Panasonic DMC-GH1 (G1 s HD/Full HD videem)

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vanDave 5. 3. 2009 14:43

->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 3. 2009 14:53

Nielen v HD videu je rozdiel.
Je tam pouzity aj novy snimac, v ktorom si mozes nastavit pomer hran 4:3, 3:2, 16:9 a 1:1 tak ze sa nerobi ako orez z povodneho 4:3. Ma teda v skutocnosti viac MPix (14) no pri 4:3 sa vyuziva prave 12. Vraj ma aj daku novu strukturu (mal by tiez menej sumiet).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 5. 3. 2009 15:04

Jj, máš pravdu.

G1: 4/3 type MOS ('Live MOS sensor'), 13.06 million total pixels,12.11 million effective pixels
GH1: 4/3 type MOS ('Live MOS sensor'), 14.0 million total pixels, 12.1 million effective pixels

http://www.dpreview.com/reviews/panason ... /page2.asp
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 3. 2009 15:23

Len nechapem preco je u 1:1 take nezvycajne rozlisenie: 2992 x 2992
Toto rozlisenie je ako jedine vyrez z 4:3 .. len trosku zmenseny (a podla mna zbytocne o 8 pixlov). No aj tak to nie je 14 MP .. teda mozno su tam aj dake specializovane senzory (zeby na zrychlenie zaostrovania?)

Mozno je updatnuty aj Venus Engine HD: u GH1 su pouzite 2 procesory (u G1 neviem najst .. teda teoreticky mozno len jeden). Mozno sa tym zrychli seriove snimanie.

Toto je zaujimave:
This sensor is also advantageous for photo recording with a high signal to noise ratio thanks to a new circuit structure that is totally unaffected by the noise generated in each of the circuits.

Zeby koli strukture obvodov sa zaroven aj menej prepalovalo medzi pixlami?
(napr pri nocnych zaberoch lamp, ...)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 5. 3. 2009 21:30

Oba by měly mít 2x Venus HD.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bager3000 26. 5. 2010 18:47

Mám záujem kúpiť si kvázi zrkadlovku bez zrkadla. Uvažoval som o Panasonicu GH1.Najprv som uvažoval o zrkadlovke, no odradili ma veľké rozmery a absencia formátu 16:9, na ktorom trvám. Tento foťák chcem ako doplnok ku kompaktu Panasonic TZ10. Myslíte, že GH 1 si oproti TZ10 polepším? Ide mi hlavne o to, aby druhý foťák mal lepšie vlastnosti v miestnosti, takže potrebujem lyžiny na externý blesk, čo najväčší senzor a pomerne veľký zoom. Na cene mi nezáleží. Vymeniteľné objektívy by boli len výhodou. Odporúčate teda GH1, alebo poradíte iný typ?
Fujifilm X-T4 ( Fujinon 35mm _ Fujinon 56mm _ Fujinon 18-55mm)
Fujifilm X100F
Sony RX100 III.
bager3000
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 26. 5. 2010 19:41

Polepšíš si skokově a hodně. Tedy s výjimkou rozměrů a hmotnosti, ale pořád je to menší a lehčí než zrcadlovka s adekvátním objektivem.

Ovšem potom bude TZ10 doplňkem ke GH1. :)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod odklizec 26. 5. 2010 19:53

Nebude GF1, co do velikosti, prijemnejsi skok? Je to "kapku" vetsi nez kompakt, ale zas ne az tak objemne, jako GH1.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 26. 5. 2010 23:31

GF1 neni až takovej zázrak.. GH1 je značně lepší, obvzlášť pokud jde o kvalitu obrazu a videa. Sice to neni na úrovni 5D Mark II, ale neni to nějak extra daleko..

Co se rozlišení týká, tak lepší je snad jen A900 (a ne o moc). Šum neni zrovna nejlepší, ale z hlediska mikro 4/3 je to velmi slušné. Akorát dynamickej rozsah je ouvej a barvy jsou.. no Panasonikovské, ale pokud má dotyčný už TZ10, tak mu to fakt jako barevnej rozdíl nepřijde.

Jinak GF1 a PEN od Olympusu postrádaj to klasické dSLR držení a s trošku delším objektivem je to pěkně na hranici použitelnosti (a užitečnosti). To pominu tu příjemnou vychytávku, jakou je naklopitelnej LCD na G1 a GH1. A hledáček je zabudovanej a ne přídavnej (a upadnutelnej). :)

G1 je vcelku ok, pokud člověk nechce video.. G2 už ho mít bude (G10 myslim taky). A GH1 je takové to best-off m4/3. Alternativy ujdou, bohužel sem zatim nikde neviděl nějak solidní recenzi Sony NEX, takže nevim.. Samsung neni špatnej, ale vlastní systém objektivů neni zrovna geniální tah (byť existuje redukce na Pentax K, bohužel asi neostřící).

m4/3 má docela dost nativních objektivů, jakékoliv objektivy přes redukci a pár kvalitních 4/3 od Olympusu a Panasonicu na nich funguje taky.. Jestli něco m4/3 nechybí, tak jsou to objektivy. :D
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tvrdasek 28. 5. 2010 22:06

ja by som chcel moc GH1 pretoze rad fotim a aj tocim video cize take by mi to bolo super, len ta cena :'( to je pre mna momentalne zabite ako dat skoro 1300 € za nu je dost :-(
tvrdasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 28. 5. 2010 22:44

Kdybych bral v úvahu jen fotky, tak je to předražené.. ale když vemu v úvahu video, tak je to vcelku adekvátní cena.. Ale mohlo by to být trošku levnější.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bager3000 1. 7. 2010 15:04

Je tu niekto vlastníkom Panasonicu GH1, ktorý vie poradiť? Kúpil som GH1 a som s ním veľmi spokojný, až na jednu maličkosť. Pri fotení v prírode sú fotky presaturované, zelená farba je neprirodzená, až priveľmi zelená. Pritom som nastavil podanie farieb na Standard a saturáciu som stiahol na minimum, kontrast a doostrovanie sú stiahnuté na polovicu. Pri nastavení farieb inak, ako Standard je situácia ešte horšia. Ináč foťák nemá chybu. Vymakaná vecička.
Fujifilm X-T4 ( Fujinon 35mm _ Fujinon 56mm _ Fujinon 18-55mm)
Fujifilm X100F
Sony RX100 III.
bager3000
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 7. 2010 15:12

Pozri sa ci si ten kontrast nahodou nezvysil (radsej daj mensi).
Pohraj sa aj s WB .. (den/pod mrakom/...), pripadne s RAW-ami.
Este mozes skusit mierne podexponovat
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 1. 7. 2010 18:22

Pokud používáš LightRoom na fotky, stačí si pohrát trošku s nastavením profilů kamery. V PS to jde taky, stačí hodit filtr color balance a doladit.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod petr311 20. 7. 2010 21:31

Zdravím. Nevím jestli svůj dotaz vkládám do správného vlákna ale snad ano. Již nějakou dobu řeším dilema, jak na různých akcích současně fotit a natáčet. Ne vždy mám při ruce někoho, kdo by fotil (nebo natáčel) a já bohužel 4 ruce a nohy a 2 hlavy nemám.
Dosud vlastním DV kameru Panasonic NV-GS500 a DSLR Canon EOS 450D + setový 18-55mm objektiv. S tímto "nádobíčkem" jsem relativně spokojen, natočil i nafotil spousty různých akcí. Jenže ... jak jsem psal v úvodu, bohužel nemám vždy k dispozici dalšího člověka na obsluhu foto nebo videa, a já sám oboje najednou nestíhám ovládat.

Myslím, že už na několika místech tohoto fóra se řešil podobný problém, jako mám já. Napadla mě myšlenka, jestli se v současné době již dá sehnat za dostupný peníz nějaký kvalitní foto/video hybrid. Při brouzdání po netu jsem narazil na Canon EOS 550D a Panasonic Lumix DMC-GH1. Tak mě napadá možná hříšná myšlenka, jestli jeden z těchto přístrojů dokáže nahradit výše zmiňované přístroje (GS500 a EOS 450D)? Já vím, už jsem tady pročetl dost názorů, že fotoaparát má sloužit k focení a kamera k natáčení, nicméně toto neřeší můj problém - prostě nejsou lidi. Takže mě zajímá, jestli v současné době existuje takový hybrid, který by dokázal kvalitně fotit i natáčet?

Obracím se zejména na majitele Panasonic Lumix DMC-GH1 14-140mm, protože uvažuji hlavně nad tímto modelem. Mám ale několik zásadních dotazů týkajících se videa.
1/ Jak dlouhý videozáznam v nejvyšší kvalitě dokáže zaznamenat bez přerušení? Je tam nějaký limit nebo je to dáno jen kapacitou karty? Např. EOS 550D má prý omezení necelých 30minut.
2/ Když se zapne nahrávání, je možné záznam pozastavit - tak aby výsledný záznam byl jeden videoklip, nebo lze videozáznam jen zastavit s tím, že při dalším spuštění záznamu vzniká další videoklip?
3/ Lze současně natáčet video a fotit? Např. NV-GS500 to umí, ale ty fotky jsou pak prakticky nepoužitelné. A v obchodě co jsem měl možnost vyzkoušet EOS 550D, tak tak mi to při videozáznamu udělalo fotku, ale ve videozáznamu počas focení vypadl zvuk a pak po několika sekundách stejně došlo k zastavení videozáznamu. Tak mě zajímá, jak je to u GH1.
4/ Jaké jsou možnosti nastavení videa počas záznamu - lze měnit plynule např. clonu?
5/ Jak je kvalitní vestavěný mikrofon? Dá se nějak regulovat úroveň signálu? Např. u NV-GS500 je zvuk z interních mikrofonů vynikající + navíc je možné nastavení úrovně signálu.
6/ Pokud se rozhodnu pro GH1, kde doporučujete koupit? Já uvažuji u Fotolabu, máte někdo s nimi zkušenosti? Někde jsem četl, že kdosi to koupil přes Fotolab a neměl k tomu CZ manuál, je to pravda? Dodává se vůbec ke GH1 CZ manuál? Ani na ofic. Panasonic stránkách jsem nenašel CZ manuál ke stažení, což je divné.
7/ Jaké SDHC karty doporučuje výrobce používat? max. kapacita ??, class 4,6 nebo vyšší?
8/ Zkoušel někdo z vás natáčet nějaké videa a pokud ano máte je někde umístěny ke zhlédnutí? Mě se bohužel nepodařilo moc videí opřízených GH1 najít a pokud ano tak to točili snad nějací japončíci či co dle těch znaků a většinou to bylo o ničem. Z česka bohužel žádné vide možná jedno dvě a to taky nic moc. Ideálně by bylo videozáznam nějaké akce - zajímá mě jak pracuje zoom a kvalita mirofonu.
Předem děkuji za vaše odpovědi.
petr311
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků