Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dadajax 29. 4. 2016 20:42

Kdybych neměl s focením zkušenosti a četl tohle vlákno tak dostanu pocit, že je to nechutně složitá záležitost a vykašlu se na to :D Dneska jsem zase chodil po městě a fotil jak turista, střílel to od pasu...pohled na Prahu na f/1.4 (kdo by se tahal se stativem) a podobně.

Obrázek

Představa že to začnu nějak šíleně hrotit, tak mě to v tu chvíli přestane bavit. Vždyť jde jen o fotky, které stejně v 90% případech skončí jen na webu, nebo jen soc.sítích.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 29. 4. 2016 20:48

Takže kdy nahradí mobil APS-C zrcadlovky a bezzrcátka?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod dadajax 29. 4. 2016 21:49

Obrázek

Tenhle pán se s tím dneska taky nes*al, na co tahat těžký stativ. S fullfrejm bezzrcadlem není potřeba :D Ale vidíte jak je vysmátý? Táhnout sebou nějakou zrcadlovku, tak je po celém dni chození Prahou unavený a mrzutý. To je jasný důkaz toho že jsou bezzrcadlovky lepší.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 29. 4. 2016 22:14

Takhle dnes fotí skoro každý, zrcadlovku s sebou tahají jen bílé vrány.... ;-)

IMGP137.jpg


Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CA.. 29. 4. 2016 22:22

Radku, jistě, je to tady tvá sociální laboratoř :-) Jenže neetické pokusy na lidech v ní provádí dr. Ganec se svým genocidním výzkumem Kdo a kolik Gance ještě snese. I toto vlákno vyhrotil svou podstatou genocidně, mezi řádky tuším, kdy nahradí bezzrcadlovkáří zrcadlovkáře, ale stejně to vypadá, že nakonec je telefonisti umlátí čepicemi. :D :D

Ale jo, jsou to spory za všecky prachy!

Jinak: diskuzi jsem četl, navíc i zdůvodnění, proč se zrcadlovkami fotí na náhodu (na Gancovkách). A jestli v tom videu je/není ostrakizován… Krátkým sloganem by se dalo shrnout: Nebuď směšný a kup si malou sonku! Nebo se snad jedná o dílo osvětové?

Souhlas s PL, prohlížet si v hledáčku zacloněnou hloubku ostrosti a navíc podle ní zaostřit je luxus. Divím se, že to Ganec nezahrnul do kladů, nebo ano? Na druhou stranu pohled přes zrcadlo je úleva :-))
CA..
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 29. 4. 2016 22:50

FOE: evf u CSC je preci totez, co zivy nahled na displayi u DSLR. Tam take vidis presnou DOF podle clony, narozdil od OVF.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavlinaH 29. 4. 2016 23:13

Jasně Dadajax, na konec japonec :-))
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 29. 4. 2016 23:16

PL: Jenže jakmile chceš detekci fáze na snímači, tak to jaksi s pracovní clonou není ono. No, ono i ta detekce kontrastu se líp zjišťuje při malé HO, ale u detekce kontrastu přímo odcloňuješ to světlo, které potřebuješ k zaostření.
Nehledě na to že pokud ti má vyjít třeba dvousekundová expozice, tak máš v živém náhledu trošku problém, buď máš náhled zoufale pomalu refreshovaný nebo hodně šumí.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 30. 4. 2016 05:29

Jako sorry že bufem OT, ale to fakt nikto neurobí nič s tým dementom v diskusiách pod článkami? Správcovia asi padli tiež na hlavičku, ak myslia že im to zvýši sledovanosť, veď ten pošahanec im prakticky zrušil diskusie pod článkami.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 30. 4. 2016 07:22

Radek71 píše:. Rodri se vzteka, jako kdyby tady vznikaly nejaky plany jak zapalovat kapitalistum auta.


Pane jo, jak si na tuhle kokotinu přišel? 8-D

-- 30. 4. 2016 07:32 --

Petr Luňák píše:FOE: evf u CSC je preci totez, co zivy nahled na displayi u DSLR. Tam take vidis presnou DOF podle clony, narozdil od OVF.


Nevím jak to funguje u jiných značek, ale u Olyho vidíš v hledáčku DOF odcloněnýho objektivu a ne nastavený clony.

-- 30. 4. 2016 07:44 --

ForeignerOnEarth píše:PL:
Nehledě na to že pokud ti má vyjít třeba dvousekundová expozice, tak máš v živém náhledu trošku problém, buď máš náhled zoufale pomalu refreshovaný nebo hodně šumí.


Ovšem to až v době, kdy už je OVF dávno mimo hru.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 30. 4. 2016 07:45

rodri: u zrcadlovek (nebo alespoň u Canonu) v OVF nikdy nevidíš plně odcloněný objektiv, viz třeba http://www.dphotoexpert.com/2007/09/21/ ... iewfinder/

Jem se tenkrát divil proč mi třeba s 85mm na f/1.8 vychází fotky jinak než jak je vidím v hledáčku. A protože fotím z 90% na plně otevřenou clonu, bylo to hodně nepraktické.

Na to už jsem úplně zapomněl, to musím přidat na seznam "v čem jsou zrcadlovky horší" :D
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 30. 4. 2016 08:12

dadajax: neviem preco Canon to ma takto .. ale u Pentaxu mas objektiv uplne otvoreny, ak potrebujes vidiet v OVF ako to vyzera s nastavenou clonou, je na to tlacitko, alebo u lepsich objektivoch si to nastavis na nich priamo.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 30. 4. 2016 09:10

Tak simulaci HO má snad každá zrcadlovka, má ji i moje 12 let stará E 300.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 30. 4. 2016 09:27

Rodri, tú E300 ešte stále máš? To už je poctivý veterán!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 30. 4. 2016 10:27

Bobe, mám ji pořád, ale už s ní nefotím, EM5 je daleko lepší. Dal jsem ji dceři, ta je s ní spokojená. Už má nacvakáno nějakejch 180 tisíc a pořád v pohodě slouží. Dokonce jsem ještě nemusel čistit čip, akorát jsem musel nalepit znovu gumu na grip.
rodri
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků