Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 31. 7. 2015 06:40

to Pemar: A proč by se melo fotit na vycházkách kolem jezera, i když je na horách a lidi mají na sobě outdoorove obleceni, fotit hlavne s csc? Tam to je zrovna uplne jedno. Můžeš s sebou tahat klidne A4ku tablet...

Jinak ty low-end zrcadlovky jedou stále na vlně toho, ze se po jejich pořízení lidi citi víc jako profici a mají pocit, ze budou mít fotky jak z National Geographic :-) Uprime na to co s tím fotí je vazne jedno, jestli to je zrcdlovka v dvojsetu nebo bezzrcatko v dvojsetu...

Me v poslední době fascinuje kolik vidam skel jako 18-200 a jak si je lidi pochvaluji, ze konečně nemusí měnit objkektivy. Takový návrat k ultrazoomom :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 31. 7. 2015 06:50

Já znám německého kolegu, který přešel z top zrcadlovky na ultrazoom a je strašně spokojený a má velmi pěkné fotky, nehoní to na technický limit.

A mimochodem,v outdoorovém oblečení nechodím kolem jezera, v něm chodím na opravdové tůry, s převýšením.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod reign 31. 7. 2015 07:41

Tak proč ne, top ultrazoomy typu Sony RX10 nebo Panasonic FZ1000 svými možnostmi určitě postačí většině zrcadlovkářů.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 31. 7. 2015 08:17

pemar píše:A mimochodem,v outdoorovém oblečení nechodím kolem jezera, v něm chodím na opravdové tůry, s převýšením.


Aha, já měl za to, že jsi psal, že můžeš fotit jen to, co je kousek od auta, protože nikam dál nedojdeš...

Btw. diskuze na téma outdoorvé oblečení na focení tady ještě neproběhla, ale na jiných fórech jsem jí už zaznamenal :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 31. 7. 2015 08:55

Jo jo, otázka či stačí heavy tracking lycra a botky Omega GTX gore-tex pri fotení panorámy s leica M7 na svahu Matterhornu by napríklad takého Radka 71 dostala asi do nebeských výšin.
:D :D :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 31. 7. 2015 09:08

Já teď řešil otázku, jestli plánuju umřít, když jsem v Krkonoších vyrazil v sandálech ze Špindlu úbočím Kozích na Luční a Sněžku a zbytek výpravy vypadal, že plánuje pokračovat aspoň na šestitisícovku a celý večer předtím na baru řešili, co má kdo za GTX a jaké vychytávky mají čí boty... :-D Rozdíl je, že já sem tam každou chvíli a pro ně to byl zážitek, co se opakuje maximálně jednou za pět let, tak se na to pořádně vybavili... Jinak to teda nebyla akce s kamarády ale něco jako firemní teambuilding :-D Jo a většina výpravy skončili na pramenech labe, část kousek nad nimi, ti odvážnější došli fakt až na Luční a na Sněžku jsme dorazili 4 :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 31. 7. 2015 09:11

To poznám, tiež sme riešili v tatrách v ktorej chate po ceste sa vyspíme a maďarské expedície plánovali prechod cez priečne sedlo pomaly ako etapovku na makalu...
My sme ešte kopli pár horcov a dobehli sme ich asi po 15 minútach, kedy už hľadali miesto na oddych...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 31. 7. 2015 09:15

Flor.cz píše:Tak v Americe mají obecně rádi velký věci, v Japonsku je to naopak.

V Prahe v restike som sedel nedaleko nejakych malych japoniek, samozrejme mali na stole polozeny nejaky FF :D

-- 31. 7. 2015 10:17 --

lukas_highenergy.cz píše:Já teď řešil otázku, jestli plánuju umřít, když jsem v Krkonoších vyrazil v sandálech ze Špindlu úbočím Kozích na Luční a Sněžku

Tak to ma byt , v Cesku su vsetky kopce v pohode na sandaly a papuce :-)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 31. 7. 2015 09:23

Inak najväčší foťák u bežného turistu v živote som videl na drobunkej krehunkej nádhernej aziatke v centre Viedne. Mala eos 1Ds, k tomu 24-70 a z batohu tasila 300/2,8 a cvakala si štefansdom.
A to si predstavte, že sa doplazila ku mne a nádherne šušľavo mi zahlásila plís, tejk foto, dala tam späť 24-70, vrazila mi to do ruky odkráčala pár krokov a oblúkom ukázala čo chce na fotke okrem seba.
Možno mi verila lebo som tam stál v kvádre a čakal na pracovného partnera. Ja bych mal problém dať to do ruky aj bližšej rodine... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 31. 7. 2015 09:24

Pokud neni zima :-D To pak můžou být drsné i takové Jizerky... Poslední zimní přechod Krokonoše-Jizerky byl díky vichřici tak trochu survival. A nejvíc mě štve, že z něj nemam jedinou fotku. Sem v tom nechtěl vytahovat zrcadlovku, stát, brzdit skupinz a mrznout. A přesně na tyhle situace si říkám, že lepší kompakt v kapse by se fakt hodil. Bohužel Fuji x10 už bylo na moje bágly moc velký a taky muselo dozadu :-( Přecejenom mobil si s tímhle už neporadí.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod ltokar 31. 7. 2015 09:50

Zima to je ine, do nej by som sa bal brat nieco ako PEN, ci OMD10. Zatial mam skusenost s mojou zrkadlovkou pri asi -10 a vetrisku , pocitovo asi -20 .. normalne ok, ale akonahle sme sli pozriet jaskynny vstup, kde sa zacal zahmlievat objektiv a hned aj zamrzat, to bolo vtipne :D Kazdopadne kapacita bateriek na polovicu. Vymena objektivu nehrozi, odozvy o dost pomalsie, zamrzol interny blesk a este cosi na chvilu, namrznute one neslo dat prec, tak naspat k jaskyni, utriet do sucha az potom. Inak bez problemov.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houghs 31. 7. 2015 10:06

V U.S. jsem viděl hodně Asiatů, na výletě u Niagarských vodopádů s námi bylo hodně turistů z Taiwanu, ale bezzrcadlovky neměli. Manželka se svým PENem byla opravdu výjimečná. Viděl jsem hromadu mobilů a selfie tyčí. Selfie tyče se prodávají ve velkém i v těch stáncích s nesmysly a kýči po ulicích a v gift shopech. Obě moje děti také hrdě prohlásili, že ty svoje kompakty už nechtějí a fotily jen se svými mobily.

Já se svým starým low-end Nikonem celkem zapadl, až na ten polarizák, monofokální skla a externí blesk :-) S tím jsem byl exot.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 31. 7. 2015 10:28

lukas_highenergy.cz píše:
Jinak ty low-end zrcadlovky jedou stále na vlně toho, ze se po jejich pořízení lidi citi víc jako profici a mají pocit, ze budou mít fotky jak z National Geographic :-) Uprime na to co s tím fotí je vazne jedno, jestli to je zrcdlovka v dvojsetu nebo bezzrcatko v dvojsetu...

Me v poslední době fascinuje kolik vidam skel jako 18-200 a jak si je lidi pochvaluji, ze konečně nemusí měnit objkektivy. Takový návrat k ultrazoomom :-D

Předpokládám že to je jen dojem, a ne výsledek nějakého relevantního výzkumu.

Nemůžeme přece ignorovat ergonomii, hledáček, rychlost ostření. To využije i taková lama jako jsem já.
Já bych do 18-200 nešel, je to málo, koupil jsem 18-250 a jsem moc rád že v určitých chvílích a na určitých místech opravdu konečně nemusím měnit objektiv :-) Ale jsem moc rád že na to dle mě dobře ergonomické tělo, s dobrým hledáčkem a vyhovujícím ostřením mohu nasadit světelnější zoom nebo pevná skla. National geographic mě nenapadl vůbec. Já celkově fotím jen známé a většinou to beru jako kratochvíli při procházkách se psem a nebo abych něco přinesl z dovolené a vytiskl v drtivé většině případů na pohlednicový formát a někdy i na a4. No, ten ultrazoom objektiv má celkem rychlé hsm ostření a i low end zrcadlovka mi umožní vypořádat se se světelností 6,3 na delším konci poměrně vysokým iso.
Ultrazoom fotáku jsem se hodně rychle zbavil. Kompakty mám dva staré, jeden s hledáčkem (opravdu letitý canon a410) a druhý bez hledáčku lumix ls1....ten canon je starší ale používám ho celkem často, to fotografování skrz displej mi prostě nesedí...
Já bych zase neviděl za těmi nákupy lowend zrcadel a uz objektivů nějaké naivní ambiciozní lidi co si myslí, že je to vyhodí do nějaké elitní skupiny fotografů.
Přiznám se že kdybych na to měl rozpočet a v té době by byla k dostání, šel bych do a6000, ale ty skla to by bylo drahé...Mě vůbec přijde, že ty lowend zrcadla nabídnou víc než csc ve stejné cenové hladině, jsou prostě levnější a lépe se s nimi fotografuje, tak asi i proto je lidé kupují místo csc...
Samozřejmě, subjektivní. :-)
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 31. 7. 2015 10:40

Tak samozřejmě že je to jen dojem, ale co by za tim mělo být jiného, než dobrý marketing. To jako předpokládáš, že většinu z těch kupujících zajímá focení? Prostě chtějí lepší fotky než doteď a mají na to 13.000 Kč, tak prostě koupí to, co jim doporučí v obchodě a co vypadá nejlíp. To je celý. Pak s tim budou cvakat krkonoše, jídlo v restauraci a sebe pod sněžkou a večer to dávat na fcb nebo rajče.

Jako představa, jak si tahle skupina doma vyhodnocuje výhody zrcadlovek proti bezzrcátkům a dělá z toho závěry, že teda zrcadlovka bude lepší bude asi dost mimo realitu.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 31. 7. 2015 11:00

Ono je to aj o tom že v rovnakej zostave je často low end zrkadlovka jednoducho lacnejšia ako beznosorožec. A to je tak asi všetko...
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků