Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 4. 2015 20:37

Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 4. 2015 22:44

Grimjaur píše:Pro fotku a video nastavuji při stejné scéně dost často odlišné hodnoty. Tak to je. Dám příklad,jedu na Rešovské vodopády a chci si udělat pěkný záběr. Při focení si nasadím ND filtr, clonu utáhnu a při čase např 15 sec mi vyjde pěkný vodopádový záběr. Když totéž točím, tak si opět zvolím čas, clonu si otevřu a ND šoupnu do krabičky. Pak jdu točit. A jen trouba by tyhle mrtvolky vydával za fotografie. A teď je ouplně šumák, jestli jsem si k tomu vzal GH4 nebo ne, daná scéna klade jiné nároky na nastavení. Prostě tuhle věc vysvětlovat sečtelému neználkovi, zmasírovaného netem nemá smysl. Pokud sám nezačne fotit a případně točit tak od monitoru zjistí kulové.
Nikoho tu nezaujíma, ako by si fotil vodopád.

My sme tu diskutovali o rýchlom sériovom snímaní s AF-C a o tom, že Panasonic umožňuje s FW 2.0 nahrávať foto-optimalizované video => teda to vlastne zvláda rýchlosťou 30 fps
(čiže niečo, čo zrkadlovky z princípu nedokážu, lebo zrkadlo tak rýchlo zrejme nikdy nebude kmitať)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 18. 4. 2015 22:56

Ale dokážou, prostě nechají zrcadlo zdvižené (to už umí některé zrcadlovky delší dobu), tedy se pro tento způsob práce změní na bezzrcátka (se všemi k tomu potřebnými technickými detaily). Tedy pokud o tom, jako přínosu rozhodne marketing. :-)
Prostě v principu se může zrcadlovka změnit i v bezzrcátko, které nemá hledáček, tedy pouze s LCD. ;-) :-D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 18. 4. 2015 23:17

Asi až díky těmto diskusím začínám chápat tu obrovskou prozřetelnost při výběru, kdy jsem sáhl po sony SLT které má sic zrcátko, ale nesklopné, "polopropustné" a elektronický hledáček... bych jinak musel taky do války.
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 18. 4. 2015 23:23

Fryw, není to boj, vidíš přeci smajlíky.... jen upozorňuji na drobné opominutí. Nesklopným zrcadlům (Sonkám) závidím jejich rychlou, tuším 14fp/s - serii. Na tohle sklopný špígl nemá. A hodila by se velmi. :-D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 18. 4. 2015 23:31

Pozor, Ganec už tu mluví za celé forum. Poslouchej ty jelito, hlavně nikoho nezajímá jak odkazuješ na své stupidní články, ve kterých jen každým úderem do klábosnice prokazuješ jak je ti fotografie a technika s ní spojena cizí. Kdybys psal kupříkladu o použití bojových včelstev k redukci populace tučňáků na Antarktidě, tak bys aspoň pobavil. Takhle seš jen trapnej.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fryw 18. 4. 2015 23:47

Puntik> Já na ty smajlíky neklikám, ale házím je před obrazovkou. K té závisti. Já nevím jestli to víš, ale asi víš :D Třeba ta moje a58 má 8fps, ale v režimu kdy se změní crop faktor(asi na 2x), v horší kvalitě (zřetelně) a menším rozlišení a tuším že jen jpeg. Dost možná ten režim T8, který se přepíná přímo na otočném voliči má i jiná omezení, nevím, já už ho skoro vůbec nepoužívám - pro zatím. Na plné rozlišení je to méně, nevím kolik přesně, ale mě to stačí. Nevím jestli to mají vyšší řady slt jinak.
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 18. 4. 2015 23:58

Fryw, upřímně - nevím. Já tu techniku tak neprožívám, ale vím, že těch 14 některá Sonka má. Také mám také těch ubohých osm, naštěstí v RAW a v něco přes dvacet do bafru. Což někdy stačí, někdy je to málo. Ale stejně jako tu techniku, tak neprožívám ani fotky, jestli jich je o něco víc, nebo míň..... někdy to zamrzí. Kdyby ovšem jen k vůli té serii. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 19. 4. 2015 00:03

Vlastně jsem ten režim T8 nejvíc používal na podklady pro tvorbu animovaných gifů. Tam to omezení kvality a rozlišení vůbec nevadilo, spíš naopak.
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 19. 4. 2015 00:09

Chápu. Já ji (serii) používám rutině pouze v HDR bez stativu a pro BKT při rychlé změně světelných podmínek, kdy nemohu šachovat s úpravou +/- EV. Jinak ne, ostatně na rychlé děje stejně nestačí a psy v běhu nefotím. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 19. 4. 2015 05:22

Ganec: viz výše co jsem psal o Canonu a cinema raw, takže to umí všechny Canony s podporou magic lantern, dokonce i ty starší bez nativní možnosti natáčení videa (namátkou nejzajímavější 50D ). Vrchol je dual pixel v 70D, najdi si srovnání ostření (AF-C u videa aby to mělo vypovídající hodnotu) s GH4 - viditelně lepší ve prospěch Canonu. A to se bavíme o rawech (ovšem malých, 2mpix), nevím jak to je v případě Panasonicu.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 19. 4. 2015 07:21

Ganše mluvíš za všechny nebos konečně pochopil, že jsi "NIKDO"? :D
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 19. 4. 2015 07:25

Takze Ganec je uz aj expert na tocenie videa. No preco nie .. press-reelasy ma precitane, nejaky fotak tiez. No aspon sa viac a viac odkopava :) Je zbytocne ho nieco ucit, hlupak nikdy neprijme radu. A tazsie ho bude odhalovat :)

Fryw: on ti Ganec za chvilu vysvetli, ze ta Sony je bezzrkadlo a teda musis bojovat proti zrkadlovkam tiez ;)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gamut 19. 4. 2015 08:42

Pokud se jedná o hybridní AF tak použije detekci k měření předmětu od ohniskové roviny a kontrast použije pro přesnost ostření. 70D má na pixel dvě fotodiody, které provádějí jak obraz, tak i autofocus. Ve srovnání s HAF je o 30% rychlejší. Takže otázkou je "půlení" pixlu a velikost fotodiod z hlediska přínosu, takže asi dominuje případná přesnost. Pokud od toho neustoupí tedy. Možná bude vysvětleno v gancovkách, jak už bývá dobrým zvykem. :-)
Gamut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 4. 2015 09:08

ltokar píše:on ti Ganec za chvilu vysvetli, ze ta Sony je bezzrkadlo a teda musis bojovat proti zrkadlovkam tiez ;)
V skutočnosti som s tým nezačal ja, ale vysvetlil to minulý arministrátor tohto fóra.
Ukážka z diskusie:
Pety píše:
bager3000 píše:Systém Sony SLT A33, A55, A77 - názov Elektornická zrkadlovka.
Systém m 4/3 - jednoznačne názov Bezzrkadlovka !
Ale SLT jsou také bezzrcadlovky. Zrcátko je v nich výhradně součástí autofokusu, ničeho jiného. Pojem elektronická zrcadlovka byl v Česku dříve používán pro ultrazoomy neboli přístroje s EVF. Začít jej používat pro něco jiného by vedlo k nejasnostem
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků