Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 27. 7. 2015 07:21

Říká se tomu "řasenka"...
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 27. 7. 2015 07:44

Po slovensky špirála
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 27. 7. 2015 07:50

lukas_highenergy.cz: mne 28mm eq nesedi, bud to chcem sirsie, alebo naopak. Skor 35mm alebo 50mm. Ale tak orezat sa to da vzdy.

Ganec: neviem preco som si myslel, ze max. limit na sirku je 1000pixelov. Ale teraz uz neviem, ci na tomto fore. Nechce sa mi to hladat. Cyklistky boli, ale 95% cyklistov ma okuliare, tak vidno max. chlpy na nohach :D (u chlapov :D). Zistil som vcera, ze na E-PL1 nefunguje AFC ..
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 27. 7. 2015 14:17

Těch 28mm jsem myslel tak, že to ohnisko mam rád a chci, aby ho daný foťák pokryl. Ne že to musí být jediné ohnisko... Jen že třeba kompakt s pevným 35mm bych nechtěl.

Ale uvidim, zase se mi do toho nechce cpát moc peněz vzhledem k tomu, na co to bude.

Ideálně by si bylo moct nekde půjčit něco jako Sony RX100III z půjčovny a po víkendu vrátit.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 27. 7. 2015 14:27

Myslím že s tým ricohom budeš obrazovo inde a ani rozmermi si moc nepohoršíš. A cenovo to bolo momentálne v akciách menej ako tá sonka mk.III.
Len ten hledáček tam skrátka neni.... :-(
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod santilub 28. 7. 2015 15:45

Hledacek se da poridit externi,ani neni tak drahy.Ma dve paralaxy na 28 a 21 mm(pro predsadku)..
santilub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 30. 7. 2015 10:03

http://petapixel.com/2015/07/29/6-excel ... tographer/

Tak zhruba v tomhle směru momentálně vnímám bezzrcátka :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod santilub 30. 7. 2015 11:00

Krásné stroje.....několik podobných doma mám....nostalgie....ale vracet se nechci(aspoň ne nastálo)....pohrát si s nimi...super..už asi 100 let se chystám koupit čb filmy,některý stroječek provětrat,dát dokupy fotokomoru a udělat si pár čb fotek....to ano,krásná záležitost.Ale natrvalo? Aspoň já určitě ne.... :-D
santilub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houghs 30. 7. 2015 20:31

Vrátím se nakrátko k původnímu tématu - bezzraclovkám. Tři týdny jsem strávil v USA a Kanadě a a trochu také sledoval čím lidé fotí. 90% mobily kombinované i tablety. Ano, jsou i takoví co tahají iPad na výlety. Ze skutečných foťáků jasně převažují DSLR, ty začátečnické. V těch low-entry modelech drtivě převažoval Nikon nad Canonem. Na vyšším levelu to bylo vyrovnané. Dalším překvapením byl malý podíl klasických malých kompaktů, těch bylo méně než DSLR. Odteď už opravdu věřím, že malé kompakty čeká pochmurná budoucnost. Nejmenší skupinou byly CSC.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 7. 2015 21:40

Ja som jediný krát zažil aj prevahu CSC, aj to len na chvíľu: keď sme sa chystali splavovať Váh, len jeden človek fotil mobilom a inak dvaja so starými Olympusmi: brácho s mojou E-P1 a jeden pán ešte s E-PL1.
Až potom bolo vidno ďalšie 2 zrkadlovky: to boli tí čo nesplavovali, len si nás fotili z brehu...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 30. 7. 2015 22:21

Tak v Americe mají obecně rádi velký věci, v Japonsku je to naopak.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 30. 7. 2015 22:44

Tak to nevím, pokud u nás potkám někoho s FF a velkým sklem, tak je to Japonec (přinejmenším asiat). Pravda, nosí i eos m3, ale tu poslední barikády velkých spiglu drží kluci asijsky
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 31. 7. 2015 06:00

Já jsem aktuálně na horách v Rakousku, celý den v outdoorovém oblečení, na horách, večer v restauraci u jezera. Na horách jsem nepotkal nikoho s CSC, i když bych čekal, že ničím jiným se na horách fotit nebude. Vidím jen entry level zrcadlovky, Nikon a Canon, se setovými skly nebo Tamronem. Zbytek lidí fotí telefonem nebo tabletem. Ono to má logiku, tablet nebo telefon stejně berou s sebou a na kvalitu výstupu nemají žádné nároky, chtějí fotografii jako moje tchýně, že byla v Luhačovicích. Hodně vidím selfie tyčky.

Podobně je to i u kolegů z práce, mobil, instagram a facebook vítězí. O fotografie od fotografa je minimální zájem a i na firemní akce se často objednává jen lokální cvakal. Jednou takový nějaký lokální německý cvakal fotil firemní závod dračích lodí a jeden manažer si tam přinesl D4s, 200/2 a 400/2,8 (aby provětral výbavu, která mu leží většinu roku doma ve skříni ladem, na focení nemá čas). Výsledné fotky byly z mého pohledu fantastické, dokonalé detaily tváří a úsilí, krémový bokeh, neštastné na tom bylo, že to shodilo profesi fotografa v očích těch, kteří rozhodují o penězích, podpořilo iluzi, že top manažer je také top řidič, golfista, manžel nebo fotograf (což je až na výjimky jen iluze daná tím, že se jedná o inteligentní lidi s nadprůměrnými možnostmi).

U mne je taková výbava ale v kategorii snů, objektiv s hmotností 3 kg pro mne není nositelný, předevčírem jsem měl s sebou flipside 400 se čtyřmi objektivy a ještě dnes si mažu záda Voltarenem, ta bolest je šílená, mám ty záda bohužel opravdu nevyléčitelně nemocné.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dudgeon 31. 7. 2015 06:27

To mě se minulou neděli stalo, že to snad poprvé CSC foťáky počtem vyhrály.
Jeli jsme vláčkem Podhoráčkem z Kozlovic na Hukvaldy. Kromě mého Pena E-PM1, tam fotili jedním mobilem, jedním malým kompaktem, jednou zrcadlovkou Nikon a CSC Sony A5100.
Pak na Hukvaldech jsem viděl dva další PENy(E-PM1 a asi E-P1), jednu FUJI a dokonce i Canon M. Zrcadlovky byly s CSC tak 1:1. Byla to ale asi jenom nějaká náhoda...
OM-D E-M10 II+Sigma30/1.4+Panasonic 15mm+M.Zuiko 9-18mm
Dudgeon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 31. 7. 2015 06:38

Ja som bol s penom rarita vždy. S M-10 som ešte väčšia.
Ale najväčšia rarita som so zrkadlovkou sony, to čumia všetci jak puci...
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků