Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Flor.cz 25. 7. 2016 00:10

Lotrandor píše:A co naplat, všechno už bylo vyfocený.


Myslím, že se dá najít dost specifických kombinací prostředí, úhlu záběru, světla, pózy, které jsou nafocený jen jednou.

V této souvislosti jsem si vzpomněl na jednou svou fotku - http://galerie.digiarena.e15.cz/showpho ... oto=148705 - která byla focená za dost zvláštních podmínek, že bych se divil, kdyby existovala nějaká podobná fotka.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 7. 2016 09:41

dadajax: já být na straně FUJI.cz, tak si dám pozor co publikuju, nicméně asi máš pravdu, ten kanál je spravovaný ledabyle.

flor.cz: teď nevím, jak to říct aby to nevyznělo blbě :), ale ne všechno je hodné následování, nic ve zlém :) (jiné tvoje věci mě oslovují víc)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n3pi 25. 7. 2016 10:12

Se divím, že se tady řeší Pavel a ne třeba Michal S. a jeho velmi povedené a neskutečné "pseudo"selfie. Mala a ucelená serie proti miliardám selfie denně :D
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 25. 7. 2016 10:23

Lotrandor: To úplně chápu, že se to nemusí líbit každému :). V hodnocení má dvě 7, dvě 9 a jednu 10, tak zas tak špatný to snad taky není. Myslím, že je lepší udělat divnou fotku, která polarizuje diváky, než nějakou líbivou, která dokonale zapadne mezi tisíce podobných.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 25. 7. 2016 11:31

Flor.cz píše:Myslím, že je lepší udělat divnou fotku, která polarizuje diváky, než nějakou líbivou, která dokonale zapadne mezi tisíce podobných.

Ja se treba do divnych nezenu .. ne ze bych to neumel ale nelaka me to delat. Zalezi na kazdem co chce a co ho bavi ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 7. 2016 13:24

Ty jo, hodnoceni na lajky, to jsem dlouho nevidel. To je hra ala libimseti.cz 2005 :-)
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 25. 7. 2016 16:27

Btw. k te kauze Fuji - ta druha fotka je jako original? Nebo kdyby zverejnili tu, tak se zase najde starsi fotka s podobnym motivem? A bude to zase spatne? Tady sem uplne nepochytil problem.... Tak sou si fotky podobny. Asi jako deset milionu jinych fotek. Osobne si myslim, ze k 98% mych fotek by se dal najit "original" (co sem predpokladam nikdy nevidel)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod reign 25. 7. 2016 17:49

Radek71: vychytal jsi nějak ten AF na X100, nebo to je furt takové dobrodružné? Ohlížím se po něčem kompaktním...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 7. 2016 17:54

LHE: tak je fajn, teď už vlastně nikoho nelze nařknout z plagiátorství :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 7daysgallery 25. 7. 2016 18:08

Lotrandor píše:Tak rejpnul jsem si, to nepopírám, a zabralo to :). Já si za tou podobností stojím, i když je to nejspíš daný hlavně tím jak to má zarovnaný (a třeba na těch postovaných "stejných" to tak není). Má na webu pěkný fotky, tenhle Vávra, http://pavelvavra.com/.

A co naplat, všechno už bylo vyfocený.

dadajax: jakto, že ty při editování hejtovat můžeš a já ne? :)


Díky za hodnocení obsahu webu, to mě teda potěšilo více, než brát si některou z mých prací a snažit se ji označit za plagiát - ve skutečnosti není :-) . Jsme v 21. století - to co dělal Drtikol bylo jedinečné, ale protože byl první - všichni po něm jsou už jen v kategorii akt tohoto ražení plagiátoři? Já se teda na portrétní focení nepřipravuji tak, že bych si našel cizí fotky a jal se je dělat znova.

Dle mého je velmi nebezpečné říci, že je někdo origiální a někdo ne, protože po pár minutách googlení stejně najdete něco, co se dá připodobnit. Proto je dle mého lepší ocenit osobní styl a rukopis.

Jinak moc nechápu hejtování značky Fuji, asi to je tady nějaká zábava, ale moc to nechápu, protože technika není nejdůležitější.
7daysgallery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 7. 2016 19:41

pavelvavra: hejtování FUJI je kvůli vyváženosti, nikdo tu to nedělal, tak jsem si to vzal na starost. Tady jsou lidi, co jim zrcadlovky skoro zkazili kariéru, dokud nevzali do ruky FUJI, neudělali slušnou fotku. A někteří tu přitom jejich tvorbu před osudovým okamžikem známe, tím větší je ta zmatenost.

Jinak v tom posledním blogu jste se s tím popral pěkně. Ne nadarmo se říká, neber ohledy na to, co si lidí myslí, oni si vždycky budou myslet co chtějí.

P.S. je možný že Zdaysgallery nefunguje v Chrome, nebo je to celý rozbitý?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blacksquare 25. 7. 2016 20:08

Lotrandore, rejpnutí je OK, ale tohle bylo zbytečný.
Protože co si budeme povídat, slečna s deštníkem na pramici, to taky není zrovna jedinečný materiál...
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 7. 2016 20:25

Tak to je snad jasný, že je to workshop, ne?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blacksquare 25. 7. 2016 21:09

To mě tedy jasné není :)
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 7. 2016 21:16

Tvrdi nekdo na zemekouli, ze technika je nejdulezitejsi? Ja jsem jeste nikoho nikdy nevidel/neslysel. Normalne se ani to, ze neni nejdulezitejsi nerika, ledaze by pro to byl nejaky extra duvod, ne?
Kdo kruci muze mit duvod rikat, ze technika neni nejdulezitejsi?

-- 25. 7. 2016 22:19 --

reign píše:Radek71: vychytal jsi nějak ten AF na X100, nebo to je furt takové dobrodružné? Ohlížím se po něčem kompaktním...

Ani ne. Absolutne to neni pod kontrolou. Na druhou stranu je to neco jako krb. Musis nasekat drevo, donest to baraku a pak mas u krbu 120C, dva metry daleko 41C, na miste kde sedis 17C a v loznici 15C. Ale cloveka to tak trochu bavi.
Napriklad diky tomu clovek vic komunikuje s lidmi.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků