Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 22. 9. 2014 18:28

No, ja si pamatam na definitívne pohreby nikonu s ccd čipmi na forach a ody na čipy canonu. ;-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 9. 2014 18:58

Lotrandor píše:Na výkon AF si počkám
Takto by to stačilo?


Radek71 píše:tak pred 3-4 rokama .. Nebyl to Ganec, nez presel na mirorless?
Ja som na ne prešiel už pred 5 romi :-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 22. 9. 2014 19:05

Ódy na Sony Exmor senzory mě vůbec hrozně baví, když si třeba vezmu jen Nikon, který používá i senzory vyrobené Toshibou nebo Renesas a dosahuje s nimi prakticky stejných výsledků. ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 22. 9. 2014 19:24

Ganec píše:
Lotrandor píše:Na výkon AF si počkám
Takto by to stačilo?


Radek71 píše:tak pred 3-4 rokama .. Nebyl to Ganec, nez presel na mirorless?
Ja som na ne prešiel už pred 5 romi :-)


No, o tomhle jsem někde četl, dokud byl NX-1 na stojanu, fungovalo sledování parádně, ale jakmile ho vzal autor do ruky, nefungovalo prakticky vůbec a ten bílej čvereček dělal všechno možný, jen ne sledoval objekt :-)).
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 22. 9. 2014 19:28

Ganec, možná budeš ještě rád, pokud se ukáže, že to s NX1 není tak horké. Tenhle se do trenek nevejde;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tor47h 22. 9. 2014 19:28

Psal o tom Neff - když i on uznal, že to není úplně košer, tak to fakt bude asi špatný :-)
tor47h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 22. 9. 2014 19:39

rodri: já myslím, že s tím zkusil fotit a tam se "pokazilo"
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 9. 2014 20:11

Ganec píše:Takto by to stačilo?


A co to ma jako dokazovat, ten zaber s velkou hloubkou ostrosti bez jedine exponovane fotky? Tohle zvlada i moje Casio do kapsy.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 9. 2014 18:55

Další rozhovor se zástupcem Nikonu, který nevylučuje možnost CsC s velkým senzorem:
http://nikonrumors.com/2014/09/23/nikon ... lity.aspx/
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FotoABC 24. 9. 2014 01:10

•"You can expect some new DX lenses in the future. We haven’t forgotten about our DX customers"
•Nikon is still "studying the demand" for a D300s replacement

Read more on NikonRumors.com: http://nikonrumors.com/2014/09/23/nikon ... z3EBefjiMX

Ne, oni nezapomněli na DX zákazníky, vůbec ne. Oni jenom s 10-násobnými tržbami za DX fototechniku vyvíjejí 10x méně nových slušných objektivů, než kterýkoliv jiný systém s 10x menšími tržbami. A oni se tváří v tvář DX objektivu Sigma 18-35/1.8 nestydí říci, že nezapomněli na DX zákazníky.
Oni za 14 let DX systému neudělali žádné široké pevné sklo, ale vůbec se nestydí.

-- 24. 9. 2014 01:16 --

Přesná citace:

A certain portion of our DX customers have already moved up to full-frame sensors. But not all. We understand that there is still some demand for a successor to the D300S and all we can say at this moment is that we are studying that demand.

Takže Pentax zjistil, že K-3 půjde na odbyt a udělal ji.
Canon zjistil, že 7D Mark II půjde na odbyt a udělal ji.
Olympus zjistil, že E-M1 půjde na odbyt a udělal ji.
FujiFilm zjistil, že X-T1 půjde na odbyt a udělal ji.

Jenom Nikon furt studuje, jestli D400 si někdo koupí!!???

Opravdu je pro D400 méně zákazníků, než pro Pentax K-3 nebo Olympus E-M1 ??? Proč, když Nikon DX zákazníků je násobně víc?
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 9. 2014 05:39

Nikon nemá peníze a trh jim jde dolů, tím je to všechno dané. Mohou si za to ale sami. Kde je avizovaný Nikon D7200?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod T-Lama 24. 9. 2014 09:12

FotoABC: Olympus zase 5 let studoval, jestli má smysl udělat náhradu za E-5. Z toho by někdo třeba i mohl vyvodit jistou podobnost systémů, se kterými se v budoucnu moc nepočítá ;)
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 24. 9. 2014 10:09

Olympus poštudoval a nahradil to beznosorožcom. Možno to má v pláne aj nikon... 8-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 24. 9. 2014 10:27

Po D600 to má v plánu víc, než kdy jindy. Ale ještě není ten správný čas.

OT: Já mám takovou radost, že na dalších minimálně 5 let mám techniku prakticky vyřešenou (krom jednoho typu objektivu, co bych sice ocenil, ale není to akutní a zatím se bez něj celkem obejdu) a můžu v klidu fotit a z odstupu sledovat, jak a kdy se to celé vyvrbí.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zafod Bíblbrox 24. 9. 2014 10:56

Nikon chtěl prostě a jednoduše lidi "nacpat" díky předražené a odfláknuté D600 do FF, ale asi jim to moc nevyšlo... Teď si snaží s D750 vylepšit reputaci, ale podle mě s ní měli "vylézt" už dřív...
A proboha, co ta cena??? Až bude slušný FF stát cca 25t., tak dejte vědět, tohle je fakt zlodějna - a to nemluvě o komplet nových objektivech :roll:
Zafod Bíblbrox
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků