Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 5. 2015 18:14

To jeji levy ucho vypada jako kdyby ji prisili sourek od bejka.

-- 29. 5. 2015 19:15 --

Jinak to velmi dobre simuluje velky format, mysleno FF az SF. Uprostred -0,3EV, je tam videt zbytecne moc prace. Jak vypada zdrojova fotka?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 29. 5. 2015 18:20

Ale notak, šourky sem netahejme :D

Srovnání před/po:
Lightroom_Catalog_lrcat_-_Adobe_Photoshop_Lightroom_-_Develop.jpg
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 5. 2015 18:28

no to je zajimavy, to je teda F2,8 APSC a na jaky ohnisko?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 29. 5. 2015 18:34

140mm f2.8

Ještě bych rád zkusil podobný záběr až bude k dispozici i 90mm f2 objektiv. Ten by mi asi vyhovoval více...
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 29. 5. 2015 18:36

Mne sa originál páči viac...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 5. 2015 18:47

Oci jsou preostreny, ale spis badam na tim lookem. Kdyby mi to nekdo ukazal, tak bych se vsadil, ze to APSC neudelam, mozna je to tim ohniskem, takovy closeup potrety na 5m nikdo nedela.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 29. 5. 2015 18:58

2014-11-16-IMG_3244.jpg


Ale jo, když se fotí hodně z blízka, tak se s tou hloubkou ostrosti dá slušně pracovat i na APS-C. Třeba tahle ukázka z Canonu 60D a Canonu 85mm na f2.2
Z téhle fotky jsem tady tuším už kdysi posílal výřez. Část obočí úplně vlevo je perfektně ostrá ale oči už jsou brutálně mimo HO.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 5. 2015 19:47

Tam nejde jenom o DOF, ale o perspektivu apod. Zajimavy jak to mate. Mam 85mm F1,2 a mam to nakoukany.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 29. 5. 2015 20:12

Trochu nostalgie od mého kamaráda Jean-Luca, mohla by to být Pauline Starke:

Obrázek

... tohle by bezzrcadlovka možná dala, pokud bude mít správný snímač, objektiv a fotografa (všechno najednou).

Když to dal fotograf před mnoha desítky lety, tak byste to měli dát i dnes, nebo ne?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 5. 2015 20:17

To je podle mne moc, ten salek mel byt ostry.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 29. 5. 2015 20:26

Tohle by ale pro bezzrcadlovky asi byla výzva:

https://www.flickr.com/photos/andrewjkt ... 94/sizes/l

;-] :-D
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 29. 5. 2015 20:51

Čtvernožec jako čtvernožec, tady je navíc ještě stratocaster s hodně rychlým krkem :) Aj mihálnice sú
Obrázek
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 29. 5. 2015 21:33

Čtveronožky, bez mihalnic. Ty jsou dole :)
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 30. 5. 2015 06:37

Tohle je oficiální záběr od Carl-Zeiss Lenses ze Sony α7 II, ZEISS Batis 1.8/85:

https://farm8.staticflickr.com/7775/182 ... b8df_o.jpg

modelka se mi nelíbí, ale ten objektiv kreslí na 24 Mpx solidně. Takový výstup z bezzrcadlovky by mne neurážel.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod T-Lama 30. 5. 2015 07:23

pemar píše:Trochu nostalgie od mého kamaráda Jean-Luca, mohla by to být Pauline Starke:

Obrázek

... tohle by bezzrcadlovka možná dala, pokud bude mít správný snímač, objektiv a fotografa (všechno najednou).

Když to dal fotograf před mnoha desítky lety, tak byste to měli dát i dnes, nebo ne?

Podívám-li se na to křeslo, vepředu je ostré, zatímco všechno v prostoru mezi ním a gesichtem dotyčné nikoliv. Fujtajbl. A bezzrcadlovce by se z toho nejspíš žvejkla závěrka znechucením :-!

Tu fotku s vodníma bůvolama bych dal s prsem v nose i na S-AF, to neni žádný umění trefit...

Mno a do třetice, pokud v jeden moment uvažuješ jen o dokonalém Otusu, protože nic jiného nemá dostatečnou kvalitu a v případě druhém stačí výstup...ehm.. jako je vidět na tý modelce(podívej se na to 1:1), pak muselo dojít k zásadnímu posunu nároků na TK (nebo se Ti zhoršil zrak :nenapadne ). Úplně rozpatlaný mihalnice, byť pravděpodobně chyba fotografa, vypadá to na pohybovou neostrost.
T-Lama
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků