Olympus PEN

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Daemonius 1. 7. 2011 07:28

To cvaknutí při běžnej konverzaci neni ani slyšet, leda snad v úplném tichu. Aspoň co se G série od Panasonicu týká, tipuju že PENy nebudou jiné. A jinak jsou občas maličko slyšet objektivy, ale to co dávali ke G1 ostřilo bezhlučně (14-45mm), asi záleží jakej. Nové MSC k PENu jsou úplně tiché.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod odklizec 1. 7. 2011 07:29

Pavel Breit píše:Všechny auta mají motor a některá jsou potichu jen šumí....U bezrcadlovek očekávám totéž - lehounké tiché šumivé cvaknutíčko.

A nemaji ty auta nahodou dostatek prostoru na nejruznejsi tlumici tkaniny a jine srandy? To fotaky bohuzel nemaji! Sveho casu mela Leica M8 zaverku s rychlosti 1/8000. Mela jen jednu nevyhodu, byla hlucna. Tak to predelali. Od te doby ma M8/M9 zaverka uz mnohem mene impesivni, dnes celkem beznou, hodnotu 1/4000. Jeden si musi dat bacha na to co si preje. Holt jsou technicka/financni omezeni, se kteryma se jen tezko neco dela, kdyz jsi nekde limitovany. Platenou zaverku ti dnes do fotaku nikdo davat nebude ;)
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 1. 7. 2011 08:24

To jde udělat s centrální závěrkou. Se štěrbinovou asi těžko. Ale očekávat můžete samozřejmě cokoliv... :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 1. 7. 2011 08:48

Děkuji za vysvětlení :) to jsem se poučil. Nicméně svůj závěr jsem si před časem udělal s EP2 (už je pryč). Koncept malého ale kvalitního (Watanabe (vývoj Oly) říkal bude to " jako digitální Leica") se jaksi nedaří naplnit i když vlaštovka by byla. Ale já osobně jsem za ty roky zklamán. Měli rovnou říci že zkusí komerční masově skousnutelný systém a ne hned blábolit o digitálním ekvivalentu Leicy.

-- 1. 7. 2011 10:23 --

Ricoh koupil Pentax.
Naposledy upravil Pavel Breit dne 1. 7. 2011 10:54, celkově upraveno 1
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod odklizec 1. 7. 2011 09:57

Jsem z tehle koupe uplne v soku! Pro Ricoh urcite dobra investice, se sanci rozsirit se vyrazne i mimo Japonsky trh, protoze to jim moc neslo. A rozhodne rozsiri svoje portfolio produktu. Otazka je, jestli si DSLR nechaji, nebo je zabijou na ukor mirrorless? No to jsou veci? Ocekaval bych spise opacny nakup, protoze Ricoh foto divize je fakt prcek a spis v cervenych cislech nez cernych. Mimo Japonska vylozene minoritni hrac. Tahle koupe muze leccos zmenit? A nebo poslat obe firmy pod kyticky ;)
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 1. 7. 2011 19:06

http://lenstip.com/

a dpreview mají samply z E-P3. V případě DPreview je to příšernej rozmazanej sh*t, v případě lenstip vypadaj okej.
Daemonius
VIP uživatel


Odeslat příspěvekod Pavel Breit 2. 7. 2011 07:54

P3 na Digineff.cz , celkem rozumně posouzená.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 4. 7. 2011 07:38

P3 a preview
Na dpreview mají u porovnávacích samplů P3 zapnutý stabilizátor. U všech Oly co jsem měl bylo v návodu uvedeno "na stativu vypnout IS" !! Předpokládám, že to tak bude i u P3 a také předpokládám, že na dprewiew už to dělají schválně. Že by byli tak blbý a nevěděli že se u Oly stab vypíná se mi nezdá, nebo že by jo ?
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 4. 7. 2011 17:17

A má to nějakej efekt?

U DPreview samplů sem si akorát všim, že jsou brutálně rozpatlaný.. Jinak to šumí pěkně i na ISO 200. :D By mě zajímalo jak bude vypadat raw, zkusim, jestli to DCraw překouše..

-- 4. 7. 2011 18:42 --

DCraw je překouše, vypadají slušně, víceméně žádné artefakty, docela ostré (i když ne tolik jako E-5 nebo E-PL2), akorát to šumí (tj. i na základním ISO). Holt něco jako čistej obraz z bezzrcadlovek asi bude ještě nějakou dobu sen. :D
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 4. 7. 2011 19:18

Asi jo. Podle mých zkušeností je u Oly při zapnutém IS (stabilizace je na čipu) a foťáku na stativu je obrázek trochu sem tam mázlý než při vypnutém IS.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S.m.r.ť.á.k 4. 7. 2011 19:25

Na stativu se vždy vypíná stabilizace. To je přece běžné ne?
Vyčpělý uživatel.
S.m.r.ť.á.k
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 4. 7. 2011 21:24

Není to nutné u všech foťáků, Sony má myslím detekci stativu a vypne to samo. Technicky to neni až tak těžké. Samo, jestli to Olympus nemá tak asi dobrý nápad vypnout.

-- 4. 7. 2011 22:25 --

Což mi připomíná, že OIS u Panasonicu netřeba vypínat, fotil jsem s tim spoustu "produktových" fotek, nikdy to nebylo vypnuté a ostré vždy.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 5. 7. 2011 07:29

Podstatné je že pokud výrobce něco uvede v návodu měli by to testeři bez výhrad akceptovat. Jinak jsou to neprofesionální diletanti, nevypnutím IS to začíná a Černobylem končí :) Taky nečetli návod...
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kolega 5. 7. 2011 07:50

Jo, návody a jejich používání je v českých zemích hóódně podceňováno :-). Pak se např. člověk v diskuzích (po půl roce používání E-PL2) dočtě, že někdo objevil možnost zmenšit zaostřovací bod a jaká je to senzační vymoženost :mrgreen:. Kdyby si býval ten "objevitel" hned přečetl manuál, věděl by o této "vymoženosti" od počátku a mohl to využívat, jako já ;-) třeba už u E-PL1, či E-P2.

Ale k věci. E-P3 mě teda zatím ničím neoslnila. Ano to super-rychlé (snad nejrychlejší na světě) AF je lákadlo, ale ono to souvisí s použitím zase těch nově vyvinutých objektivů a se stávajícími objetktivy to asi nebude zase takový zázrak. A ten nový snímač Olympusí provenience, resp. výstupy z něj, zatím také moc nepřesvědčil.
Jediné, co mě na uvedení těchto nových produktů Olympusu zaujalo, je to nové sklo v kovovém tělě: M.Zuiko DIGITAL 12mm/F1:2.
Ale vymoženosti tohoto přístroje (E-P3) by mohly být základem poloprofesionálního µ4/3 těla, kterým Olympus zřejmě plánuje nahradit DSLR, E-5, tedy zase hořčíkové tělo s vestavěným LVF, výklopným OLED displejem, tímto superrychlým AF a pod.
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků