Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 2. 8. 2015 22:28

Jo a všimli jste si, jaké mají srnky mihálnice? Ty by šly fotit klidně i z protější tribuny rybinou.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 8. 2015 22:34

Ganec píše:Tak teda .. od Petra Luňáka sme sa len na tejto strane dozvedeli že:
- stabilizácia nemá na obrazový výstup vplyv
- ani presnosť ostrenia nemá na obrazový výstup vplyv
- nedokáže rozlíšiť slová "rýchlosť" a "presnosť" (a mýli si aj preostrovanie s ostrením)
- vyjadrenia FotoABC ignoruje (že D7200 už nemá banding)
- nechápe význam slova"výstup" (teda JPG), lebo on za tým vidí len "kvalitu snímače" (teda RAW)

Suma sumárum: už je jasné, prečo sa s niekým dokáže niekoľko strán diskusie hádať o ničom, keďže nechápe význam bežne používaných slovíčok a vysvetľuje si ich po svojom (úplne inak ako všetci ostatní)

Vo vedľajšej diskusii sa zase vyjadril, že súdkovité skreslenie u zrkadloviek v hľadáčiku nevidno.
(vlastne vždy keď voľakto má nejakú pripomienku, tak na nej nezáleží; len na tých jeho)

Ale tu nám názorne predviedol ako vyzerá obviňovanie z vlastných chýb
(citujem: "totalni demagog a zbabelec v jednom")
A z vyvrátenej "teórie" o lietaní čmeliaka chce znova spraviť mýtus.
(akurát pred pár dňami to tu niekto vysvetľoval, ako to v skutočnosti je)

jop .. a ešte som zabudol: :D :tleskani :lol:


Ano Gance, zatleskej si, protoze si opetovne potvrdil presne to, cim jsem te nazval. Jenze ty ses tak "kratkozrakej", ze si to neuvedomis, ikdybych ti v tom vymachal cumak. Pokracuj prosim, jinak je tu nuda :nenapadne :mrgreen:
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 3. 8. 2015 07:26

Ganec: sorry, ale jpeg opravdu není berná mince, to je pouze tvoje kritérium, zbytek světa bere ke srovnání raw. Mimochodem svoji argumentaci v 99% zabiješ nějakým tvrzením přitaženým za vlasy.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 8. 2015 11:46

DUDISKO píše:ale to platí aj pre olyho.. epl1 s 75 mm 1,8ičkou urobí tiež zaujímavú fotku.. ale ide o sklo.. a to je to hlavné.. nie telo.. či?? mýlim sa..

Eee, moc nie .. 75ku som s EPL1 skusal, je to des. To telo s tym objektivom ma problem, nieze by neslo odfotit, ale .. na tu 75ku treba OMD10ku. Potom je to ok.
Inak CSC fotaky neustale hybu clonou v objektive, to tiez nie je bohvieco :( .. holt musia, no.
Ganec píše:Vo vedľajšej diskusii sa zase vyjadril, že súdkovité skreslenie u zrkadloviek v hľadáčiku nevidno.

Na to by som sa pozrel, ako chces v hladaciku vidiet 2% sudkovite skreslenie :-)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 3. 8. 2015 16:17

Původně z vlákna OMD vs Nikon, tak to házim celý. Dřív jsem se nedostal k odpovědi.

Nalcom píše:
lukas_highenergy.cz píše:
Lotrandor píše:lukas_HE: já si vzpomínám jak Kai Man Wong říkal, že Sony ne, že to bude kolotoč pořád nových věcí k nakupování.


Tak záleží, co s tím chceš. Nahradit tím zrcadlovku na univerzalni použití pro foto nadsence jde akorát v Gancovych snech.

Na druhou stranu A7 jsem pořídil jako druhy systém kvůli tomu, ze takovou kvalitu v daných rozměrech ani u Canonu ani u Nikonu nenajdu. Ale pak je jasny, ze to skladam ze skel, kde ta výhoda je a nebudu na to davat 70-200/2.8.

Ale kombinace staré A7 se Zeissem 55/1.8 a Sony 28/2 je velmi příjemná a o takové kombinaci vykonu, váhy a rozmeru se u C a N vůbec nedá bavit. Což je částečně tím, ze je to bezzrcatko a částečně tím, ze se Sony snazilo postavit část kampaně na rozměrech a jednu radu má na 49mm filtrech. A na rozměry skel se bohužel u zrcadlovek dost rezignovalo. Když se podívám třeba na moje staré Zeiss Contaxy ještě z doby kinofilmu...

Naopak na Canonu mam klasickou radu /2.8 zoomu na pohyb. Což je zase něco o čem se muze akorát zdat všem výrobcům bezzrcátek, co se rychlosti tyce.

Drazsi a vetsi m43 neřeším od doby, co u Sony do ne o moc většího těla nacpali FF. U m43 mi naopak davaj smysl ty nejmenší PENy jako alternativa top kompaktu.


Ok pokud bereme jen velikost, pro tebe třeba nejsou problém finance. Ale když si vezmeme, že taková základní sestava – jeden univerzál zoom, a tři nejčastěji používaná pevná skla vyjde na cenu nového auta, zatímco s Olympusem se vejdeš do 80 tisíc, tak to zase taková hitparáda není. A to si řada lidí nemůže dovolit.
Pak je tu ještě dobré vzít v potaz, že Olympus má větší hloubku ostrosti, což je v mnoha případech výhoda. A pokud někdo tvrdí, že od f 5,6 nastupuje difrakce, ať se podívá tady na odborné testy objektivů Olympus:
Dávám tu i překlad.
http://slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1444
http://translate.google.cz/translate?hl ... rev=search
http://slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1685
http://translate.google.cz/translate?hl ... rev=search
Difrakce nastupuje až na f 16. Kvalita těch skel je také skvělá.
Přičemž Olympus se svým výstupem je na stejné a často i lepší úrovni, než APS C (Canon, Nikon). Problém je trošku s šumem, ale osobně v horších světelných podmínkách raději používám doplňkový blesk (buď interní, nebo externí) na prokreslení scény.
Říkáš, že OMD mají někteří světový fotografové jako 4. tělo. Ano, jako pracovní nástroj používají FF a pro běžný život mnohem praktičtější OMD. Jedním z mnoha důvodů je pohotovost atd., ale to bych se tu už opakoval. A jde mi o to tu předně ukázat, že pro většinu běžných uživatelů, kteří používají normální rozlišení pro fotografie je 4/3 rozhodně jedno s nejpraktičtějších řešení.
Mimochodem, znám i nemálo těch, kteří OMD používají jako hlavní pracovní nástroj.


No finance pro problém jsou i nejsou. Nejsem pemar, aby mi to bylo uplně jedno a naštěstí ani nedělám za kasou v hypermarketu... Ten systém od Canonu sem budoval postupně skoro celou dobu co fotim s tim, že jsem vystřídal spoustu těl (Nikon D70->Canon 400D->C 40D->C 50D->C 1D->C 1D + PEN EPL1 (moje první bezzrcátko kvůli horám, dál už ho vypisovat nebudu ale manželka ho má doteď)->C 1D + C7D -> C7D -> C 7D + C 6D -> C6D no a k tomu spousta různých skel podle toho, co a kdy jsem fotil. Jediný Canon 70-200/2.8 L je se mnou od začátku co mam Canon. To neni tak, že bych vytáhnul 300t a zašel si to koupit najednou. Navíc jsem dřív fotil jako vedlejšák psy a psí závody, nějaké portréty apod a troufnu si říct, že tu Canon výbavu sem tim dávno zaplatil.

Naopak když jsem zvažoval, co jako druhou sestavu na tahání tam, kde se nechci nosit se zrcadlovkou, tak jsem věděl, že to si na sebe nevydělá (tak 1,5 roku už na zakázky kašlu a fotim si jen pro sebe). No a rozhodnutí bylo takový, že za podobný peníze jako top Olympus můžu mít FF bezzrcátko od Sony. A ať se zastánci m43 budou snažit jakkoliv, tak tu velikost snímače prostě nevykompenzují a to co dostanu z FF prostě m43 nedá. A ono když se člověk mrkne, čim fotí profíci krajinu, tak tam kupodivu m43 moc často nenajde (pokud vůbec).

Btw. já neřekl, že m43 požívají profíci, co ho mají jako 3-4. tělo, na běžné focení a ani že je pro ně praktičtější (to je zase pokus o demagogii ve prospěch OMD z tvojí strany). A navíc spousta z těch co sleduju přechází právě na A7, protože v podobně velkém těle dostanou FF...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod T-Lama 3. 8. 2015 16:39

ltokar píše:...
Inak CSC fotaky neustale hybu clonou v objektive, to tiez nie je bohvieco :( .. holt musia, no.

Jestli se mi to stalo třkrát za celou dobu, co mám foťák... dělají to jen v určitých situacích.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 8. 2015 16:43

Tak mne, ked som nasadil 75ku na Olympusa,to v kuse to robi. Stale to vselijako chrastilo, som nevedel co sa deje :)

Inak zistil som, ze stabilizacia u OMD10 400mm fyzickeho ohniska nezvlada. Staci trosku viac pohnut systemom a dostava to pekne do nosa. No ale to nie je telo na taky objektiv. Ale otestovat som to musel :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 3. 8. 2015 17:15

"stabilizacia u OMD10 400mm fyzickeho ohniska nezvlada"

Olympus 400mm nenabízí. Proč by na to šteloval stabilizaci, navíc u nejspodnějšího OMD modelu. Není čemu se divit.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 3. 8. 2015 17:29

Lebo jeden z hlavnych argumentov je že je stabilizovane všetko čo nasadím. Sú toho plné diskusie. Takže upgrade je všetko do 300mm?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 3. 8. 2015 17:38

bob222: zase bych nechodil do extrémů. Já bych třeba stabilizaci snímače ocenil. Není to pro mě priorita ale bylo by fajn kdybych i své pevné světelné skla měl takto stabilizované.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 3. 8. 2015 17:55

Já bych neocenil stabilizovaný snímač, ale vohejbací. Že bych si ho vždycky vytvaroval podle příslušnýho objektivu a konkrétního ohniska.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 3. 8. 2015 18:00

dadajax píše:bob222: zase bych nechodil do extrémů. Já bych třeba stabilizaci snímače ocenil. Není to pro mě priorita ale bylo by fajn kdybych i své pevné světelné skla měl takto stabilizované.


Dadajax, mam stabilizovane čipom skoro všetko . ;-)
Len z toho nerobím neprekonatelnú výhodu...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 3. 8. 2015 18:04

FotoABC píše:Já bych neocenil stabilizovaný snímač, ale vohejbací. Že bych si ho vždycky vytvaroval podle příslušnýho objektivu a konkrétního ohniska.


Tak ohybaci snimac je zatim sci-fi, ta petiosa stabilizace je a funguje velmi dobre, co jsem mel moznost vyzkouset. Nove telo jen kvuli ni kupovat nebudu, ale je fakt, ze na vystupu to bylo u delsich casu fakt znat...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 8. 2015 20:33

Pavel Breit píše:"stabilizacia u OMD10 400mm fyzickeho ohniska nezvlada"

Olympus 400mm nenabízí. Proč by na to šteloval stabilizaci, navíc u nejspodnějšího OMD modelu. Není čemu se divit.

Tak mozno v tvojom fotaku, moj OMD ma moznost nastavit az 1000mm :-) .. tiez zbytocne ?

edit: aha, zle som pochopil, co si napisal :-[ .. vies, to su argumenty , ked je nieco zle na Olympuse, tak lebo to nie je treba :D .. Pentax to ma citelne lepsie a tiez neponukal 400tku a low end model. A okrem toho, tipol by som si, ze to nebude lepsie ani u vyssich modeloch. Imho je dovodom proste prilis male telo .. tie elmg. cievky proste musia mat nejaku velkost, aby to ustabilizovali. Neber to v zlom .. proste nemoze byt Olympus vo vsetkom dobry :-) .. po mesiaci nejakeho pouzivania proste vidim, v com su jeho vyhody a v com nevyhody.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 8. 2015 20:51

Olympus bude mať 400-ku: keď sa na 300/4 použije telekonvertor ;-)
(má držiak na statív, takže "handheld" sa asi moc neplánuje používať a na statíve by to stabilizácia už mohla zvládať)
A má už patentovanú aj stabilizovanú 500-ku

-- 3. 8. 2015 22:14 --

lukas_highenergy.cz píše:rozhodnutí bylo takový, že za podobný peníze jako top Olympus můžu mít FF bezzrcátko od Sony. A ať se zastánci m43 budou snažit jakkoliv, tak tu velikost snímače prostě nevykompenzují a to co dostanu z FF prostě m43 nedá
a jéje .. máme tu ďalšieho Luňáka...

Už som mu písal, že "keď sa chce, tak to ide" (a tebe konkrétne som to aj dokázal, ak si dobre pamätáš).
Zopár pojmov čo som u neho použil: brenizerova metóda, metabones adaptér, nokton objektívy
Dodám ďalšie: HDR (do RAW), panoráma, Hi-res mód, stabilizácia :D

Je mi jasné, že A7 môže dosiahnuť vyššiu kvalitu, no v situáciách ktoré fotím by ma častokrát obmedzovala a niektoré by nezvládla vôbec. Zatiaľ som s Oly dokázal odfotiť všetko čo som chcel. Ty s A7 nie...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků