Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 5. 2016 13:36

Ganec píše:Takže tam nakoniec žiadne 2 zrkadlovky Pentax neboli? :shock:
;-)

Ty by si snáď dokázal zaprieť aj nos medzi očami :/


Petr Luňák 23. 5. 2016 19:17 píše:DSLR nic moc (ikdyz par se jich naslo, dokonce 2x Pentax), CSC zadna:
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod tajnik 26. 5. 2016 15:34

Tak ale ta dama s tygrem na brise a nasazenym bleskem by klidne mohla mit Canon 100D nebo nejaky podobny maly DSLR... :-)
tajnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 26. 5. 2016 18:50

A jak to teda dopadlo? Jestli to chapu: Ganec vidi na fotografii "Toľko fotografov .. fotiacich na dennom svetle .. aj zrkadlovkou .. a nikto nepoužíva hľadáčik ", na fotografii nikdo DSLR nema, ale to nevadi, protoze nekde kousek jinde, meli dva lidi DSLR Pentax.
Ale jak Ganec vi, ze ti dva s DSLR Pentax nefoti pres hledacek?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 26. 5. 2016 19:21

Radek71:
Čo sa babe snilo, to sa babe stalo! A na Cvachove bluznenie, ktoré je už len trápne, to platí dvojnásobne.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 26. 5. 2016 20:36

Dyt se to nerymuje. Nema to byt "Čo sa babe snilo, to sa babe vyplnilo!" ?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 26. 5. 2016 20:39

Spravne je to "čo sa babe chcelo, to sa babe snilo", landov to prekrutil, uz sme vsetci zblbnuti :D

-- 26. 5. 2016 21:40 --

Alebo Srbsky "Snila baba što bi bila rada", to uz znie lubozvucne
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 26. 5. 2016 20:43

Asi tak... Som z toho volaky zmätený ;-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 5. 2016 23:18

Radek71: ja som na tom cvaku videl len to, že nikto nefotil cez hľadáčik.
(aké foťáky tam kto má nedokážem rozoznať, asi to bolo fotené nejakým šmejdom :D )
Nikto nenapísal, že tam niekto fotí s hľadáčikom (keby fotil, určite by napísali), takže som videl dobre.

Informáciu o zrkadlovkách som nemal z fotky, ale z Luňákovho textu
(o ktorom som si naivne myslel, že bol k tomu obrázku)

Keby som napísal "aj s hľadáčikom" (namiesto "aj zrkadlovkou"), tak by ma už vyrývač Luňák nemohol chytať za slovíčka (síce: u neho človek nevie, čo by sa mu pre zmenu znepáčilo).

-- 27. 5. 2016 00:26 --

No ale keď tá fotka nebola k tomu textu, tak k čomu?
Na to už Luňák neodpovedal (ako zvyčajne, keď sa ho na niečo pýtam)

-- 27. 5. 2016 00:32 --

Inak ma tam zaujali "fotografi", ktorí sa pri fotení vôbec nepozerali ani len na displej. Na "Masters of rock" je úplne bežné, že sa načiahne na pár sekúnd ruka so zrkadlovkou, naslepo cvakne pár cvakov a chimpuje. A zase. A zase...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žvel 27. 5. 2016 07:54

Blíží se uvedení f 1.2 skla 25mm(50) pro Olympus a už teď se bojím ceny :-(
Cenově rozumný by mohl být ohlášený makro objektiv 30mm, když bude za rozumný peníze pošlu do světa předsádku rainox 250 a brouci třeste se :-)

http://www.43rumors.com/ft5-olympus-to- ... id-2016-2/
Žvel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 5. 2016 09:22

...to bude zase legrace, az Gancove pribehnou s jasotem, ze Oly ma nejmensi a nejlehci jednadvojkovou padesatku na svete :))
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 27. 5. 2016 09:44

Tenhle objektiv bude mít mnoho prvenství:

Bude to nejkvalitnější, nejostřejší, nejlehčí jednadvojková padesátka na světě.
Bude to jediná jednadvojková stovka na světě.
Bude to jediná jednadvojková stabilizovaná padesátka a ještě navíc v 27 a 1/3 osách.
Bude to nejsvětelnější padesátka ze všech padesátek určených pro komplexní moderní ucelený systém.
Bude mít největší a tedy nejlepší hloubku ostrosti ze všech jednadvojkových padesátek.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 27. 5. 2016 10:01

Bude to nejnudnější jednadvojková padesátka na světě, protože padesátky jsou všeobecně považované za nudné.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 27. 5. 2016 10:52

Nudní jsou jen ti, co s nima neumí fotit.

Žvel: osobně dost nechápu snahu mít v systému všechno dvojmo až trojmo, 30mm objektivy jsou už dva, z toho makro má už Panasonic (nemluvě o tom, že takhle krátký makro má dost omezenou použitelnost). Totéž co se týče 25/1.8 a podobně, kdyby radši udělali pořádnej pevnej ultraširokáč za dobrý peníze a ne se vzájemně kopírovali :P
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 27. 5. 2016 15:32

50mm 35EQ je kouzelny uhel zaberu, je to jak okno do zivota. Kdyby tim fotili vsichni, tak to muze byt nuda, ale nefoti tim "nikdo". Kdo ma padesatku, tak ma crop, kdo ma FF, tak nosi svatou trojici.
Padesatka je kral, vejde se tam vsechno logicky, bez deformace, ma to spravne pomery velikosti, proste 1*.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků