Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 11. 2015 21:48

Allydamm píše:Není to trošku mimo? U nižších modelů si "nikdo" objektivy nedokupuje ..
OK, tak to ešte doplním: "objektívmi a budúcim upgradom"
=> keďže mnohí, čo začínali s lowendovými DSLR, rýchlo "stúpajú" na drahšie modely a zvyčajne sú svojej značke aj verný (videl som na bráchovi, aké ťažké je zmeniť značku, hoci objektívne uznával, že "tá druhá" by sa mu hodila viac)

V každom prípade: výrobcom sa to oplatí (alebo aspoň oplatilo, dnes už to nie je taký "istý biznis")
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JSP070 26. 11. 2015 21:52

To s aktualizaciou fw je uplne ina liga na forach o telefonoch. Tam je to zaklad, kedy vyjde fw xy, preco nie je xz u tohoto modelu, ked iny model ma uz yz. Pritom novy fw sa vzdy lisil hlavne iba v cisle verzie.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 28. 11. 2015 12:44

Někteří lidé jako je Ganec a spol. si nekoupili za své peníze jen bezzrcátko, oni utratili peníze za bezzrcátko plus morální vítězství. Oni si koupili krásný pocit ze zoufalých majitelů zrcadlovek, kteří jsou potrestáni za svou zpupnost, snobismus a hloupost, kterou projevili koupí zrcadovky. A prozatím stále jim nebylo dodáno toto oprávněné zadostiučinění, které si taky koupili. Jak to, že když za to dali poctivě vydělané peníze, zboží v podobě zoufalých zrcadlovkářů, kteří se jim omlouvají za tu drastickou chybu, jim stále nebylo dodáno? A to přestože se na Internetu snaží, jak můžou, Olympus jim stále nedodal zaplacený požitek? Kde je ten zoufalý Kozák, který se kaje na Internetu, že celá jeho kariéra je tragický omyl, kde je zavěšeno to video těch zoufalých otrhaných majitelů Canonů, Nikonů a Pentaxů, jak své neprodejné dvaosmičkové zoomy hází do popelnic?
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 28. 11. 2015 13:11

Obecni blazni, i kdyz dosahuji maximalnich hodnot kvalit zabavy jsou prece jenom mistni, lokalni, clovek si na ne zvykl a uz neprekvapi.
Musim rici, ze letos se mi nejvic libila ta navsteva, co vsechno ne CSC hejtovala v takovym tom zakladnim modu "podivejte se tady jsem vyfotil strom a cyklistu a tady je test, ze neco zaostrilo od 0,002S) a pak napslala neuveritelny odstavec, kde mluvila do duse Dadajaxovi, že svým chladným odstupem škodí naší věci - věci všech nás bezzcadlovníků.. a přitom tak pěkne foti a neni schopen nalezite Fuji a CSC propagovat.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 28. 11. 2015 13:37

Najvtipnejšie je to, že tu väčšina stáleho osadenstva má alebo mala jedno aj druhé. Takže vlastne zúfalci vylamujú otvorené dvere.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod metatron 28. 11. 2015 13:53

Alebo tu je este niekto ako ja, co ma SLT od sony a straca 1/3EV , a napriek tomu to foti na pocudovanie. A za najslebsi clanok pri kvalite svojich fotiek vnimam seba. nie techniku, nie to ze nemam najostrejsi Zeiss vo vesmire ani najlepsie bezzrkadlo, prip. FF od hocikoho. :-)
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 28. 11. 2015 14:53

Budu si pořizovat externí blesk pro svou Fujinu. Rád bych ušetřil peníze a jak se tak dívám, tak nejlevněji se dá nakoupit asi na http://www.amazon.co.uk/ Máte s tím někdo zkušenosti? Mám z toho docela obavy, ale zase ušetřit 25 a více % z ceny mne docela láká. Jak je to z reklamacemi? Když si koupím např. externí blesk Nissin, tak zda je možné jej tady v ČR reklamovat? A české menu?
Poradí někdo, kdo již na amazonu nakupoval? Případně znáte někdo ještě levnější e-shop? Díky moc.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 28. 11. 2015 15:10

Radek71: no jo, komunitu bezzrcadlovkářů jsem zklamal, beztak jsem placený Canonem a Nikonem abych pověst bezzrcátek účelně poškozoval. Ale musím to prý dělat opatrně, jinak mi ty statisíce přestanou vyplácet :-/

Amalary: pokud myslíš Nissin i40, tak ten ani žádné menu nemá, jen fyzické tlačítka o otočné voliče ;) Jinak co se týká reklamace tak netuším, ale tipl bych že pro reklamaci bude potřeba to poslat do země odkud jsi to pořídil. Plus taky záleží na tom, jakou záruku prodejce poskytuje.

Osobně jsem nákup blesku z ciziny řešil jen u Yongnua za dva litry, kde počítám že až se rozbije, tak objednám další kus. Dražší věc jako ten Nissin bych raději koupil v čr s jistotou záruky.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Amalary 28. 11. 2015 15:29

Dadajax díky. Ano, i40. Slyšel jsem na něj jen samé chvály. Tak to bude určitě lepší to koupit přes nějaký český e-shop. Na heurece jsem si našel, že nejlevnější je u bigfun.cz. To je prý zboží z poské distribuce, ale co vidím recenze, tak se zdá, že s případnou reklamací by neměl být problém.
Nevíš náhodou, zda je dobrý tento difuzér:
http://prislusenstvi-k-bleskum.heureka.cz/jjc-pd-3/
Zdá se to být šikovné pro přímý blesk.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 28. 11. 2015 16:47

Amalary: s tím Nissinem jsem spokojený, ale na těle foťáku jsem ho použil asi jen jednou hned po pořízení, když jsem s nim cvakl pár momentek na svatbě. Jinak ho s oblibou používám při večerním focení, díky jeho nižšímu výkonu a možnosti nastavit 1/256 výkonu, dá se hezky kombinovat s večerním světlem, viz tato ukázka pořízená s 60cm softboxem:
Obrázek

Jinak ten malý softbox nevím jestli bych za něj utrácel. Dříve jsem blýskal bleskem napřímo přes 30x20cm softbox a efekt byl skoro nulový. Je to prostě pořád moc malá plocha (pokud jde o focení lidí na běžné vzdálenosti a ne třeba makro) na to, aby světlo změkčila. Tipl bych, že rozdíl proti focení bez toho bude minimální. Takové minimum pro jakžtakž měkké světlo bych viděl alespoň 40x40cm. A rozhodně ne takhle napřímo ze sáněk foťáku...
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metatron 28. 11. 2015 17:49

cim to odpalujes?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 28. 11. 2015 17:57

Používám Yongnuo 622C-TX (odpalovač) a 622C (příjmač). Ale v tomto případě je to dost brutální overkill, odpalovač pomalu stejně velký jako blesk, ten Nissin je hodně malý. Ale při práci s mými Canon blesky je to výhoda, protože sílu záblesku můžu ovládat z odpalovače. Což bohužel v případě Nissinu nefunguje a musím to nastavovat přímo na blesku. Kdybych měl jen ten Nissin, tak koupím nejlevnější a nejmenší jakýkoliv manuální odpalovač/příjmač. Jinak když fotím s více blesky, tak Canon blesky odpaluju přes ten 622C-TX a ten Nissin nastavím na odpálení optickým čidlem, takže blýskne jak uvidí záblesk z dalších dvou blesků.

Obrázek
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 28. 11. 2015 19:51

Sorry ale mas to o pul ev az 3/4 podexponovany. Toto je proste look kde prvni vec, ktera mne napadne, ze bylo malo svetla. Kdyby to bylo vic teply, tak je jako zapad slunce... ale takto to vypada, ze to bylo -2ev a max co slo vytahnou tak toto.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 28. 11. 2015 23:07

Dadajax: blesk bych chtěl využívat hlavně při focení v interiéru, tzn. o strop či destičku. Pak taky v létě na vykrytí stínů. Tam bude ale asi potřeba polarizák. Vidím, že se s ext. bleskem a softboxem dají dělat hodně hezký večerní fotky a už mně to láká taky zkusit. Jaké dáváš u takového focení ISO?
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 29. 11. 2015 08:57

Radek71: je to trochu podexponované, chtěl jsem dosáhnout "večerního looku". Bylo to focené krátce potom co slunce zapadlo a začli se zapínat okolní světla.

Amalary: na tom Nissinu je super ta integrovaná výsuvná destička. Ale mám pocit že kdybych ji používal pravidelně tak o ni brzo přijdu. Už při prvním použití jsem si ji málem ulomil když jsem před sebou mával rukama a foťák měl na krku :) Jo a místo polarizáku budeš potřebovat ND filtr pro focení v létě.

Jinak ISO používám podle toho kolik je okolo světla. Tady bylo světla ještě dost, tak jsem použil ISO 400 (ale clonu f1,2). Prostě exponuju tak aby bylo pozadí tak tmavé/světlé jak potřebuju a pak podle toho ladím výkon blesku aby byl ten nasvícený objekt tmavý/světlý jak potřebuju.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků