Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 7. 2016 18:52

pemar píše:Nikon Europe to občas dělá a některé fotky jsou zajímavé.


FB Nikonu CZ prezentuje fotky uzivatelu Nikonu kazdy den:

https://www.facebook.com/jsemNIKON/?fref=ts

A neco na odlehcenou...

https://www.facebook.com/Fotoateli%C3%A ... 2/?fref=ts
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 7daysgallery 24. 7. 2016 19:22

Lotrandor píše:FUJI se na českém FB prezentuje takto:

Foto dne:
Pavel Vávra
Fujifilm X-Pro1 + XF35mmF1.4
Obrázek
https://www.facebook.com/FujifilmCzechR ... =3&theater

originál zde
Obrázek
http://www.gettyimages.com/detail/photo ... /182867077

to je švanda :tleskani :tleskani :pozor :oboze


Můžete mi prosím říci, co tímto příspěvkem přesně myslíte? Najít typově podobnou fotografii - téměř jakoukoliv není problém.

Pokud akceptujete krajinářskou fotografii, jako originální (i když se opakuje hlavné téma a kompozice), ale liší se čas, počasí a fotograf, tak by neměl problém uznávat presumpci nevinny i v oblasti fotografie portrétní, kde se taktéž mění podmínky, ale i člověk, který je focený a dokonce i místo.

Upřímně řečeno je voda v mnohém omezující, protože ať už uděláte cokoliv, tak stojatá voda má hladinu, což je proměnná, se kterou musíte pracovat.
7daysgallery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 24. 7. 2016 19:45

Vávra tam má lepší světlo, ale u toho gettyimage to může být záměr, ten flat vzhled se lépe přeprodává. Stejně jako to jednolité "pozadí".

No a pokud jde o pořadí, tak ta z fotobanky je o dva roky mladší než Xpro1.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwerts 24. 7. 2016 19:53

Tak si zkuste otevrit FB Nikonu, kolik najdete ve fotobance podobnych fotek... toto je zas jeden moderatorsky Fuji hate...

PL tyvole kdes to vyhrabal :D
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 24. 7. 2016 19:56

qwerts: já můžu za to, že FUJI publikuje vykradený obrázky?

Upřímně, pro mě je ta podobnost příliš veliká. Vyfotit to pro klienta - chci tam takhle být - nemám s tím problém, ale na ofiko stránce výrobce...
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwerts 24. 7. 2016 21:00

ty to fakt myslis vazne jo? :D zenska ve vode, takovych je milion... nehlede na to ze ta od toho cecha je jina. V dnesni dobe kdy vznika tuny snimku denne si hrat na podobnost... smesne
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 7. 2016 21:15

Jo ta z Fuji je uplne jina, jsou na ni preci "Fuji barvy".
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 24. 7. 2016 21:19

qwerts: tak sem s nima
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blacksquare 24. 7. 2016 21:32

Lotrandor: jiné takové fotky snad neexistují? Hledal jsem asi 20 vteřin.
Nevím, kam až chceš s tou svojí antiFuji kampaní zajít...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 24. 7. 2016 21:47

blacksquare: čekám, jestli to po sobě zase smažeš :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blacksquare 24. 7. 2016 21:50

Předtím jsem zjistil, že přesně to samé přede mnou již napsali jiní, proto jsem to smazal ;)

Ale to se tu myslím neřeší...tak co ty fotky? Jsou/nejsou podobné? Kdo od koho "opisuje"?
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 24. 7. 2016 22:02

Jestli nevidíš rozdíl, tak ti asi nemůžu pomoc
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 24. 7. 2016 22:19

To jako uz nikdo nemuze fotit holku ponorenou ve vode? Lotrandore, prechazis z vtipneho rypani do fuji k krecovitemu boji... neboj, Nikona ti nikdo brat nebude, zarazek do dveri mame zatim dost :)

Ja verim ze ke kazde z mych fotek clovek najde po par minutach googleni X velmi podobmych snimku... Nevidim v tom problem. Horsi by bylo kdyby tam bylo neco unikatniho a konkrétního (slecna by treba drzela plysaka ktery bude ovazany ostnatym dratem). Tohle je obecne tema focene milionkrat. Lisi se prostredim a osobami. Stejne jako 95% portrétů.

A mimochodem, je silene naivni myslet si, ze nekdo kdo se stara o provozovani fb profilu bude u kazde fotky rovadet hloubkovy pruzkum, jestli neco podobneho uz nefotil nekdo jiny. Tohle bych cekal od lidi co jsou odtrzeni od toho jak to ve svete chodi. Jako vazne si myslis ze bude nekdo kazdou fotku zkooumat na mozne duplicity?
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 24. 7. 2016 22:55

Tak rejpnul jsem si, to nepopírám, a zabralo to :). Já si za tou podobností stojím, i když je to nejspíš daný hlavně tím jak to má zarovnaný (a třeba na těch postovaných "stejných" to tak není). Má na webu pěkný fotky, tenhle Vávra, http://pavelvavra.com/.

A co naplat, všechno už bylo vyfocený.

dadajax: jakto, že ty při editování hejtovat můžeš a já ne? :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 24. 7. 2016 23:02

Tak jedna věc je dělat si srandu z nějaké fototechniky a další věc je někoho obvinit z toho že kopíruje jiné fotografy. Na to jsem dost háklivý i vzhledem k tomu, že fotím taky věci ke kterým kdokoliv může namítnout, že to nafotilo tisíc fotografů přede mnou...
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků