Panasonic G1 vs Canon EOS 450D

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rastapes 3. 3. 2009 17:52

uvazuji o koupi uz lepsiho fotaku,tak dumam nad temito dvoma,poradite
rastapes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaffuel 3. 3. 2009 20:07

volil bych canon.urcite bude mit vetsi vyber objektivu a obrazova kvalita bude lepsi
Jaffuel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod file12 3. 3. 2009 21:55

přesně...objektivy, v týhle cenový relaci je canon 450d nejlepší, micro 4/3 je v plenkách.
D7000; 18-105; 35/1,8G; Sigma 70-200/2,8 HSM Macro II
MacBook Pro,2,26ghz,4GB RAM,SSD, foto zpracovávam v Aperture,GIMP
file12
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 3. 3. 2009 22:47

Nevím jak G1, ale EOS 450D je fakt hnusně plastová, vypadá to jako pouťová hračka. Já z tohho těla byl hrozně zklamanej. Zlaté levné Olympusy a Nikony. Pokud Canon, tak až 40D a výš..
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chlapcisko 3. 3. 2009 23:49

Vyhotovenie tela 450D je zodpovedajúce jeho kategórii. Napísať, že vyzerá ako púťová hračka, je totálna kravina. Ja som ku kvalite vyhotovenia tela nemal žiadne väčšie výhrady. Ináč samozrejme úplne súhlasím s Jaffuelom i file12.
chlapcisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 3. 2009 09:16

Mne sa zdajú byť dosť podobné všetky lacné foťáky,.....najmenej "profi" vyzerá asi Sony A200, aj to iba pre to, že používa hladké plasty,...ich kvalita je ale super, všetko je na svojom mieste a nevŕzga:)....
Ja by som si vybral tiež Canon 450D (keďže sú tu iba 2 možnosti) a to hlavne pre cenu a výhodnú investíciu do celého systému, ktorý je podstatne prepracovanejší (od amatérskych až po profi kategórie), než u Panasonicu....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maciakba 4. 3. 2009 10:19

panasonic moc sumi, urcite by som radsej volil ten canon ved si kukni recenziu G1 na dpreview je tam porovnavana s lacnymi zrkadlovkami
maciakba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 3. 2009 11:47

Ja by som si pre zmenu asi vybral Panasonic.
450D som mal chvilu v rukach no nenadchol ma.
Ostrenie bez liveview bolo priliz pomale, cez hladacik zase nepredvidatelne (polovicka testovacich zaberov bola rozmazanych .. aj ked teraz uz viem ze za to mozno mohli defaultne zapnute postranne zaostrovacie body).
Ani setovy objektiv ma nenadchol .. aberacia bola dost badatelna (co panasonic koriguje uz vo firmwari), ostrost sa vobec nedala porovnavat so zabermi z dpreview (kde na testy pouzivaju najlepsie pevne skla a stativ).

Spracovanie zaberov sa mi tiez viac pozdava u Panasonicu - v zlozitejsich (kontrastne) podmienkach skor podexponuje a zosvetli tmave miesta (vraj), kdezto Canon radsej prepali (aspon taky som mal pocit pri zaberoch co som spravil).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mollok 4. 3. 2009 11:58

asi bych si vybral ten panasonic a zvažuji, že si jej pořídím....ještě když prý mají být nové objektivy...tak mě to láká více.
mollok
Návštěvník

Odeslat příspěvekod team_daddy 4. 3. 2009 12:30

A pokud chces video, tak byl oznamen inovovany GH1...
Nikon D90 + Nikkor AF-S 18-70mm f/3.5-4.5G ED + Nikkor AF-S 35mm f/1.8G + Nikon SB600 + Velbon Sherpa 200R a do kapsy Panasonic LX3

Historie: Nikon F65 -> Nikon Coolpix 3100 -> Canon IXUS 55 -> Nikon D40 ->
team_daddy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maciakba 4. 3. 2009 12:43

Ganec píše:450D som mal chvilu v rukach no nenadchol ma.


taktiez mna nenadchol v rukach 450d ale ani G1 ale tu je to o tom ze treba nieco lacne za malo penazi

Ganec píše:.
Ostrenie bez liveview bolo priliz pomale, cez hladacik zase nepredvidatelne (polovicka testovacich zaberov bola rozmazanych .. aj ked teraz uz viem ze za to mozno mohli defaultne zapnute postranne zaostrovacie body).


asi si chcel napisat cez liveview... na ziadnej zrkadlovke ktora ma liveview to nie je rychle, ale na canonoch je napr rychlejsie ako na nikonoch, sam mam LW a vyuzivam ho len na natacanie videa

ta ostrost, bolo preto ze si mal urcite automatiku a plna diera ak by si ostril na stredovy bod tak to musi byt ostre vzdy

Ganec píše:Ani setovy objektiv ma nenadchol .. aberacia bola dost badatelna (co panasonic koriguje uz vo firmwari), ostrost sa vobec nedala porovnavat so zabermi z dpreview (kde na testy pouzivaju najlepsie pevne skla a stativ).


zvlastne ze prave setovy 18 - 55 (50?) IS je povazovany za jeden z tych lepsich setovych objektivov, no tu je prave moznost kupy Lkoveho skla z bazaru kdezto zohnat nieco na G1 nejde lebo nie je

Ganec píše:Spracovanie zaberov sa mi tiez viac pozdava u Panasonicu - v zlozitejsich (kontrastne) podmienkach skor podexponuje a zosvetli tmave miesta (vraj), kdezto Canon radsej prepali (aspon taky som mal pocit pri zaberoch co som spravil).


prave to je chyba obrazky je lepsie preexponovat ako podexponovat zo svetlejsich miest vytiahnes detaily kdezto z tmavych uz nic iba sum

no suma sumarom vyhrava to canon, a ak si pozries recenziu G1 na dpreview a potom oba ohmatkas v ruke uvidis co je lepsie
maciakba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 3. 2009 13:23

maciakba píše:ta ostrost, bolo preto ze si mal urcite automatiku a plna diera ak by si ostril na stredovy bod tak to musi byt ostre vzdy

Idealista .. ;-)
o tom stredovom bode uz viem. Ked je ale toto ostrenie lepsie, preco nie je zapnute default?
Dalsia vec: skusil som odfotit z ruky list papiera na stole pri pohlade z uhla. Pri takej zbytocne velkej HO to nikdy nebude ostre cele .. aj ked sa obcas snazilo zvysit clonu az bol expozicny cas 1/6 sekundy (z kompakru na tom istom ISO to bolo 1/60 sec) no na to by uz bolo treba stativ.
maciakba píše:zvlastne ze prave setovy 18 - 55 (50?) IS je povazovany za jeden z tych lepsich setovych objektivov, no tu je prave moznost kupy Lkoveho skla z bazaru kdezto zohnat nieco na G1 nejde lebo nie je

mozno je z tych lepsich .. no aberacia bola viditelna (na rozdiel od toho isteho zaberu z kompaktu) .. mozno aj preto, ze zaber bol prepalenejsi a vtedy aj aberaciu lepsie vidno
maciakba píše:prave to je chyba obrazky je lepsie preexponovat ako podexponovat zo svetlejsich miest vytiahnes detaily kdezto z tmavych uz nic iba sum

nemylis sa?
Existuje sice pojem "RAW headroom" no v skutocnosti tam toho moc nie je, musis sa prplat s RAW-mi a niekedy tak vznikaju chybne farby.
Prave ze z podexponovaneho zaberu vytiahnes viac detailov: dynamicky rozsah je zvycajne vacsi ako ten co je zobrazovany vo vyslednom JPG (nemusi sa ani moc sum prejavit).
Preexponovanie je dobre len ak ti ide iba o sum, alebo chces urobit "umelecke" zabery .. s realitou to nema nic spolocne.

O dpreview som sa uz vyjadril .. ale ani tam to so sumom nie je s Panasonicom viditelne horsie...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 3. 2009 10:57

Pri takej zbytocne velkej HO to nikdy nebude ostre cele .. aj ked sa obcas snazilo zvysit clonu az bol expozicny cas 1/6 sekundy (z kompakru na tom istom ISO to bolo 1/60 sec) no na to by uz bolo treba stativ.
Na to sa da predsa ISO vo fotaku menit,...a na zrkadle sa da vyuzit aj viac ako ISO 200 na kompakte,...
Otazka na opacnu stranu: skus s tak malou HO odfotit nieco z kompaktom,.... na zrkadlovke mas aspon na vyber,..na kompakte nie....ved aj pre to sa pouzivaju na serioznu pracu zrkadla a nie kompakty....

K tomu RAWu,...da sa vytiahnut cca 1-1,5EV zo svetiel (hocijaky program to zmakne),...z tienov je to viac, ale jemne narastie sum....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qaaak 5. 3. 2009 20:08

Ondrej Bobek píše:Mne sa zdajú byť dosť podobné všetky lacné foťáky,.....najmenej "profi" vyzerá asi Sony A200, aj to iba pre to, že používa hladké plasty,...ich kvalita je ale super, všetko je na svojom mieste a nevŕzga:)....
=


Jo sony A200 ma hladke plasty a pusobi to hodne lacine. Dokonce uvazuju, jestli by se to nedalo prelepit nejakou texturovanou paskou, nebo necim takovym. Nezna nekdo neco podobneho?
qaaak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 3. 2009 21:13

Ale za to je pevna dostatocne,....rovnako ako vsetky modely v jej kategorii....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků