Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rodri 22. 7. 2016 09:58

Ganec, patentů je plno - http://petapixel.com/2016/07/20/canon-p ... -5-6-lens/ -, s výrobou to už bývá horší. 300-500/2.8-4 pro mFT by chtěl každej, ale nezaplatil by ho nikdo.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 22. 7. 2016 10:49

mat tak 12-60/1.4-2.0 pre mft v rozumnej cene asi by som aj siahol po nejakom olyku ;)
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 22. 7. 2016 13:51

Z toho seznamu se zda pouzitelne snad jen: 43mm a potom ten siroky zoom 8-20, u nehoz bych radsi nechtel videt RAW.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 22. 7. 2016 14:08

Přesně to samé jako MT jsem si taky říkal :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 23. 7. 2016 13:35

Tak podle stavu v Indii to vypada, ze mobily uz nahradily uplne vsechno. Vsichni vsude foti jen mobilem, bezzrcatek sem tady potkal presne nula a jen poulicni fotografove, co si muze clovek zaplatit na portret, maji nejake staricke zrcadlovky se setakem.... Dokonce i v obchode podle reklam propaguji na foceni uz jenom mobily... Dneska sem zkusil vlezt do obchodaku, ze koupim synovi a manzelce nejake tricko nebo tak neco s indickym motivem a teda nikdy vic. To uz fakt radsi po ceste zpatky dam zbyle penize, co neprojim, nejakemu kolegovi, at to daji na nejakou charitu... Proti tomuhle zlatej Bangkok a moznost si tam koupit/nechat usit kosile a oblek.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 23. 7. 2016 14:59

Obrázek

Obrázek

-- 23. 7. 2016 16:06 --

Obrázek

A tohle je pak ta kvalita těch fotek z mobilu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 7. 2016 15:37

Dneska je u nas ve meste kazdorocni triatlon a kdyz nejaka maminka fotila zavodniho tatku se synkem v kasne nejakym UZ, tak tatka dodatecne zahlasil: "vem to jeste mobilem" :)

Jinak jsem zahledl vskutku povedenou "vizitku", pekne na clone kazdeho objektivu. Tak snad to panovi dobre foti, kdyz je to fotograf ;)
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 23. 7. 2016 16:50

A tak to ja zase chapu - z mobilu to rovnou poslou na mail dedovi a babicce a maji klid a plusove body. Taky sem dneska vyfotil Shiva Tempel A7 a pak jeste jednou mobilem a tu fotku z mobilu ma uz manzelka a rodice. Ten raw holt dorazi az semnou...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 23. 7. 2016 17:13

Ale to sú bežné veci, na Schlosshoffe v AT rakúsky dôchodca s leicou a nejakým summiluxom na krku to pálil okolo seba iphonom jak zjednaný. A to už je totálny jazzrock.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 23. 7. 2016 21:45

Ja to delam bezne, ze to jeste fotim mobilem. A to mam v fotaku WIFi a dostanu to do mobilu taky.
V Indii je jenom poulicni zradlo/caj a jinak nic. Nikde nic. Tedy nikde nic, za co by se daly utratit penize.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 24. 7. 2016 05:02

Dostavat to z fotaku do mobilu, pak to zmensit na nizsi kvalitu (posilat z Indie 5 MB jpeg vyjde asi tak na 250), poslat - to je strasne komplikovany. Proste cvaknu Shivu mobilem, zkontroluju jestli fotak nezvolil WB ve stylu sci-fi a posilam. Doma vsichni nadseni a mise splnena. A uprime - ve vysledku to udela stejnou sluzbu, jako kdybych na tabletu rychle zkonvertoval RAW z fullframu....

-- 24. 7. 2016 06:07 --

Radek71 píše:V Indii je jenom poulicni zradlo/caj a jinak nic. Nikde nic. Tedy nikde nic, za co by se daly utratit penize.


A to sem doufal, ze sezenu synovi nejaky barevny triko a mikinu s opici (jakoze ve stylu Hannuman) a manzelce neco v mirne Indickem stylu, aby se to dalo nosit u nas. A pro sebe sem si chtel nechat usit oblek a par kosil jako v Bangkoku. Ale to fakt nejde - bud je to naprosto sileny s zcela nejasnou kavlitou vysledne prace a stejne nijak extra levny (zakazkovy skrejcovstvi urcite drazsi jak Bangkok) a nebo pak opacny extrem, kde maji super latky a asi super praci, ale je to jakoze lokalni hyperluxus a za stejny prachy to koupim v CR...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 24. 7. 2016 05:59

Indie není Asie, třeba Mumbai je je o mnoho chudší a špinavější, než Šanghaj. V Šanghaji když na to přijde, tak se klidně vydám do města sám, jedu i metrem nebo taxíkem, koupím si v restauraci jídlo, najdu obchod a koupím, co potřebují. Když to budu potřebovat, půjčím si i auto a nemám problém se dovézt, kam potřebuji. V Indii mám auto vždy a zásadně s řidičem, klasický supermarket jsem tam ještě neviděl, ulice jsou plné vlnitého plechu a chudoby. Odpadky, vyhublí psi, špinavé krámy z vlnitého plechu, pouliční jídlo s velmi pochybnosti hygienou, to je typická Indie, ne Taj Mahal. Pro rodinu se dá koupit pár turistických cetek, tričko, čaj nebo curry na letišti, aspoň v Delhi nebo Mumbai to není problém a je to pohodlnější a jednodušší, než to shánět ve městě. Zbyl mi ekvivalent místní měny v hodnotě 50 Euro, vůbec to nebylo za co utratit a na letišti mi to odmítli vyměnit, že prý po odbavení nemohou.

V Mumbai jsem viděl i krám Nikonu, mají hlavně levné zrcadlovky v setu, ale měli i D5 a D500 (v setu), nemá smysl to ale kupovat, cenově to nevyjde dobře a člověk má problém se zárukou, Shanghai nebo Hongkong je lepší volba, když už.

Já jsem udělal před odletem školáckou chybu, dal jsem si před odletem whisky s ledem a se sodou a pak dostal horečku a průjem mám ještě teď (trochu pomáhá Amodium). Paradox je, že jsem k obědu měl několikrát jídlo z místní pouliční restaurace (donesli ho do jednací místnosti do kanceláře) a v pohodě. Člověk prostě nesmí porušit zásadu, pít vodu jen že zavřených lahví, i na čištění zubů, kontaminovaná voda je poukázka na problém.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 24. 7. 2016 06:54

Jo jo, na problém led človek môže naraziť aj v blbom egypte...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 24. 7. 2016 06:59

Mečiar to věděl:
-pane Mečiare, přejete si?
-škótsku whisky...
-ano, takže pro pana Mečiara jednu skotskou
-nie ty somár, bez kocky!!!
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tajnik 24. 7. 2016 09:36

pemar píše:Indie není Asie

Tak to spis nez Bombaj ten Hong Kong a Sanghaj neni Asie...
tajnik
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků