Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 9. 2016 12:27

A zase ta sama klamava reklama:

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 25. 9. 2016 13:12

Ono to asi i něco vypovídá o uvažování cílové skupiny, já bych jim ty bábovičky nebořil, když si tak hezky hrají.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 25. 9. 2016 13:57

To je jak ta reklama na fiata 500, nebo co to bylo - zenska s necim velkym neni schopna zaparkovat, nestiha kvuli tomu a ma z toho depresi a bla bla. No a pak si kopi 500tovku a krasna zaparkuje kdesi v centru. A hlaska neco ve stylu, proc se trapit s velkym autem... Timhle se nema smysl zabyvat.

-- 25. 9. 2016 15:12 --

Btw. Dneska sem poprve fotil Hasselbladem Lunarem. Dohromady 4 fotky na full automaticky rezim. Dva italsti duchodci u brany Benatske pevnosti s pristavem v pozadi. Vysledek - dva cernosi s poloprepalenym pristavem v pozadi, ale oba uplne nadseni a rikali, at jim tam hlavne nic nemenim, ze to tak maji nastavene od profika z obchodu.... Kdyz sem videl, jak toho lunara davaji ma kamenou zidku na druhe strane cesty a podkladaji kameny, ze si jako udelaji autoportret, tak sem se navrhnul, ze je vyfotim. Za tu hodinu, co sem tam jen tak sedel, pil kafe a syn jedl nejake kolace z pekarny a pozoroval lode v pristavu, sem vyfotil asi 10 lidi a to sem se zeptal, jen kdyz stali tesne u me a vypadali hodne zoufale. Se divim, ze tam nestoji nejaky rek s instaxem a bleskem a nefoti portret za 2,5 Eura (cena magnetu na lednici ve stanku o par metru niz). By mel tech lidi frontu.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 9. 2016 15:14

Me to prijde ve relaci. Kdyby se to nemelo delat takto, tak bych reklamni obor zavrel, protoze by zbyly jenom reklamy na med z Jednoty.
Navic ja to beru tak "rezignujte na maximalni vysledek, protoze ten neni efektivni". Kazdy muze mit doma rucne malovane kachliky v koupelne, staci je 14 let malovat a pak to voblozit. Nekde je hranice. Navic ta 800mm F5,6 je uplne absurdni vec, to bych vedle toho snesl i iPhone :-)
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 9. 2016 15:35

Vždycky, když vyfotím fotku iPhonem a povede se, lituju že jsem neměl FX. Ta kvalita tam prostě není, dobře to vypadá na displeji telefonu a tím to končí. Ten Olympus je v relaci tak možná o pocitu - já taky fotím WL. To už si na ty vlky v bavorským lese můžu brát iPhone.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 9. 2016 15:44

To je pravda. Ale trochu se to da zmirnit tim, ze uz dopredu vim, ze mam mobil a podle toho se k tomu chovam uz predem.
Ja napriklad fotky z telefonu ani neuploaduju do LR. A paradoxne na fotky z telefonu koukam mnohem casteji nez na tu 5* elitu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 9. 2016 16:19

Já to taky neprohlížím nějak cíleně. Ale mám fotky z letoška nasměrovaný na screensaver a když se občas vrátím k PC a běží to tam na dvou monitorech, klidně se chvilku dívám. Po nějaké chvíli to uspí monitor, takže takhle mám to kochání se limitovaný. No a na 27 palcích je prostě vidět, čím to bylo focený, i když to byl "jen" APS-C snímač.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 25. 9. 2016 18:42

APS-C je vidět, o tom žádná, ale hodně dělají i skla. Já to mám také na screen saver, na tabletu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 25. 9. 2016 19:18

Vy tady resite APS-C a ja se tady snazim udelat aspon jednu fotku z dovolene, co by zato stala. Dokonce sem si vzal s sebou i ultralehky ministativ od Silku. Ale stale nic. Asi opet nic extra z dovolene nedovezu. Ale uz sem s tim stejne tak nejak pocital... Me by na tech dovolenych nezachranil ani stredoformat :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 25. 9. 2016 19:31

Dovolenky som už tiež vzdal, fotím leda rodinku v štýle Máňa pred Kokořínom. Iné sa moc nedá s deckami a manželkou čo nie je fotonadšenec. 8-)
Možno raz keď budem veľký jak Pemar, pôjdem zas na nejaký fotoshooting. 8-D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 25. 9. 2016 19:36

Ja dneska vyrazil dokonce na chvilku sam bez rodiny, ale nic z toho... Jakoze nejaky fotky mam, ale kdybych je nemel, tak je to jedno. Kdyby aspon byla bourka, mlha, obrovsky vlny nebo tak neco. Ale absokutni nuda. Jinak fotek styl "manzelka se synem u vody" a "pohled" mam dost a asi i slusnych. Ale nic opravdu zajimavyho. No nic, koupil jsem si kempap a jdu zpatky. Na podzim holt vyrazim do Jizerek a udelam si zasobu RAWu na dlouhe zimni vecery.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 9. 2016 19:49

ted jsou rano mlhy... idealni
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 9. 2016 19:56

Souhlas, na dovolené je nuda a nic se tam vyfotit nedá, jen nudné rodinné cvaky, takže je nejlepší je fotit na dovolené mobilem, stejně je to počasí většinou o ničem a světlo nic moc:

Obrázek

takže bych pro jistotu s sebou žádnou fototechniku s sebou raději netahal, od hlavně ne Nikonu, Canonu od Sony nebo od Zeisse.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 25. 9. 2016 20:29

Radek71 píše:ted jsou rano mlhy... idealni


Jojo, kdyz sem pred ca 10 dnama tesne pred odjezdem na dovolenou projizdel Brdy cestou ke zname, co nam ted hlida psy, tak to bylo presne to pocasi, co mam na podzim rad. Lidi sice rvou, ze je hnusne, ale ja si pri tech podzimnich mlhach vzdycky krasne odpocinu. Jeste se da fotit. Ovsem ja sem misto toho v Recku, kde je asi nejnudnejsi pocasi za cely rok. Tak sem zkusil aspon tri fotky po tme na 25s a dobry. Sice jako fotky tak max na fcb a pohled, ale aspon jsem trochu saturoval potrebu fotit. A vyzkousel, ze malickaty stativ silk udrzi v kombinaci s A7 a Sony/Zeiss 55/1.8 celkem obstojne 25s (vytazene vsechny sekce krome nejnizsi). Tohle potesi.

-- 25. 9. 2016 21:36 --

pemar píše:Souhlas, na dovolené je nuda a nic se tam vyfotit nedá, jen nudné rodinné cvaky, takže je nejlepší je fot.....


Nez se nam narodil syn, tak sem byl vzdycky po dovolene (obvykle Alpy nebo aspon Krkonose) v nejlepsi kondici, mel po dovolene nabehano spoustu km a par fotek z rana, kdy jsem si privstal na vychod slunce. Za posledni dva roky si z dovolene zasadne dovezu par kilo navic a boty na behani sem do Recka ani nebral. Nejvetsi sportovni vykon byl, ze sem vytlacil kocar na pevnost ma kopci a hazel dve hodiny kaminky z mola do vody. A dneska sem si chtel privstat na vychod slunce (stejne by z toho nic nebylo), ovsem syna neco vydesilo v noci a mezi 0:30 a 2:00 odmital spat, tak sem si i to privstani rozmyslel.... :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 27. 9. 2016 19:22

No, PL zas vypení. Na ephoto testujú panáka 100-400 a dôsledne násobia ohniskovú vzdialenosť a sveteľnosť nechávajú. :D :D :D
Len dúfam že nedajú nič o jednopalci... :twisted:
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků