Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 24. 8. 2016 18:47

Mně se strašně líbí článek o arci-hejtrovi Tomovi Hoganovi, který založil sansmirrors aby podrýval základy technologicky vyspělého bezzrcadlovkového ráje.
A protože je to ničema a podvratný živel, čeká se prakticky jenom na nejbližší převrat, aby se už už s tímto hanebným živlem spravedlivě zatočilo.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 24. 8. 2016 18:58

Mne sa paci ten post z photozone clanku, co daval Ondrej:
"The Pentax lens doesn't really fit there but I couldn't find a more appropriate APS-C example."
nice wording :D

:D

-- 24. 8. 2016 19:59 --

Lotrandor píše:Když se Gancovi nelíbí otázka, je to trollení.

presne :D :D

-- 24. 8. 2016 20:04 --

Inak .. blbe je, ze Gancovi dochadza zasoba argumentov a zacina to hrotit. Tak neviem, ci dojdeme k 2000 stranam este v dakom rozumnom funny mode.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 24. 8. 2016 19:13

keby Tonyho hi-res shot bol prvý, určite by som si to zapamätal
keby Chelsea nezamestnala moju mysleľ aberáciou, venoval by som pozornosť aj 2 testu
keby Tony testoval fotenie sochy, možno by to nemal roztrasené
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 24. 8. 2016 19:19

ltokar píše:Tak neviem, ci dojdeme k 2000 stranam este v dakom rozumnom funny mode.


v pohodě, zbytek budou lékařské zprávy
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 8. 2016 19:26

Kdybych u toho hoaxem odkazovaneho postu nebyl uveden jako autor, tak bych si to nemyslel. Vubec si to nepamatuji.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 24. 8. 2016 19:30

Melancholický Trol: To si nasiel na Gancovkach ? Kde to je ? Nech si pozriem a zasmejem sa.

Ale ja som teraz nasiel taketo perly /italicom su citacie z blogu Ganca/

Tuna si uplne nadherne dokaze odporovat :D, zrejme nedokaze udrzat logicku suslednost v negacii (a preto robi stale testera)

- keďže je snímač stále rovnako veľký, čím viac megapixelov snímač má, tým menší je jeho jeden pixel a tým viac šumí = je menej kvalitný
- už neplatí že čím menej megapixelov tým lepšie, keďže novšie senzory aj s viac megapixlovým senzorom produkujú lepšie zábery

O baterii:
- dokonca ani taká jednoznačne znejúca vec ako výdrž batérie nie je smerodatná:
môj foťák má horšie špecifikácie, no dokázal som s ním spraviť 3900 záberov, zatiaľčo s tým druhým niekto (pri fotení cez displej) spraví len 150

No ano .. vsak nevadi, ze uzavierka je limitovana (u PENa) tak 50tisic zabermi, mozme strielat 10fps :-)

O sensore:
výsledky DxO len málokto dokáže interpretovať, navyše nereflektujú že staré foťáky majú obraz poničený bandingom, staršie Nikony (do roku 2013) majú vo videu modrý hnus a na vysoké ISO nepríjemný farebný nádych

Kto ma starsi fotak a obzvlats Nikon, tak ho rovno zahodte. FotoABC tak uz spravil, Peter Lunak by mal to uz rychlo spravit :D

Brutalne perla .. bez komentara:
6) niektoré photozone výsledky (ktoré zaberajú podstatnú váhu v hodnotení) sú pre bezzrkadlovky zbytočné (skreslenie), alebo sa neprejavujú (aberácia). Príliš veľký dôraz sa kladie na výkonnosť na krajoch, ktoré nie sú u bezzrkadloviek prioritou (alebo sa riešia softwarovo).

Tuna si stazuje :D
Menšinový názor býva zvyčajne ignorovaný (keďže býva “prekričaný stádom”), napriek tomu že môže byť aj správny (či už sa jedná o kritiku, alebo je sám skritizovaný).

Tuna si znovu logicky odporuje, ale kedze je narazka na "milacika" Olympus, tak sa to berie inak:
Hlavne stereotypy bývajú plné kritických tvrdení (malý snímač, šumí, ..), hoci v skutočnosti už nemusia platiť, alebo nemajú až taký význam, aký je im pripisovaný.[/i]

Pobavilo :tleskani
Porovnávanie všetkých kladov a záporov je v skutočnosti náročné:
porovnať dve čísla v špecifikáciách dokáže aj malé dieťa
no zhodnotiť prínos stabilizácie voči svetelnejšiemu objektívu už nedokáže každý


Panabeka :shock:
Väčšina autorít sa ale autoritou stala nie kvôli tomu, že by vedeli najviac, ale že sa sústredili na jednu oblasť a v nej sa stali nadpriemerný.
Zvyčajne mali výnimočný talent, naučili sa skompenzovať chyby foťáku v editore (nepoznám úspešného fotografa, ktorý intenzívne nepoužíva editor) a poctivo na sebe makali.
Určite budú v inej situácii ako drvivá väčšina tých, ktorí si od nich požadujú radu.
To už podľa mňa fakt vie lepšie poradiť predavač. Z princípu musí mať väčší prehľad aj o súčastných foťákoch aj o ľudských potrebách.


Gol do vlastnej brany :)
PS: Ku všetkým možnostiam vymenovaných tomto článku by som pridal ešte ten najdôležitejší zdroj informácií: vlastné pokusy.

Ma tam aj rozpisanu vlastnu analyticku logiku, ale to nema zmysel obtazovat tym tuna :) .. chybaju mu tam uplne elementarne znalosti, alebo proste zdravy rozum, je to skor na zaplakanie...
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 24. 8. 2016 19:39

Itokar, obdivuju, žes to zvládl a ještě ses dostal ke psaní. Já po jedné cvachoce šel raději udělat robotu na zahradu.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod rodri 24. 8. 2016 20:03

A jéje, to zas bude v álejích nablito.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 8. 2016 20:11

Me to prijde, jako kdyz matka popisuje v stiznosti na ucitele, co posila na magistrat, jak jeji dite ve skolni jidelne prevrhlo dve varnice s cajem ve smyslu "jak to doopravdy bylo".
Kazdy kdo to cte, si rekne "tak je to jeji dite, ma ho rada".
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 24. 8. 2016 20:17

Mě napadá jen jedno,ředitel zeměkoule.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 8. 2016 20:37

To je ale mile. Clovek tak nejak proplouva svetem, prace, domov, nikde nic, spis problemy. Ale sukulenty! Jak prijde ve ctvrtek v 18:00 do klubu sukulentaru, tam je kral, cisar vsehomira. Kazdy by mel nekde ridit alespon chvilku zemekouli. Proste plivat na osmicku.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 25. 8. 2016 07:20

Tak X-A3 nevypadá marně. Je v tom nějaká hlubší logika, že zvolili Bayera?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 25. 8. 2016 07:24

Grimjaur: to bolo v pohode, ale teraz som sa pokusil citat ten odkaz od MT a to dako nedavam. Ale inak z kazdeho slova citit, ze Ganec tazko znasa akukolvek kritiku na Olympus. Clovek by si povedal,ze to snad vyvijal, ci co.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 25. 8. 2016 07:26

X-Ax řada byla vždycky s Bayerem, ne? Asi je levnější...
kozakm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků