem zapomněl, drive tomu dodává PL, kterej gance ztrapní ve čtyřech levelech najednou, že chudák úplňě zpanikaří a stříkne si do gatí, čímž se tak na hodinku dvě odmlčí a je tu kvůli tomu nuda. Ještě že byl pilnej a napsal všechna moudra na Gancovky. Z čehož má zas kopřivku MT a vyletí jak čertík z krabičky, čímž to na chvíli zachrání.

Prostě a jednoduše, je to tady bublina, virtuál. se podívej, kdy se postuje, o polední pauze, při dopoledním kafi, v pátek dopoledne, když je malá sobota.

Ne že bych byl vztahovačnej, ale to bylo na mě? Tímto také žádám Pavlínu, aby na mě v žádném případě nereagovala
Moli75
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 27. 10. 2016 22:15

Pozadavky na techniku jsem od zadavatele nikdy nemel, ale v kapli potrebuji na prvni pokus chytnout polibek a ne ze se to kvuli me 2x opakuje jako na radnici v Olomouci az se 70 lidi smeje (i kdyz v dobrem, protoze novomnzele se radi cicmali opakovane). Potrebuji aby tam byla videt lzice tesne pred otevrenou pusou a ne kus tycky vedouci do vyspulene pusy, potrebuju abych nemusel resit baterku, ISO, abych mel neco jako 70-200 se stabilizaci (jednoosou asi) a nejaky hyper portretni sklo.
Na poslednim firemnim eventu mi zase velmi, velmi pomohlo 85mm F1,2, protoze se fotilo na ne moc vyhovujici strese/terase, potreboval jsem vypichnout skupinku managmentu a nebylo kam ustoupit (treba pro nejaky delsi sklo) + povinne potrety to sklo taky OK, zejmena pro nektere damy, kde nic nebylo, cert nebral, proste nenalicene (respektive neprelicene, coz neni dobre), bez nejakych doplnku typu kloboucek, obr sperk, a moznosti delat nejake nonformalni kejkle, jedine co zbylo, tak klasika s ultimatnim sklem.
Kdybych na tom byl jako Dadajax, tedy ze se tim zivim, musim, tak si tam vezmu cokoli, ale ja jsem nemusel a kdyz jsem to vzal, tak jenom s touto vybavou.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 10. 2016 22:23

Tak kdyz tu Radek rozjel ten fotografickej coming out, tak me v principu na m4/3 nevadi to, ze ma "2x" vetsi DOF nez FF (na produktovky, krajinu ci makro zadnej problem), nebo ze ma pomale AFC (vsak nez jsem "prozrel", tak jsem byl s Lumixem FZ30 taky "happy"). Me na m4/3 z uzivatelskeho hlediska nejvic vadi to, co marketing predklada jako vyhodu a sice rozmery. Ten fotak se ovlada diky titernym cudlickum skutecne mizerne (i bez rukavic) a ne, nehodlam ovladat fotoaparat rajtovanim prstu po displayi. To je naprosto absurdni predstava pri reportaznim foceni. Druha vec co me vadi, je samotny format 4 ku 3. Obcas sice nejakou fotku na tenhle format riznu, ale je to tak jedna fotka ze sta, nebo spis z tisice. To uz bych spis zkousnul 16:9, nez fotit na "skoro ctverec". Samozrejme ze se to da riznout, ale pak jde dolu rozliseni a samozrejme se zvysuje (kdyz uz clovek s orezem komponuje) uz tak RELATIVNE velka DOF.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 27. 10. 2016 22:32

Jelikoz je 1:1 taky format, zde uznavam ze pro nekoho nevhodny, tak u 4:3 mi teda prijde ze je to prudce pouzitelne. Na krajinu min, to jo.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moli75 27. 10. 2016 23:14

Radek71: tak to jo. Mě se stalo jednou, vlastně dvakrát, kdy klient řešil techniku. Poprvé výběrovka pro krajský úřad, kde byly podmínky ušité pro někoho s C 5MkII, takové rozlišení tenkrát myslím nic nemělo. Podruhé frajírek, takové ucho z marketingu spíš menší firmy, fotky pro e-shop, nastudované parametry, podmínka samozřejmě FF, top skla, evidentně nějaký nadšenec do techniky. Nakonec navrhl, naprosto suveréně, cenu až 50Kč/snímek. No, nedomluvili jsme se.
Moli75
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 28. 10. 2016 00:12

Když jsem byl ještě na marketingu, tak jsme techniku v zadání dost často měli, ne kvůli tomu, že by to bez ní nešlo vyfotit, ale abychom eliminovali poloamaterské fotografy, se kterými jsme měli následně hodně práce navíc, na což nebyl čas. Takže jsem do zadání dali hodně druhou techniku nebo specifikaci, abychom vybírali jen z 5ti nejlepšími. Ona pak fungovala i autocenzura, protože když jsme pak požádali o nafocení fotek do firemního adresáře, přijeli s Hasselbladem a světly a maskérkou a nevím čím ještě, to se jim nikdy nemohlo jako zakázky rentovat. Dnes se dělají jiné triky, kolegyni z managementu do firemního adresáře doretušovali a výsledek asi zrenderovali s finalistkami Miss World, takže kolegyně byla moc spokojená, že nemá takovou tu fotku jako v občance.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 28. 10. 2016 00:33

To máme, vyfotíš babu 1200D a seťákem, proženeš přes "profesional portrait retouch". Ono to najde oči, pusu, nos a vlasy, příslušně vylepší, mění to i proporce. ženský si to moc pochvalujou, žádná neřekne, "to nechci, takhle ve skutečnosti nevypadám."
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 28. 10. 2016 04:35

bob222 píše:Mne sa zasa s veľkými telami moc dobre nefotí. Asi preto že nemám veľké objektívy ani na FF. A cvakať rodinku nex-om alebo M-5 s pevným sklíčkom je pre mňa oddych a zábava.
Keby som mal na rodinnom výlete trogať tašku, ruksak, oblečenie a k tomu ešte marka s 70-200/2,8 a podobne, tak by to nebola zábava, ale zbytočná drina. A nemá to nič s kondičkou.


Mne sa s velkym telom pracuje vyborne. Ako som sa tak vcera hral s tym Pen-F, tak som dospel k zaveru, ze by som to nechcel ani ako "zalozak". Aj to ostrenie cez displej je obcas narocne, pretoze sa mi to jednou rukou strasne zle uchopuje. Svoje 7D si este nejaku dobu necham. Vadi mi Canonacky typicky sum na nizke ISO, ale to prezijem. Praca s nim je ale ovela prijemnejsia. Na druhej strane je fajn mat obcas nejake male telo ktore si clovek vezme na mensi vylet. EM-10 sa mi ale na tuto prilezitost hodi viac. Minimalne ma viac bavil a je fakt krasny.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 28. 10. 2016 04:44

Tak ostrenie cez display bolo druhé čo som vypol. Hneď po odšume a doostrení.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 28. 10. 2016 05:49

Na EM-10 sa mi to pouzivalo celkom fajn ked som fotil odspodu, ale na Pen - F mi to moc nevyhovuje. Mozno aj kvoli tomu, ze ma otocny displej ktory ma pri vyklopeni v podstate nuti vyberat miesto na ktore to ma ostrit lavou rukou a to ma nejako irituje. Ale mozno je to len vecou zvyku.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 28. 10. 2016 07:42

Osobne ten výklopný a otočný display moc nemusím, radšej mám variantu len vyklápaciu hore a dole. To využijem pri fotení dosť, ale tá otočná varianta je pre mňa skôr tak na video, čo využívam minimálne.
Mal som to na E-620 a jediné čo som fakt ocenil, bola možnosť to otočiť o 180 a zaklapnúť. Ideálna ochrana displeya.
No a š***** po display nechám nadšencom ako je Ganec, ktorý to zmákne palcom, alebo ako to tu popisoval a ja budem cvakať ďalej cez hladáčik ako správny dinosaurus. 8-)
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků