Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 5. 2016 09:16

Kazdej to mame trochu taky. Ja jsem s novym 85mm F1,2 fotil nejaky zavody protoze "to byla nejlepsi volba". Ale spis jsem nemel po ruce nejakou kost.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 30. 5. 2016 14:11

Nechte Zemka být, prosím, jako by Ganec a Puntík byli málo.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 5. 2016 14:36

To jsou ale uplne jiny pripady. To je jako kempingovy stul, kaolinovej dul a prodlouzenej vikend.
O tom jsou ty dokumenty na Discovery, Etnborou, krasy a rozmanitosti prirody.
V vyssim levelu (jakoze je znaji vsichni), treba Klaus/Spidla/Bém/Bartošová se ti lidi používají k tomu, aby studenti LFUK pochopili určité modely chování, reflexe apod.
Pamatuji se, ze se na prednaskach hodne pracovalo s Klausem. Takovej Franta je podle mne vyvar, vyvarených a redukovanych 15kg hoveziho do jedne kostky masoxu, to je ucelej blok ke studiu, kdyby byl žárovej hrob, tak se na něm učí už třetí generace studentů archeologie.

-- 30. 5. 2016 15:36 --

Ale kdo ma na to cas, ze jo.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 30. 5. 2016 16:47

Radek71 píše:To je osud vsech, co si koupi Pentax. Okamzite zmoknou a vsude se na ne divaji promoceni Kozaci s schovanýma Canonama.


Mě mile překvapili účastníci sobotního workshopu. První dvě hodiny nám hodně pršelo, tak jsme schovaní pod stromem probírali alespoň teorii a čekali jsme, až pršet přestane. Ale protože pořád nepřestávalo a já chtěl ukázat pár věcí v praxi, tak jsem postavil modelku na déšť a vybral jsem místo kde se ji dalo fotit ze zákrytu stromu. No a fotografové to neřešili a kvůli různým úhlům pohledu klidně fotili na dešti a to neměl nikdo odolné tělo+objektiv. Většinou jsem právě zvyklý že jsou lidi na techniku až moc hákliví :)

Obrázek

Trochu jsem se bál že se budeme muset přesunout někam do interiéru. Ale nakonec se krásně vyjasnilo a světlo nemohlo být lepší :)

Obrázek

Největší úspěch mělo ale stejně večerní focení. Všichni se shodli, že by je dříve v takových světelných podmínkách ani nenapadlo vytahovat foťák :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 31. 5. 2016 08:52

Radek71 píše:Kazdej to mame trochu taky. Ja jsem s novym 85mm F1,2 fotil nejaky zavody protoze "to byla nejlepsi volba". Ale spis jsem nemel po ruce nejakou kost.


Já takhle před lety ještě k filmovému Contaxu koupil, tenkrát pro mě jako pro studenta nepředstavitelně drahý, Zeiss Sonnar 135/2.8 a od té doby marně hledal témata, co bych s nám vyfotil i po přechodu na digi. I ten sport sem už zkoušel.... Ale furt to neni ono a prodat se to sklo asi moc nedá...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 31. 5. 2016 09:43

Já jsem ze 135mm nadšený, na portréty, detaily z akcí atp fantastické, kvůli barvám, ostrosti bokehu, viz naposledy Prague Food Festival. Třeba volejbal na plnou díru bych s tím asi nezvládl, ale kolega s tím fotil cyklistiku a výsledek byl hodně povedený. Zkoušel jsem psy a mažoretky a výsledek nebyl špatný, ale je jasné, že kvůli MF je odpad vyšší, musí se s tím počítat. Dal bych tomu sklu šanci. Ale jinak to vidím jako Radek, nejlepší je to na nějakou kost.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Allien driver 31. 5. 2016 11:52

Dolgor píše: jak mám Fuji foťáky rád a s jedním přes dva roky fotím, při čtení téměř kteréhokoli review o nich se červenám rozpaky. Ale taky si říkám, že každá zamilovanost jednou přejde.

zamilovanost přejde? no môže a nemusí a tiež sa môže preniesť na novší model. Ty to zrejme máš ináč (včetně zastarané Fuji)...
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 31. 5. 2016 12:04

:-D a potom sa majitelia Fuji divia, že sú ostatným na smiech.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 31. 5. 2016 12:35

niečo si potreboval povedať o sebe
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 31. 5. 2016 12:37

Ja teda nikdy neziskal pocit, ze jsou majitele Fuji ostatnim pro smich... Na to tady mame jine exprrty...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 31. 5. 2016 12:40

Allien driver píše:niečo si potreboval povedať o sebe


8-D
Akoby sa Milan vracal...
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 31. 5. 2016 12:50

chcel si povedať Skamene = nejaký Milan???
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 31. 5. 2016 12:54

Jj, presne to som chcel povedať. Ako si to vedel? Si priam skvelý. Ešte že Ťa mám. Vďaka Ti za to.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 31. 5. 2016 14:23

Tak FUJI drzitele maji tendenci, zejmena pokud prejdou z velkych vendoru, dokazovat, ze dobre udelali. Mozna vic nez Olympus, asi proto, ze se na FUJI doopravdy prechazi i v produkcnim nasazeni a nekdy muze byt ten pribeh zajimavej.
Jinak FUJI je i domenou volne receno "snobu", zrovna vcera jsem videl fotku, kde ma znamy prazsky designer na stole VERTU a na krku krome fousu i Fuji X100 jako mam ja a delal ze je to nahodny zaber.
Nejvice sympaticky z hlediska propagandy Canon, protoze mam v ZOO klid, nikdy ke mne nikdo nepristoupil a nezaseptal "jak jste spokojem s tim EF 100mm F2,8"?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 31. 5. 2016 14:29

Hele já se maskuju v zoo se Sony a taky dobrý - je pravda, že když sem chodíval po ZOO s 70-200/2.8 tak sem párkrát podobným jedincům odpovídat musel...

Jinak těch aktivních Fuji jedinců moc nevídám, ale zase na druhou stranu - mam pár fotografů, kterým občas mrknu na web a zjistil sem, že část z nich (alespoň částečně) fotí na Fuji... U Olympusu, Samsungu, Pentaxu se mi tohle ještě nestalo.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků