Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod standavfr 30. 8. 2016 11:24

Tak snad není problém displej při kontrole zastínit,což asi při focení nejde vždy.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 30. 8. 2016 11:57

hoax, standavfr: Možnost prohlížení ve hledáčku je skutečně užitečná, ač to někteří klauni shazují...
Zrovna v posledních týdnech za velmi slunečného počasí si bylo víc než dobře možné vyzkoušet, že za prudkého odpoledního slunce není na displeji vidět prakticky nic, pokud člověk nechce fotit s hadrem přes hlavu jako za starých časů.
Onehdá jsem se svou věrnou zrcadlovkou fotil na fesťáku a pro prohlížení fotek jsem musel do stínu Toiky, páč nikde jinde nebylo "dostatečně temno".
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 30. 8. 2016 12:08

Hmm... A ja sa len otocim chrbtom k slnku a vidím v veku ok.. :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blacksquare 30. 8. 2016 12:10

DUDISKO: a v poledne? :)
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 8. 2016 12:23

V poledne se ohne.

-- 30. 8. 2016 13:26 --

Vezmete z tiskarny dve A4, dejte vedle sebe na levou si napiste vsechny dusledky problemu, ze na lcd neni videt pri foceni a na pravou vsechny dusledky toho, ze neni videt na lcd pri prohlizeni fotek. Pak to dejte do supliku a zejtra to vytahnete a prectete si to.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blacksquare 30. 8. 2016 12:35

Tak to máte na foťácích holt lepší LCD než já, mě teda stín vlastního těla pro rozumné koukání nestačí.
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 30. 8. 2016 12:37

Tady má zase někdo problém s funkční gramotností. Nikdo přece výhodu EVF pro účel kontroly fotky v poledne neřeší. Základem celé té švandy je, že Ganec EVF nemá (jak sám naspal, přídavný hledáček nenosí, protože je to už moc velký a zoomuje rukama), fotky nekontroluje a vydává to za výhodu CSC. Příčina - následek. Fotky na displeji nevidí - tak se musí najít výhoda.
Level hledáček mít a nemít je oč tu běží. Jestli je EVF, nebo OFV je jiný vesmír, to se bude řešit až večer. Teda pokud to tu někteří značkobijci nezačnou rozebírat už s polední kávou.
btw, co na to pemar, D500 má OLED displej, ten by mohl být na slunci o něco lepš.

-- 30. 8. 2016 13:38 --

blacksquare píše:Tak to máte na foťácích holt lepší LCD než já, mě teda stín vlastního těla pro rozumné koukání nestačí.


mě taky ne, ale když přicloním dlaní, už se něco vyčíst dá. třeba co bylo ke svačině :)

-- 30. 8. 2016 13:41 --

P.S. to mi připomíná dobu, kdy jeden VIP užívák hrozně chtěl ntbk s dotykovým displejem. Je to takový akorátní pán, tak mu naivně říkám, že to bude mít "zapatlaný". No nedal si říct a asi po 3 týdnech kdy si úžíval dotykového Acera mi říká, "jak to čistíte". No a já na to, "nematlám na displej" :). Naštěstí se to nerozmohlo, vícero výrobcům to došlo a pak následovalo období, kdy noťas z dotykáčem aby pohledal. Teď nevím, poslední notebook mám už tři roky a důvod k upgradu nevidím.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blacksquare 30. 8. 2016 12:56

Dělá se to pořád, zrovna tu mám na stole 13" Dell XPS s dotykáčem...
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 30. 8. 2016 13:00

blacksquare píše:DUDISKO: a v poledne? :)

:-)
Som to nechcel rozpitvavat.. ale za tych pár rokov som sa nestretol s prípadom že by som si nedokázal pozrieť si záber kvôli slnku..

P. S. Ma napadlo na pobavenie. . fotky z olyho netreba kontrolovať.. on urobi dobrý záber vždy :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 8. 2016 13:07

Lotrandor píše:Základem celé té švandy je, že Ganec EVF nemá (jak sám naspal, přídavný hledáček nenosí, protože je to už moc velký a zoomuje rukama), fotky nekontroluje a vydává to za výhodu CSC. Příčina - následek. Fotky na displeji nevidí - tak se musí najít výhoda.
Tu pekne vidno ako nerozumieš (alebo lepšie "nechceš rozumieť") tomu čo píšem:
1) ja EVF hľadáčik mám
=> síce prídavný, ale mám {keď idem von, tak si ho pre istotu beriem, hoci zvyčajne ho netreba; ale zmestí sa a nič neváži}
2) prídavný hľadáčik nie je veľký - to foťáky s hľadáčikom v prostriedku sú menej skladné (na prenášanie vo vrecku)
=> s externým hľadáčikom v druhom vrecku už ale problém nie je žiaden
3) zoomujem rukami len pri použití pevného skla
=> toto robievam zvyčajne indoor, kde problémy s displejom nie sú žiadne
4) fotky nemusím kontrolovať kvôli expozícii a farbám
=> to preto, lebo tieto viem skontrolovať už počas kompozície
5) kontrolovať fotky je možné aj inak ako kvôli možným chybám
=> keď som skúšal fotiť portrét, dal som ich takto skontrolovať modelke a dosť to na ňu zapôsobilo ^^
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 30. 8. 2016 13:21

T-Lama: jo jako klaun budeš vypadat, pokud budeš celou dobu s foťákem u hlavy neustále čučet do evf aniž bys fotil, to je celý:)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 30. 8. 2016 13:27

Ganec: ještě abys rukama zoomoval se zoomem :). btw, vysvětli mi 4) trochu blíže, nápověda, jak kontroluješ fotky na displeji, kde není nic vidět.

P.S. pokud je k tomu co píšeš, nutný ještě 5 bodový seznam s vysvětlivkami, tak bys možná měl zvážit, zda se vyjadřuješ jasně.

-- 30. 8. 2016 14:28 --

blacksquare píše:Dělá se to pořád, zrovna tu mám na stole 13" Dell XPS s dotykáčem...


o tom vím, ten mi přišel dobrej
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 30. 8. 2016 13:59

Kvalitu displeje nebo EVF Olympusu nemohu hodnotit, displej D500 je o řád lepší, než displej D7100, navíc jemnější a dotykový, ale podáním barev ani odolností proti slunci podle mne na ty Retiny a Super Amoledy v tabletech podle mne nemá (dle zkušenosti, bez exaktního měření), i co se týká jasu. Zatím preferuji Sony Xperia X4, protože iPad nemá slot na čtení SD karty a doposud nepodporuje SnapBridge, jinak bych o něm uvažoval, protože má o kousíček lepší podání barev. Notebook mám Lenovo Yoga, a ten má bohužel displej o kousek horší, než ty highendové tablety.

Když jsme ale na akci věděli, že se příští čtvrt hodiny nic dít nebude, tak jsme šli na domácí limonádu a v klidu jsme si prohlédli ve stínu v restaurace na tabletu fotky. Tam jsem si také sundal silné tmavé brýle (měl jsem ještě ten zánět den spojivek), které by mi asi trochu komplikovaly správně vyhodnocení obrazu na LCD displeji. Venku jsem jen fotil a sázel na to, že mi D500 skoro žádný záběr nezkazí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 30. 8. 2016 14:06

Lotrandor: neslovickar!
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 30. 8. 2016 14:11

pemar: iPad má čtečku SD karet, kterou připojíš. funguje v pohodě (čte i RAWy a LR mobile je vidí, telefon zobrazí náhledy). SnapBridge pro iOS bude s novým systémem, alespoň to NIkon slíbil. Dokonce by mohl i fungovat.

PL: já? to by mě ani ve snu ...
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků