Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 31. 8. 2016 16:24

landov píše:Podľa tých zvastov , ktoré tu Cvach produkuje, mam pocit, že pivom iba zapija liguere :-)

nee.. Ganec má rád pivo :-) a občas také lakocinky ako ouzo :-) :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 31. 8. 2016 16:42

A jestli Nikon 1 pujde opravdu do kopru tak se to odrazi i na prodeji CSC jako kdyz odesel Samsung. To bude teprve clanek a grafu...
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 31. 8. 2016 17:58

dadajax píše:Jako s smějete, ale na mém SE T310 byl ten přídavný foťák strašně super. Sice to bylo strašně nepraktické, ale ten pocit jak to tam musím připojit abych mohl fotit...to bylo něco. S tím se dělalo umění jedna radost...

na kopci3.jpg


Jinak možnost prohlížení náhledů v EVF je super možnost. Ale za ten rok a půl jsem to použil jen párkrát. Občas kvůli ostrému slunci, občas kvůli kontrole nasvícení blesky (abych před klientem pořád nekoukal na displej).

Stejně je ale pak nejlepší, když zapomenete vypnout předchozí náhled, pak chcete dále fotit, přiložíte oko k hledáčku a pár milisekund myslíte že koukáte na reálnou scénu...než vám dojde že to je náhled poslední fotky. Zrovna před týdnem jsem se zase na chvilku nachytal.


Vy na SE ste ale myslim mohli fotit pekne cez displej. To my so Siemensom (mal som S55) sme fotili s pridavnym modulom cez hladacik :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 31. 8. 2016 19:11

Lotrandor píše:Ale takhle Ganče. Co teda měl znamenat tenhle tvůj výkřik do tmy? Protože ty a spousta dalších majitelů CSC musí používat. No a ten zbytek může třeba i nastavovat menu v EVF.
Podľa mňa výkriky do tmy sú skôr:
- "Ganec EVF nemá" => veď vieš, že ho mám
- "přídavný hledáček nenosí" => pre tvoju informáciu: EVF mávam v kapsičke, teda keď mám kapsičku, tak ho nosím
- celá citácia: "jak sám naspal, přídavný hledáček nenosí, protože je to už moc velký" => sám? (kde?) velký?
(keby som bol niekto na "l", tak doplním ešte "naspal?" :D )
- "Fotky na displeji nevidí" => tomuto snáď ani sám nemôžeš veriť :--
- "musí používat displej" => no a toto si napísal hneď potom, keď som popísal situáciu, keď som displej používať nemusel 8-S

ForeignerOnEarth píše:Ganec když fotí skupinu kámošou, tak zaostří přesně na ty mihalnice, které na displeji PENa strefí tím palcem pravé ruky na záběru tých 5 kámošou a kámošiek.
Radek71 píše:Ganec bude mit ostrych vsech 10 mihalnic svych peti kamaradu a dokonce i dve mihalnice vycepniho, co jim toci pivo.


Dajte ešte niečo .. len vy si dokážete všimnúť veci, ktoré mne samému unikajú :-S

-- 31. 8. 2016 20:13 --

AwwA píše:A jestli Nikon 1 pujde opravdu do kopru tak se to odrazi i na prodeji CSC jako kdyz odesel Samsung. To bude teprve clanek a grafu...
FYI: Samsung nie je japonský výrobca, teda jeho predaje sa neprejavovali v CIPA štatistikách.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 31. 8. 2016 19:38

Ganec: já občas napíšu překlep, ty sexistický svinstvo. co je horší si každý doplní sám.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AwwA 31. 8. 2016 19:54

Ganec píše:
Lotrandor píše:Ale takhle Ganče. Co teda měl znamenat tenhle tvůj výkřik do tmy? Protože ty a spousta dalších majitelů CSC musí používat. No a ten zbytek může třeba i nastavovat menu v EVF.
Podľa mňa výkriky do tmy sú skôr:
- "Ganec EVF nemá" => veď vieš, že ho mám
- "přídavný hledáček nenosí" => pre tvoju informáciu: EVF mávam v kapsičke, teda keď mám kapsičku, tak ho nosím
- celá citácia: "jak sám naspal, přídavný hledáček nenosí, protože je to už moc velký" => sám? (kde?) velký?
(keby som bol niekto na "l", tak doplním ešte "naspal?" :D )
- "Fotky na displeji nevidí" => tomuto snáď ani sám nemôžeš veriť :--
- "musí používat displej" => no a toto si napísal hneď potom, keď som popísal situáciu, keď som displej používať nemusel 8-S

ForeignerOnEarth píše:Ganec když fotí skupinu kámošou, tak zaostří přesně na ty mihalnice, které na displeji PENa strefí tím palcem pravé ruky na záběru tých 5 kámošou a kámošiek.
Radek71 píše:Ganec bude mit ostrych vsech 10 mihalnic svych peti kamaradu a dokonce i dve mihalnice vycepniho, co jim toci pivo.


Dajte ešte niečo .. len vy si dokážete všimnúť veci, ktoré mne samému unikajú :-S

-- 31. 8. 2016 20:13 --

AwwA píše:A jestli Nikon 1 pujde opravdu do kopru tak se to odrazi i na prodeji CSC jako kdyz odesel Samsung. To bude teprve clanek a grafu...
FYI: Samsung nie je japonský výrobca, teda jeho predaje sa neprejavovali v CIPA štatistikách.


Takze jak jsou na tom prodeje(prijmy) dnes? Mas tam nejaky graf za poslednich pet let? Zajimave by bylo rozepsat to i na jednotlive znacky. Proste jak se jim vedlo a vede.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 31. 8. 2016 20:03

ForeignerOnEarth píše:kozakm: já mám taky OK tlačítko uprostřed vícesměrného kurzoru zapnuté na zobrazení 100% výřezu z místa zaostření. Ovšem tím jsme Gancovi přiznali, že někdy občas potřebujeme zkontrolovat zaostření, tudíž nám hrozí FF/BF zatímco Olympus PEN vždycky zaostří přesně tam, kam Ganec stiskne palcem pravé ruky dotykový displej.

Zrejme ma PEN upraveny presne na jeho palec. Ponevaz mne moj Olympus kludne zaostril zle , dozadu , aj ked mal ostriaci bod (maly a nie dotykacom) spravne. A nestalo sa mi to ani raz, ani dvakrat. Nastastie sa to stava len pri urcitych situaciach, suvisiacich s kontrastnym ostrenim (aspon myslim). Ale verim, ze novy firmware to vyriesi .. ci rovno novy PEN :-)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Žvel 31. 8. 2016 20:08

Důležité je že konečně vím co má Ganešek v kapšičkách... Miláška
One pen to rule them all,
one pen to find them
one pen to bring them all
and in the darkness bind them
Žvel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 31. 8. 2016 20:46

AwwA píše:Takze jak jsou na tom prodeje(prijmy) dnes? Mas tam nejaky graf za poslednich pet let? Zajimave by bylo rozepsat to i na jednotlive znacky. Proste jak se jim vedlo a vede.
Dáke grafy s predajmi mám tu: http://www.gancovky.sk/2016/06/priemern ... ie-fotaky/

Konkrétne tržby:
Obrázek
(je tam aj koncoročný "odhad", ale len ako trojnásobok 4 mesiacov, kedy sa predáva menej; teda na konci roka to bude "vyrovnanejšie")

Ale sú to len skompilované informácie zo stránky s CIPA štatistikami:
http://www.cipa.jp/stats/dc_e.html
Rozdiely medzi predajcami tam nie sú.
Len náhodou narazím na niečo konkrétnejšie (napríklad vo výročných správach Nikonu bývajú uvedené počty, aj odhady)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metatron 31. 8. 2016 21:13

Hm, trzby su fajn... ale pocty predanych kusov nemas nahodou?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 1. 9. 2016 08:01

Mam novou vybornou disciplibu pro AF - posadim syna na houpacku, nasadim 28mm, stoupnu si tak, aby zabiral treba 1/2 zaberu, kdyz je u me a zkousim ostrit na oci na f2, kdyz lita sem a tam.

Vysledek A7 tak 1 ostra z 7-8, coz me nastvalo tak ze sem.dosel domu pro 6D cca 4-5 z tech 7-8. PEN mam jen EPL1 a EPL5, tak sem to nezkousel - stejne by nenylo srovnatelne.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 9. 2016 08:12

To se neda vyfotit skoro nikdy a nicim. Mam s tim velkou praxi. Nakonec po osmi letech kdyz to rozlozim do dvou deti, mam asi 3 fotky a to mi staci ostra hlava.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 9. 2016 08:45

lukas_highenergy.cz: a čo teraz .. ideš upgradnuť na A7II?
Tá už má AF rýchlejší...

Tú 6D si tiež skúšal na F/2? ;-)

-- 1. 9. 2016 09:46 --

metatron píše:pocty predanych kusov nemas nahodou?
Tiež tam sú:
Obrázek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 1. 9. 2016 08:52

lukas_highenergy.cz píše:Mam novou vybornou disciplibu pro AF - posadim syna na houpacku, nasadim 28mm, stoupnu si tak, aby zabiral treba 1/2 zaberu, kdyz je u me a zkousim ostrit na oci na f2, kdyz lita sem a tam.

Vysledek A7 tak 1 ostra z 7-8, coz me nastvalo tak ze sem.dosel domu pro 6D cca 4-5 z tech 7-8. PEN mam jen EPL1 a EPL5, tak sem to nezkousel - stejne by nenylo srovnatelne.


som niečo robil toť v nedeľu blbo :-)
6D , 5,6 a dof od nevidím do nevidím..
IMG_8810.jpg

skúsim niekedy 50mm a f2.. ale to chce asik z bližšia..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 1. 9. 2016 10:36

Gancovo prohlášení o tom, že evf nakonec stejně nechává doma kvůli velikosti si vybavuji celkem jasně, dohledat to ale není rozumné využití času.
reign
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků