Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 30. 8. 2016 14:56

Já jsem tu čtečku někde viděl, u externí čtečky mám problém ji nezapomenout nebo neztratit.

Jinak konektivita u foťáku mne stále zajímá, docela mne inspirovalo, co dokázal kolega se Sony A7rII a dronem, má i moc pěkné fotky z pobřeží u moře, takové neudělám, protože se do takového místa někam nad skály a nad moře nedostanu a ty fotky z pevniny nemají tu perspektivu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod AwwA 30. 8. 2016 15:04

hoax píše:T-Lama: jo jako klaun budeš vypadat, pokud budeš celou dobu s foťákem u hlavy neustále čučet do evf aniž bys fotil, to je celý:)


Nebude, protoze nikdo nevi zda foti bebo prohlizi hodinove video:-)
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 30. 8. 2016 15:07

Jestli je neco jeste smesnejsiho nez "simpovani", pak je to simpovani s fotakem prilepenym na oku.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 8. 2016 15:09

Lotrandor píše:pokud je k tomu co píšeš, nutný ještě 5 bodový seznam s vysvětlivkami, tak bys možná měl zvážit, zda se vyjadřuješ jasně
To nie je zoznam s vysvetlivkami, ale výpočet tvojich nepochopení, ktorých si sa dokázal dopustiť v jednej jedinej vete. Takto komoliť cudzie vyjadrenia nie je normálne. Luňákovieš .. :-S

Lotrandor píše:btw, vysvětli mi 4) trochu blíže
To myslíš fakt vážne? Písal som to tu už aspoň 10x .. teda buď si nedával pozor, alebo si zo mňa robíš srandu.

Akurát dnes som si pozrel článok "Top Reason Why I Switched from Canon to Sony" (a nie, nebola to veľkosť):
http://www.phototraces.com/reviews/top- ... n-to-sony/

Píše tam aj 2 veci, ktoré ma zaujali:

1) prečo sa stal Canonistom:
I had a friend who was a photographer. He said, “Do not worry about equipment, buy a Digital Rebel and start taking pictures.” That is how I became a Canonian.

2) a že v tej dobe si Canonisti robili srandu z Nikon(istov):
Before social media, forums offered photographers the opportunity to connect. This is where rumors about upcoming models were shared and, this was where we, Canon people, were poking fun at Nikon cameras and trying to eradicate trolls from Canon forums. Like I said, it was fun times.
Naposledy upravil Ganec dne 30. 8. 2016 15:12, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 30. 8. 2016 15:11

hoax píše:T-Lama: jo jako klaun budeš vypadat, pokud budeš celou dobu s foťákem u hlavy neustále čučet do evf aniž bys fotil, to je celý:)

Tvoje představa je, že na prohlédnutí několika posledních snímků budu držet foťák u kebule půl hodiny?
Ikdyby jo, je mi buřt, jak to vypadá, důležitá je praktická stránka věci. :-P
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 8. 2016 15:44

Vy si vykladate s clovekem, co pred focenim radne zkontroluje expozici a barevnost. A s Kozakem, ktery nestiha kontrolovat ani čas se nikdo nebavi :-(
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 30. 8. 2016 16:24

Ja si teda vykladam s clovekem, ktery maze odkazy na ma videa, to je teprve jinej vesmir!

https://www.megapixel.cz/foto/263529
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 30. 8. 2016 16:32

Peklo :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 30. 8. 2016 16:40

Twl Luňák ztratil fanouška... :lol:
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 30. 8. 2016 16:43

Ganec píše:
Lotrandor píše:pokud je k tomu co píšeš, nutný ještě 5 bodový seznam s vysvětlivkami, tak bys možná měl zvážit, zda se vyjadřuješ jasně
To nie je zoznam s vysvetlivkami, ale výpočet tvojich nepochopení, ktorých si sa dokázal dopustiť v jednej jedinej vete. Takto komoliť cudzie vyjadrenia nie je normálne. Luňákovieš .. :-S


A jakých zkomolení. Takže ty hledáček používáš na prohlížení fotek? Jen na prohlížení? Protože na focení se srozumitelně napsal, že ho nepoužíváš. Nosit ho v kapse jen tak je taky zvláštní. Snažím se tě pochopit.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 30. 8. 2016 16:48

To nedělej, to riskuješ duševní zdraví - Ganec je taký prefíkaný, že ojebe i sám seba.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 30. 8. 2016 18:11

Petr Luňák píše:Ja si teda vykladam s clovekem, ktery maze odkazy na ma videa, to je teprve jinej vesmir!

https://www.megapixel.cz/foto/263529

Petře, taky jsem si tam našel svého pacienta, ale zatím to je v normě. Jinak mi taky smázli videa, a to tak, že rychle.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 30. 8. 2016 18:21

Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 8. 2016 18:29

Zase žáby. Já mám někde zadrátovanýho někoho na žáby, furt mi chodí různý remindery, že někam někdo uploadoval žáby.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 31. 8. 2016 06:41

Lotrandor píše:Protože na focení se srozumitelně napsal, že ho nepoužíváš.
"se srozumitelně"? ;-)

Napísal som "nepoužívam hľadáčik takmer vôbec"; čo neznamená, že ho "nepoužívam vôbec", ale že ho používam len zriedkakedy (len zriedkakedy fotím v podmienkach, kedy sa ho oplatí používať). Takisto prenášanie vo vrecku: keď sa mi nechce vláčiť kapsička, mám vetrovku a idem fotiť von, tak si ho tak niekedy zoberiem. Tiež sa nestáva často, ale predsa...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků